Yurtdışında Çalışma Programları

Yurtdışında Çalışma Programları

0 1.364

Yurtdışında Çalışma Programları

Yurtdışında çalışmak, para kazanmak ve farklı kültürleri tanımak isteyen kişilerin başvuruda bulunabilecekleri onlarca program bulunmaktadır.

Son yıllarda özellikle ülkemizde yaşayan gençler, kendilerini geliştirmek ve farklı kültürleri tanımak için yurtdışında çalışma programlarını araştırmaktadır. Yurtdışında çalışmak, size birçok avantaj sağlayacaktır. İsterseniz uzun süreli isterseniz kısa süreli olarak yurtdışında çalışma deneyimi yakalayabilirsiniz. Böylece ülkenize döndüğünüzde farklı iş kollarında çalışma imkanı bulabilir ve hayata daha büyük bir pencereden bakma fırsatı yakalayabilirler. Yurtdışına çıkmak için tercih edebileceğiniz onlarca farklı program bulunmaktadır. Şartlarını taşıdığınız programa başvuruda bulunarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

yurtdisinda calisma programlari
yurtdisinda calisma programlari

Ankara Anlaşması

Ankara Anlaşması, özellikle İngiltere’de çalışmak isteyenlerin tercih edebilecekleri yöntemlerden biridir. Bu program yardımı ile İngiltere’de çalışmak için çalışma izni ve gerekli oturum belgelerini alabilirsiniz. Türkiye’de yaşayan vatandaşlar, özellikle Londra’ya Ankara Anlaşmasını baz alarak gitmektedir.

SAM Academy

Kariyerini yurtdışında devam ettirmek isteyenlerin tercih edebilecekleri programlardan biri SAM Academy programıdır. Insider, Türkiye dışında da çalışma fırsatı sunmaktadır. Genç profesyonellerin yararlanabilecekleri bu program sayesinde 1 sene Türkiye’de çalıştıktan sonra daha sonra yurt dışına çıkabilirsiniz. Yurtdışında bulunan 18 ofisten birinde çalışma fırsatı bulabilir, Londra, Tokyo gibi şehirlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Work And Travel

Yurtdışında çalışmak için tercih edebileceğiniz programların başında Work and travel gelmektedir. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bu programla öğrenciler yurt dışına çıkarak hem çalışma hem de dil öğrenme fırsatı yakalayabilmektedir. Yurt dışına çıkan öğrenciler farklı kültürleri tanıyabilir, birçok deneyim kazanabilir. Genellikle part time işlere dayanan bu program ile hem gezecek hem de çalışacaksınız.

Work and travel ile öğrencilerin en çok tercih edebilecekleri işler arasında bulaşıkçılık, garsonluk, oda servisi, cankurtaranlık gibi işler bulunmaktadır. Özellikle para kazanmak için değil, gezmek ve farklı kültürler tanımak istiyorsanız, Work and travel programını mutlaka tercih etmelisiniz.

Workaway

Gönüllü çalışmak isteyenler için son derece ideal bir program olan Workaway, dünya genelinde tercih edilen en popüler programlardan biridir. Bu program yardımıyla para kazanabilecek, kazandığınız parayla aynı zamanda gezme fırsatı da yakalayabileceksiniz. Bu deneyiminiz sırasında farklı kültürlerden insanlarla tanışabilecek, yeni arkadaşlıklar edineceksiniz. Programa başvurduktan sonra kabul işlemleriniz gerçekleşirse kısa sürede yurt dışına çıkabileceksiniz. Yurtdışında hem gezme hem çalışma programları arasında yer alan en popüler programlardan birisi olan Workaway, internet üzerinden başvurunuzu tamamlayarak yurt dışında yetimhanelerde, çiftliklerde ve kamplarda görev alabilirsiniz.

WWOOFing

Doğayla iç içe olmayı sevenlerin başvurabilecekleri yurtdışı programlarının başında WWOOFing programı gelmektedir. Yurtdışında tarım ve çiftlik sektöründe çalışabilecek dünya çapında çalışan organik çiftliklerde iş bulma fırsatı yakalayabileceksiniz. Programa başvurarak yurtdışına çıkma deneyimi elde edebileceğininiz gibi ilgi duyduğunuz bir alanda uluslararası çalışma fırsatı da yakalayabileceksiniz. Günde yalnızca birkaç saat çalışarak size sunulan konaklama fırsatından da yararlanabilirsiniz. Çalışma günü dışındaki günlerde de gezme fırsatı bulabileceğiniz program terci edilebilecek en ideal programlar arasında yer almaktadır.

Intrepid Travel

Dünya çapında tercih edilen önemli programlardan birisi olan Intrepid Travel, yurt dışında çalışmak isteyenlerin tercih edebileceği programlar arasında yer alır. Hem ofis ortamında çalışma hem tur rehberliği gibi birçok iş imkanı sunan bu programa başvurabilirsiniz.

Love Volunteers

Yurtdışı deneyiminizi daha kaliteli bir şekilde geçirmek istiyorsanız, Love Volunteers programına göz atabilirsiniz. Özellikle Afrika ve Latin Amerika ülkelerinde çalışma fırsatı sunan bu program, başvuru süreci oldukça basit olan ve bürokratik süreçlerle ilgilenmeyeceğiniz yurtdışı çalışmadeneyimi yakalayabileceğiniz bir programdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.