Yurtdışında En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler 

0

Yurtdışında En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler 

Yurt dışında yaşamak her insanın hayalidir. Ama vize, pasaport, oturma izni derken bu isteğinden vazgeçer, Bazı ülkeler ise resmen insanlara kapısını açar işte onlar;

Yurtdışında vatandaşlık almak zor bir şey gibi mi geliyor? Teknoloji geliştikçe da gelişti, ve insanların bir yerden bir yere ulaşabilme zorluğunun önündeki engel kalkmış oldu. Böylelikle insanlar da yeni yerler keşfetme, o yerlerde yaşama isteği oluştu. Bunların yanı sıra tüm ülkeler hemen her an etkileşim halindedir. Bu nedenle bir iş kuracağı zaman ya da devlet yararına bir faaliyet gerçekleştireceği zaman farklı ülke vatandaşları olan insanlarında iş gücünden faydalanmak ister. Haliyle yurt dışından gelen bu insanlara bazı kolaylıklar sağlar. Örneğin pasaport ve vize şartını kaldırır, onlara oturmaları için yeni alanlar oluşturur ya da bazı istihdam alanları yaratır.

Buradaki faaliyetleri gören ve iş imkanlarından yararlanmak isteyen insanlar bu ülkede yaşamak ister. Çünkü bu gibi şartlardan vazgeçmek zor olur. Fakat önlerinde bir engel vardır ki o da oturma iznidir. Bazı ülkeler oturma iznini türlü zorluklarla verirken bazı ülkelerde kolay bir şekilde oturma izni vermektedir. İşte onlardan bazıları.

yurtdisinda-en-kolay-vatandaslik-veren-ulkeler
yurtdisinda en kolay vatandaslik veren ulkeler

Para Vererek Vatandaşlık Alacağınız Ülkeler

En kolay vatandaşlık almak işlemlerinden birisidir. Birçok ülke son zamanlarda bu uygulamaya geçti. Çünkü buradan elde edilen maddi gelir o ülkenin ekonomisini kalkındırmaktadır.

 1. Dominik Cumhuriyeti:

Son zamanlarda da ülkemizde de sıkça adı anılan bu tropik ülke, plajlarıyla, tropikal ormanlarıyla zengin turistlerin vazgeçilmez ülkelerinden birisidir. Bu ülke sadece turistlere değil burada yaşamak isteyenlere de kolay bir şekilde kapısını açıyor. Sadece 100 bin dolara buradan vatandaşlık alabilirsiniz.

 1. Arnavutluk

Osmanlı’nın da izlerini ve eserlerini görebileceğiniz bu topraklar burada yaşamak isteyen birçok vatandaşa kolay bir şekilde kapısını açıyor sadece ülkeye 250 bin dolarlık yatırım yapıp ya da 230 bin civarı bir ev alarak bu ülkenin vatandaşı olabilirsiniz.

 1. Yunanistan

Komşumuz Yunanistan da kolay bir şekilde vatandaşlık veren ülkelerden birisidir. 250 bin Euro’luk bir yatırım karşılığında bu ülkenin vatandaşı olabiliyorsunuz.

 1. Almanya

Almanya işçi göçü geçmiş zamanlarda yaşanan bir hadise olarak herkesin aklında yer edinmiştir. Haliyle birçok vatandaşımız çifte vatandaş olarak orada yaşamlarını sürdürmekte ve Türkiye’deki akrabalarına da Almanya’ya gelmek için teşvik etmektedir. Almanya’da yurt dışından gelen vatandaşlarına bir kolaylık sağlayarak sadece 250 bin Euro vererek vatandaşlık vermektedir.

 1. Makedonya

Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Makedonya’da kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında bunun için 400 Bin Euro’luk bir yatırım yapmanız gerekmektedir.

 1. Karadağ

Balkanların diğer bir ülkesi Karadağ’da doğa ve eğlencenin merkezi olarak tanınmakta insanların bu ülkede yaşaması için 500 Bin Euro ödemesi gerekmektedir.

 1. İspanya

Eşsiz tarihi eserleri ve atmosferiyle birçok kişinin bir kere bile olsa tatil yapmak için gitmek istediği yerlerden biri olan İspanya’nın vatandaşı olmak isterseniz 500 bin Euro ödemeniz yeterli.

 1. Portekiz

Ekonomik olarak kötü olan bu ülkede vatandaşlı para ile satan ülkelerden biridir. Bu ülkenin vatandaşlığı için ise 500 bin Euro ödemek gerekiyor

 1. İrlanda

Soğuk hava koşullarına rağmen birçok insanın dikkatini çeken İrlanda’da 500 bin Euroluk yatırım karşılığında vatandaşlık vermektedir.

 1. Malta

Özelikle turistik alanlarıyla ön plana çıkan Malta’da para ile vatandaşlık veren ülkelerden birisidir. Buranın vatandaşı olmak için 800 bin Euro ödemeniz yeterlidir.

 1. Kanada

Yine birçok insanın gitmek istediği fakat vatandaşlık alır mıyım? Telaşına düştüğü bir yer olan Kanada’da 400 bin Euroluk yatırımla ve 800 bin Euroluk banka hesabıyla vatandaşlık veren ülkelerden biridir.

 1. ABD

Amerika rüyasını gerçekleştirip bu ülkede yaşamak isteyenler de 500 bin euroluk bir yatırımla Amerika vatandaşı olabilmektedirler.

canlı Tv izle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.