Yurtdışında İngilizce Öğrenmek Ve Çalışmak 

9

Yurtdışında İngilizce Öğrenmek Ve Çalışmak 

İngilizce bilmeniz hayatınızda büyük avantajlara sahip olmanızı sağlar. Bu yazımızda yurtdışında İngilizce öğrenmek ve çalışmak ile ilgili bilgi vereceğiz.

Yurtdışında İngilizce öğrenmek size birçok avantaj sağlamaktadır. Bu sayede dili doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında yaşamanın size İngilizce öğrenmenizin yani sıra başka faydaları da bulunur. Bu faydalardan biri, dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışma imkânınızın olmasıdır. Bu sayede eğitim ve yaşam masraflarınızın bir kısmini karşılayabilirsiniz. Yurtdışındaki para birimlerinin kurlarının yüksek olması para biriktirebilme imkânınızda bulunur.

Yurtdışında İngilizce öğrenirken çalışma imkânı sunan çok fazla ülke seçeneği bulunmaktadır. İngiltere, Yeni Zelanda, Kanada, İrlanda, Avusturalya ve Malta bu ülkelerden sadece küçük bir kısmını oluşturur.

Bu ülkelerden bazıları hakkında yazımızın devamında detaylı bilgi vereceğiz.

yurtdisinda ingilizce ogrenmek ve calismak
yurtdisinda ingilizce ogrenmek ve calismak

İrlanda’nın İngilizce Öğrenmek Ve Çalışmak Konusunda Sunduğu İmkânlar Nelerdir? 

İrlanda, özellikle öğrencilerin İngilizce öğrenmek ve çalışmak için en çok tercih ettiği ülkelerdendir. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Eğitim alırken çalışma izninin verilmesi ve yakın mesafede olması önemli nedenlerinin başında gelmektedir.

İrlanda, 25 hafta ve üzerinde İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere çalışma

olanağı sunmaktadır. Eğitim dönemleri içerisinde haftada 20 saat çalışma izinleri vardır. Eğitim sonunda ve tatil oldukları donem içerisinde ise full-time çalışma izinleri bulunmaktadır.

Restoran, mağaza ve cafe gibi yerlerde çalışabilirsiniz. İrlanda’da en düşük çalışma saat ücreti 9,15 Euro değerindedir.

İrlandavize imkânı 25 hafta ve üstündeki süreler için 8 aya kadar bulunmaktadır. Fakat ilk aşamada 3 aylık vize verilir. Sonrasında ise İrlanda da yer alan GARDA denilen ulusal polis merkezine giderek vizeyi uzatmak gerekir.

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Alırken Çalışma İmkânlari Nelerdir? 

Bu ülkede 25 haftalık bir dil eğitim programına kayıt yaparsanız part-time çalışma hakkı kazanmış olursunuz. Bu hakkınız ile haftalık en fazla 20 saat çalışabilirsiniz. Ayrıca saatlik ücret 9,80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu şekilde çalışarak yaklaşık aylık 800 Euro kazanç elde edebilirsiniz. Eğer çaliştiğiniz yerin sahipleri, aranız iyi olursa çalışma saatlerinizi arttırabilirler.

Eğitimin döneminde olduğu gibi tatil zamanlarında da çalışabilirsiniz. Bu zamanlara özgü çalışma hakkiniz full-time olarak değiştirebilme olanağınızda bulunmaktadır. Aslında tatil dönemlerinde olduğu gibi eğitiminiz döneminde 20 saatten fazla olarak full-time çalışabilirsiniz. Fakat çalışma hakkinizin üzerinde olduğu için maaşınız vergi kesintisine uğrar.

İrlanda İngilizce Eğitiminde Tatil Hakkı Var Mıdır? 

25 haftalık dil programınız ara vermeden tamamladığınızda 2 ay tatil hakkı kazanırsınız.

İrlanda’da İngilizce Eğitim Fiyatları Ne Kadardır?

– 4 hafta için 450 CAD – 1.200 CAD

– 2 aylık eğitim 910 CAD – 2.300 CAD

– 6 aylık program 2.600 CAD – 6.500 CAD

– 9 aylık eğitim 4.600 CAD – 10.000 CAD

İrlanda’da ingilizce eğitim fiyatları yukarıda belirtildiği gibidir.

Kanada’da İngilizce Öğrenme Ve Çalışma Şartları Nelerdir? 

Kanada, dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden birisidir. Ayrıca İngilizce öğrenmek için oldukça idealdir. Bu ülkede İngilizce eğitimi için tercih edilen birçok şehir vardır. Bunların en popülerleri Vancouver ve Toronto şehirleridir.

Kanada’da İngilizce Eğitimi Alırken Çalışma Koşulları Nelerdir? 

Burada dil eğitimi alırken yasal çalışma izni bulunmamaktadır. Fakat dil eğitiminizi  tamamladıktan sonra bir diploma programına devam ederseniz bu izni alirsiniz. Bunlara lisans ya da yüksek lisans gibi örnekler verilebilir. Bu şekilde yasal çalışma hakkına sahip olmuş olursunuz.

12 ay ve üzeri bir eğitim programı sonunda 1 yıl çalışma hakkı elde edersiniz. 24 ay üstünde ise 2 ya da 3 yıl çalışma izniniz olacaktır.

Kanada’da İngilizce Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır? 

Kanada’da İngilizce eğitiminin ücretinin cinsi sadece Kanada Dolarıdır. Bu cins CAD olarak bilinmektedir. Buradaki dil eğitimi veren okulların büyük bir kısmı Türkler için özel indirimleri bulunur.

Kanada’da İngilizce eğitimi için hafta sayısına göre programlar yer almaktadır.

– 4 hafta için 800CAD – 1.500CAD

– 2 aylık eğitim 1.500CAD – 3.000CAD

– 6 aylık program 4.500CAD – 7.500CAD

– 9 aylık eğitim 7.000CAD – 12.000CAD

Aynıprogramın farklı fiyatlarda olmasının nedeni dil okulunun bulunduğu şehir ile ilgilidir. Çünkü bazı şehirler diğerlerine göre daha pahalıdır. Ayrıca eğitim olarak başarı yüzdesinde üst düzeyde olan okulların, ücreti de yüksektir.  Kanada’da İngilizce eğitiminin fiyatları genel olarak yukarıda belirttiğimiz gibidir.


9 Yorumlar
 1. Roman diyor

  Selam ben yurt dasynda calysmak isteyorun lutfan meni ise yolaynz

 2. Roman diyor

  Selam ben yurt dasynda calysmak isteyoryn

 3. OLUGHBEK diyor

  Hello, I want to work abroad.

 4. OLUGHBEK diyor

  Hello, I want to work abroad.05376136278

 5. guvanch diyor

  peki nasil basvurabiliriz

 6. Ahmet diyor

  Sizden haber bekliyorum

 7. Fesih can diyor

  Başvuru nasıl oluyor irlandaya hem dil ögrenmek hem çalışmak için

 8. taner diyor

  başvuru nasıl yapılıyor

 9. Recep diyor

  Başvuru nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz teşekürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.