Yurtdışında En Çok Para Kazandıran İşler

2

Yurtdışında

Eğitim hayatı ile birlikte çalışma hayatını da yurtdışında gerçekleştirmek isteyen binlerce genç bulunmaktadır. Yazımızda ise yurtdışında en çok para kazandıran işleri anlatacağız.

Yurtdışında okumak istiyorum diyen binlerce genç bulunmaktadır. Birçok genç de okulunun yanında çalışma hayatına da yurtdışında devam etmek istemektedir.Yurtdışında yapılacak meslekler, gelecek kaygısı yaşamak istemeyen gençlerin en çok yaptığı aramalardan birisidir. Yurtdışında okumanın birçok faydası bulunmaktadır. Yeni insanlar ile tanışmak, yeni kültürleri öğrenmek bu avantajlar içerisindedir. Bu kadar avantajın yanında birçok gencin hayalini yurtdışında okumak ve yurtdışında yaşamak süslemektedir.

Birçok öğrenci gelecek kaygısı yaşamaktadır. Gelecek kaygısı yaşamak istemeyen, kaygılarını azaltmak isteyen öğrenciler için ilk tercihlerden birisi de yurt dışında okul okumak olmuştur.Öğrenim hayatlarına yurtdışında devam etmek isteyen öğrenciler aynı zamanda kariyer planlaması da yaparak yurtdışında en çok hangileridir araştırması da yapmaktadır.

Kariyerlerine yurtdışında devam edecek kişinin, tercihini yaparken yurtdışında en çok tercih edilen meslekleri öğrenmesi, yurtdışında en çok para kazandıran işleri öğrenmesi mutlaka kendileri için fayda sağlayacaktır. Yurt dışında en çok para kazanabileceğiniz meslek ise şunalardır:

yurtdisinda en cok para kazandiran isler
yurtdisinda en cok para kazandiran isler

Mühendislik

Yurtdışında hangileridir sorusunun ilk cevabı hiç şüphesiz mühendislik olacaktır.Geçmişten günümüze popülaritesi olan bir meslek olan mühendislik, yurtdışında çok fazla ilgi görmektedir. Dünya’daki gelişmeler sebebi ile petrol mühendisliği ve uzay mühendisliğine olan ilgi daha da artmıştır. Petrol mühendisi olarak isteyen birinin yıllık maaşı ortalama 130.000Dolar olacaktır.

Sağlık Sektörü

Sağlık sektörü, her ülkede en çok ihtiyaç duyulan alanlardan birisidir. Birçok Avrupa ülkesinde sağlık çalışanı ihtiyacı vardır. Sağlık çalışanlarına olan ihtiyaç arttığı için sağlık çalışanlarının gelirleri de artmaktadır. Örnek olarak vermek gerekirse yurtdışında bir doktorun yıllık kazancı ortalama olarak 150.000-200.000Dolar arasında olacaktır.

Yazılım

Apple, IBM, Microsoft ve Google gibi büyük şirketler, sürekli olarak yeni yazılımcılar istihdam etmektedir. Yazılım alanında uzman kişilerin yurtdışında iş bulması çok daha kolaylaşmaktadır. Bir yazılımcının yurtdışında geliri ortalama yıllık 130.000Dolar olacaktır

Web Tasarım ve Geliştirme

Web Tasarım ve Geliştirme sektörünün öncüsü ABD desek yanlış olmayacaktır. ABD üniversitelerinde Web Tasarım ve Geliştirme alanında birçok lisans programı sunulmaktadır.Özellikle Silikon Vadisi’nin ve ABD’de hizmet veren büyük teknoloji şirketleri etkisi ile birlikte, Web Tasarım ve Geliştirme sektöründe ihtiyaç artmıştır. Bu ihtiyaca bağlı olarak da üniversiteler öğrenci yetiştirmektedir. ABD’de alacağınız Web Tasarım VE Geliştirme eğitimi ile birlikte, büyük kazançların sahibi olabilirsiniz.

Web Tasarım ve Geliştirme sektöründe çalışan kişilerin ortalama yıllık kazançları 80.000 Dolar civarındadır. Ancak bu kazanç kişinin tecrübesine ve çalıştığı yere göre de değişiklik göstermektedir.Web Tasarım ve Geliştirme alanında kendinizi iyi bir şekilde geliştirir iseniz, kazancınız, 120.000-130.000Dolar seviyelerine de çıkacaktır.

Digital Marketing

Yurtdışında en çok para kazandıran işlerden birisi de hiç şüphesiz DigitalMarketing’dir.DigitalMarketing’in dilimizdeki karşılığı dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama, internetin de etkisi ile gün geçtikçe büyümektedir. Teknoloji ve internet ağının gelişmesi ile birlikte Digital Marketing, tek başına bir iş kolu olmuştur. Ve Digital Marketing hizmeti vererek hayatını sürdüren binlerce insan bulunmaktadır.

Digital Marketing; markalar için etkili reklamlar oluşturulması, markaların bilinirliğinin artırılması gibi işlerdir diyebiliriz. Yapılan reklamlardan en verimli şekilde sonuç alabilmek adına gelişmiş bir iş koludur diyebiliriz.İnternetin ve sosyal medyanın hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturması sebebi ile etkisinin gün geçtikçe artmasını söylemek yanlış olmayacaktır. Yurt dışında Digital Marketing elemanı olarak çalışabileceğiniz işlerde kazancınız ortalama olarak 120.000Dolar seviyelerinde olacaktır. Yurtdışında hangi işi yapabilirim diyenlerin, Digital Marketing işini de araştırmalarını öneririz.

Şef & Aşçılık

Şef&Aşçılık bölümü, her dönemde en çok ilgi gören ve en çok tercih edilen meslekler arasındadır. Birçok Avrupa ülkesinde, kaliteli aşçılara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.Alanında kendisini ispatlamış, kendisini geliştirmiş şef ve aşçılara, dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulmaktadır.Yurtdışında şef ve aşçıların yıllık maaşları 100.000Dolar seviyelerindedir. Ancak şef ve aşçıların maaşının, deneyime ve tecrübeye göre artacağını da belirtmek gerekmektedir. Yurtdışında para kazanmak istiyorum diyenler, kendilerini mutfak sanatları ve gastronomi alanında geliştirebilirler.

 


2 Yorumlar
  1. Safa diyor

    yaklaşık 7 yıl aktif olarak 4 yıldır yazilim işi ile uğraşmakta olan bir bilgisayar mühendisiyim yurtdışındaki yazılım işleeini değerlendirmek istiyorum

  2. Safa diyor

    bilgisayar mühendisiyim yurtdışındaki yazılım işleeini değerlendirmek istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.