Yeni Zelanda İş Alımı Ve Başvuru Formu

13

Yeni Zelanda İş Alımı Ve Başvuru Formu

Küreselleşen ve değişen dünya içinde birçok alanda değişiklikler ve yeni ihtiyaçlar doğmaktadır. Bu ihtiyaçlar Dünyada ki nüfusun artmasından ve aynı zamanda teknolojinin gelişmesinden kaynaklı olmaktadır. Günümüzde bu Dünya da ki değişim ve ihtiyaçların en çok yaşandığı alan ise iş ve çalışma alanıdır. Teknolojinin ve artan nüfusun etkilerinin en çok hissedildiği ve ihtiyaç duyulan alan istihdam alanıdır. Bu değişiklikler daha fazla personele veya değişik özellikteki personele ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Bu yüzden birçok ülkeden ülkeye işçi göçleri ve işçi alımları yapılmaktadır.

Günümüzde bu işçi alımları her ülkenin kendine göre kuralları doğrultusunda yapılmaktadır. Bu kurallar ülkelerin işe alımda belirlediği şartlardır. Bu şartlara uyan ve ülkenin onayını alan herkes istediği ülkede çalışabilmektedir. Yeniz Zelanda’da da işçi alımı yapan ve yapacak olan ülkeler arasındadır. Birçok iş kolunda işçi alımı yapacak olan Yeni Zelanda bu alımları yaparken kendi belirlediği bazı şartların ve gereksinimlerin karşılanması gerektiğini belirtmektedir. Birçok kişi Yeni Zelanda da çalışmak istemektedir. Yeni Zelanda iş alımı yaparken bütün ülkelere duyurarak yapmaktadır.

Bu sayede ülkesine işçi göçü almaktadır. Yeni Zelanda iş alımı yaparken aynı zamanda birçok iş alanında yapacağı için birçok kişiye istihdam sağlamakta ve beraberinde ülkesine gelir sağlamaktadır. Yeni Zelanda bu işçi alımına birçok sosyal medya sitelerinden ulaşılabileceği gibi Yeni Zelanda iş alımı başvuru formu dolduraraktan aday olunmaktadır. Bu forma yine internetten kolayca ulaşılana bilmektedir.

yeni zelanda is alimi ve basvuru formu
yeni zelanda is alimi ve basvuru formu

Yeni Zelanda İş Alımı Alanları

Yeni Zelanda bulunduğu konum ve aynı zamanda içerisindeki nüfus ile iş alımına ihtiyaç duyan ve iş alımı yapması gereken bir ülkedir. Günümüzde küreselleşen bu dünya da Yeni Zelanda diğer ülkeler gibi iş alımı yapmaktadır. Bu iş alımlarını belli kriterler ve alanlar üzerinden yapmaktadır. bu yüzden bu alanlarda çalışmak isteyen kişiler aynı zamanda Yeni Zelanda’nın belirlediği kriter ve gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Yeni Zelanda bu iş alımını birçok alanda gerçekleştirmektedir. Çeşitli iş kollarında alım yapmasından ötürü birçok kişi istihdam sağlamakta ve iş sahibi olmaktadır. Yeni Zelanda iş alımı anaları başlıca şunlardır:

 • Hasta bakıcısı
 • İnşaat işçisi
 • İnşaat ustası
 • Operatör
 • Otel çalışanları
 • Garson
 • şefi
 • Kasap
 • Temizlik işçisi
 • Meyve – sebze toplayıcısı
 • Cankurtaran
 • Tamirci
 • Elektrikçi
 • Şoför

Bu iş alanları ve meslekler ön planda olmak üzere Yeni Zelanda da bu alanlarda çalışan eksiği söz konusudur. Bu mesleklerde çalıştırmak için işçi açığı olan ve işçiye ihtiyaç duyan Yeni Zelanda bu iş kollarında çalışmış ve deneyim sahibi olunmasını da şart koşmaktadır.

Yeni Zelanda İş Alımı Kriterleri

Yeni Zelanda birçok alanda duyduğu çalışan açığını işçi alımı yaparak doldurmaktadır. Diğer birçok ülkede yaptığı gibi bu düzenlemeyi belli bir kural doğrultusunda ve belli kriterler ışığında gerçekleştirmektedir. Bu kriterler her iş koluna göre değişiklik göstermektedir. Ama öncelikle sahip olunması gereken bir kriter kesinlikle adli bir sicil kaydı olunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda kişilerin çalışma vizesi ve pasaporta sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde iş alımı onaylanamaz. Yeni Zelanda iş alımı yaparken aynı zamanda bu iş alanlarında çalışacak olanlara deneyim şartı koymaktadır. Bu iş alanlarından en az 1 yıl çalışılması gerekmektedir. diğer bir kriter ise yabancı dil bilinmesidir. Ve bir diğer kriter ve en önemli kriterlerden birisi ise Yeni Zelanda iş alımı başvuru formu doldurulması gerekmekte ve diğer ihtiyaç duyulan ve tam olması gereken belgelerle bir arada başvurulması gerekmektedir.

Yeni Zelanda İş Alımı Başvuru Formu

Yeni Zelanda yaptığı işi alımı ve işçi göçünün birinci kriterlerinden biri olarak belirlediği Yeni Zelanda iş alımı başvuru formu olan belgeyi kesinlikle doldurulması ve öyle başvurulması gerektiğini şart koşmuştur. Bu başvuru formuna internet üzerinden kolay bir şekilde ve aynı şekilde iş bulmaya yaran sosyal medya platformları sayesinde kolayca ulaşılabilmektedir. İnternet sitesine sadece Yeni Zelanda İş alımı başvuru formu yazmak yeterli olacaktır. Diğer şart koşulan kriterleri ve istenilen belgeleri yapmak istediğiniz iş koluna göre tamamladıktan sonra ve başvuru formunu da doldurduktan sonra iş alımına başvurabilir ve Yeniz Zelanda da çalışmaya hak kazanabilirsiniz.

Kaynak


13 Yorumlar
 1. Selim diyor

  Meni de aparin

 2. Murat aydemir diyor

  Bende yurt dışında çalışmak istiyorum

 3. Zafer diyor

  Mekanik su tesisat kalorifer tesisat pis su tesisat ustasıyım kalfalık belgem var zaferzerey@gmail.com 0544 877 44 73 yurt dışında calısmak isterim

 4. Rıdvan örnek diyor

  Özel güvenlik görevlisiyim

 5. İbrahim diyor

  Bana bu konuda yardımcı olabilecek olan varmı saygılar

 6. Paşa diyor

  bəndə kalişmak istiyorum yardimcı olurmusunuz ?

 7. Gökhan diyor

  Src 4 5 E sınıfı ehliyetim var temizlik işçisi olarak da gidebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 8. Yılmaz diyor

  Soğuk demir bağlama ustasıyım caligtigim firmalar lider inşaat. Yücesoy inşaat.karkas monalt inşaat. Enka inşaat taca inşaat roinfur inşaat

 9. Yılmaz diyor

  Ben inşaat soğuk demir bağlama ustasıyım benimde ise ihtiyacım var saygılarımlan

 10. Zafer diyor

  Mesleğim duvarcılık ve şoförlük vasıfsız da çalışabilirim

 11. Mehmet diyor

  Bende elektrik elektronik ustasıyım iş arıyorum

 12. Ramazan Şentürk diyor

  Mega yat yapıyoruz tersane sektöründe iş varsa gidebiliriz

 13. Zafer diyor

  elektronik tamir ustasıyım ailem ve ben yurtdışında çalışmayı ve yaşamayı istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.