Youtube Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur

0

Youtube Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur

Youtube video barındırma sitesi olup merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunur. Eski paypal çalışanları tarafından kurulan platform 2006 yılında Google tarafından satın alındı.

Platform günümüzde ülkemizde de hizmetlerini daha verimli hale getirmek için Youtube temsilcisi arıyor. Youtube temsilcisi olmak için şirket tarafından aranan şartlara uyum sağlamak yeterli oluyor.

youtube turkiye temsilcisi nasil olunur
youtube turkiye temsilcisi nasil olunur

Youtube

Youtube’da yer alan içerikler bireysel kullanıcılar tarafından platforma eklenir. Siteye üye olmayan kullanıcılar içerikten yararlanma hakkına sahip olurken, siteye üye olanlar ise sitenin sunmuş olduğu farklı özelliklere de erişme hakkına sahip olmaktadır. 2005 yılında beta sürümü yayınlanan site altı aylık zaman dilimi içinde resmi olarak yayınlandı. Sitenin büyümesi oldukça hızlı bir şekilde olmuştur. Kısa süre içinde yüz milyonluk izlenme oranı yakalayan sitenin bu başarısı Google şirketinin de gündemine girdi.  2006 yılında Google tarafından satın alınan Youtube her geçen gün gerek üye sayısını gerekse içerik sayısını katlamayı sürdürmüştür. Ülkemizin de en fazla ziyaret edilen internet sitelerinden biri haline gelen platform geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Youtube temsilciliği açılacağını duyurmuştu. Bu duyurunun sonrasında Youtube temsilciliğine dair detaylar merak edilmeye başlandı.

Temsilci Atama Süreci Başladı

Youtube yetkilileri Türkiye’de temsilci atama konusu hakkında yerel tüzel kişi temsilci atama süreci başlandığını belirtti. Youtube tarafından yapılan açıklama ile şirketin, ifade özgürlüğüne olan bağlılık korunurken yerel yasa düzenlemelerine her daim saygı duyduklarını belirtti. Youtube buna ek olarak Türk içerik üreticileri ve internet kullanıcıları için platformun önemini bildiklerini ve Türk içeriklerini ilgiyle takip ettiklerini belirtirken yakın bir zamanda temsilci atama için çalışmaya başladıklarını söyledi. Bu bakımdan ilerleyen zamanlar içinde Youtube Türkiye temsilcisi olma yolunda ilgili detaylar paylaşılmaya başlanacak.

Temsilci Cezası Getirilmişti

ABD merkezli Google firmasına bağlı olan Youtube için geçtiğimiz günler içinde temsilci atama sürecinin başladığı belirtilmişti. Ülkemizde düzenlenen 5651 sayılı kanun neticesinde bu karara varılırken 2021 yılının sonlarına doğru temsilci atama işlemlerinin tamamlanması beklenen durumlar arasında bulunuyor. Sosyal medya yasası gereğiyle sosyal medya firmalarının Türkiye’de temsilci bulundurmaları zorunlu hale getirilmişti. Türkiye’de bir temsilci bulunma yasasına uymayan Youtube platformuna otuz milyon TL ceza kesilmişti. Şirketler belirlenen tarihe kadar temsilci ataması yapmadığı sürece reklam yasağı ve kademeli olarak erişim yasağına maruz kalacak. Bu nedenle belirtilen süreçler içinde başta Youtube olmak üzere diğer sosyal medya platformlarının da temsilci ataması gerekiyor.

Youtube Temsilcisi Olma

Youtube temsilcisi olmak için şirket tarafından aranan şartlara uyum sağlamak gerekir. Özellikle alanda deneyime sahip olmak, internet teknolojilerine hakim olmak ve eğitim seviyesi Youtube ekibine katılmak için aranan konular arasında bulunuyor. Buna ek olarak firma tarafından istenen şartlarda değişikliklerin görülmesi söz konusu olabilir. Konuya ilişkin bilgileri Youtube resmi kariyer sayfası üzerinden takip etmek mümkün olurken, bu şekilde Youtube temsilcisi sürecine dair tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da ofis açacak olan Youtube ekipte yönetici aramakla birlikte bu ismin İstanbul’daki ofiste kilit isim olacağına dikkat çekiyor. Ancak temsilcilik başvurusunda bulunmak için firma liderlik pozisyonunda en az beş yıl deneyime öncelikli olarak önem veriyor. Başvurular ise Youtube tarafından belirtilen mecraya başvuru tarihleri içinde yapılacak. Başvuru sürecinde olumlu olarak değerlendirilen adaylar ekip tarafından sözlü mülakata çağırılırken, sözlü mülakatı başarı ile tamamlayan kişiler Youtube ekibine katılmaya bir adım daha yakın olacak. Bu bakımdan Youtube platformunu ilgili iş fırsatının detaylarını öğrenmek için takipte kalmak yerinde bir karar olacaktır. Youtube’un önümüzdeki günlerde başvuruları alması beklenen durumlar arasında bulunuyor.

 

 

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.