Yazı Yazarak Para Kazanmak

26

İçindekiler

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde para kazanmak artık daha kolay hale gelmiştir bu alanda sunulan avantajlardan birisi de yazı yazarak para kazanmakdır yazı yazarak en az 1000 en fazla ise 3500 lira kazanabilirsiniz. 

Yazı yazarak para kazanmak teknoloji geliştiği günden bu yana bilgisayar ve telefon tarzı cihazlara yönelim arttı bununla birlikte internet kullanımının da yaygınlaşması nedeniyle bugün her evde internet yer almaktadır. İnternet son derece geniş bir mecra olup bu alanda birden fazla bilgi bulunur. İşte bu bilgileri sağlayan kişiler makale yazarak para kazanma yapan kişilerdir. Kendi bilginiz ışığında biraz da araştırma yaparak siz de deneyimli bir makale yazarı olarak bu sayede para kazanabilirsiniz. 

yazi yazarak para kazanmak
yazi yazarak para kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanma Nedir?

Yazı yazarak para kazanma yöntemini merak eden kişiler yazı yazarak para kazanma nedir sorusunu da merak etmektediler. Bu alanda sunulan hizmetler bakımından son derece gelişmiş ülkelerin çoğunda yazma ve okuma becerileri daha küçük yaşlardan ibaret insanlara sağlanmaktadır. 

Burada yer alan beceriler ışığında tüm topluma yaygınlaştırılan okuma yazma becerisi yalnız küçük bir okur yazar topluluğu tarafından kazanç elde etme yollarından birisi olarak görülür. Bu amaç ışığında bazı yazarlar ise ek gelir oluşturmak açısından yarı zamanlı olarak yazı yazarken diğer yazarlar ise yayınlanabilir içerikler şeklinde bir açı oluşturarak tam zamanlı yazı yazacaklardır. 

Bu işi ister ek iş olarak düşünün ister tam zamanlı bir iş olarak düşünün her koşulda yazı yazmak kazançlı bir iştir. Bu işin gereklilikleri ise çok kolay olup tek yapmanız gereken istenilen alanlar hakkında yüksek bilgi düzeyine de sahip olmanız gerekmektedir. 

Freelance Yazarlık Nedir?

Son zamanların en önemli buluşlarından birisi olan internet hayatımızın her alanında da yerleşmiş durumdadır. Bu açıdan hepimiz vaktinin yarısından çoğunu internet ortamlarında geçirmekteyiz. Bu şekilde ki bazılarımız web yardımıyla para dahi kazanabiliyor.

İnternetin gelişmesi ile beraber internet dünyasına da yeni bir nefes getirmek açısından birbirinden farklı durumlar gelişmeye başladır. Bu açıdan ek gelir elde etmek isteyen kişiler için ise değişik birden fazla fırsat ortaya çıkmaya başladı. Bunlar arasında da değişik iş fırsatları yer almaktadır. Freelance yazarlık olarak adlandırılan bu yazarlık türünde. Freelance yazarlar açısından son derece önemli işler için de tıpkı öteki freelance mesleklere benzeyen yazarlıkda kendi aldığınız işe bağlı olarak gündelik yazarlık yaparak para kazanabiliyorsunuz. 

Freelance Yazarlık Hizmetleri Nedir?

Yazarlık hizmeti açısından son derece önemli derece de olan freelance yazarlık birçok açıdan önemli hizmetler arasında yer almaktadır. Başlangıç olarak öncelikle yazarlık hizmetinizi tek bir alanla sınırlı kalmamaktadır. Bu açıdan sunulan hizmetler arasında özellikle blog yazarlığı çokça tercih edilen yazarlık modellerinden birisidir. Birçok açıdan katkısı olan blog yazarlığı sayesinde hem kendinizi geliştirme fırsatı bularak özgür bir yazar olacaksınız hem de bu sayede hayatınız boyunca edindiğiniz bilgileri de farklı insanlara sunma fırsatı yakalayacaksınız. Bu açıdan önemli bir durum olan blog yazarlığı freelancer yazarlık alanında yapılabilecek ek işlerden birisidir. 

Başka Siteler için İçerik Yazarlığı 

Blog yazarlığı yanı sıra aynı zamanda belli alanlarda hizmet veren sektörel bazlı internet siteleri için hizmet verdikleri alanlara dair de yazı yazabilirsiniz. Bu alanlar kozmetikten tutun tarih alanına kadar birden fazla internet sitesi bulunmaktadır. Bunlar Google’ın belirlediği anahtar kelimelere uygun olarak araştırmalar sonucu birinci sırada çıkabilmek için sürekli yazılarını da yenilemektedir. Bu açıdan önemli bir durum olarak görülen içerik yazarlığı da son derece önemli yazarlık alanlarından birisi olup bu açıdan kendini geliştirenlerin son derece deneyim kazandığı alanlar arasında yer almaktadır. Bu açıdan sunulan başka siteler için içerik yazarlığında yüksek miktarlar kazanabilirsiniz. 

Kutlama Kartları Yazarlığı 

İnternet üzerinden freelancer yazarlık türlerinden birisi de kutlama kartları yazarlığıdır. Doğum günü, doğum, nişan ve söz gibi organizasyonlar için küçük tebrik ve davet kartları yazarak bunlar bu tür organizasyon şirketlerine de satabilirsiniz. 

Bu bilgi için sadece yazı programı değil aynı zamanda görsel düzeyi geliştirecek programlarda kullanabilirsiniz. 

Kurgu Yazarlığı 

Freelancer yazarlık aynı zamanda kurgu yazarlığı açısından büyük önem taşır bu açıdan yazılan yazılar oranında kısa hikayelerden tutun da tekli romanlara kadar ve destansı çoklu kitap serilerine varana  kadar büyük çeşitlilik göstermektedir. Bu açıdan yüksek düşlem, gerilim, duygusal ve esrarengiz yazılar yazmak gerekmez. Aynı zamanda hikayeler anlatmak içinde burada yer alan seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. 

Burada önemli olan yol yazarlara ulaşmayı sağlamaktır. Aynı zamanda bir hikaye bloğu kurarak ilgi çekici bir hale gelebilir ve insanların hikaye blogunuza uğramasını da sağlayabilirsiniz. Birçok açıdan özel olan bu blog sayesinde reklam da vererek yüksek miktarlar da kazanabilirsiniz. 

Gezi Yazarlığı 

İnternet dünyasında freelancer yazarlık bakımından yapılan işler arasında gezi yazarlığı da bulunmaktadır. Gezi yazarlığı insanların gezip gördükleri o bölgenin kültürel toplumsal ürünleri bakımındna yapılan araştırmalar ışığında doğar. Bu alanda yapılan yazarlık sayesinde aynı zamanda bir blog kurarak da bu blogda reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz. 

Aynı zamanda bu alan da hizmet veren siteler içinde gezi yazarlığı yaparak daha fazla para kazanmak sağlayabilirsiniz. Birçok açıdan özel olan bu hizmet sayesinde yüksek miktarlar kazanmak mümkün. 

Yazı Tercümeleri Yaparak Para Kazanmak 

İleri derece de yabancı diliniz varsa aynı zamanda tercüme yaparak para kazanma da yapabilirsiniz tercüme yolu ile para kazanmak çokça tercih edilen para kazanma yöntemlerinden birisi olup bu açıdan yüksek miktarlar kazanmanızı sağlar. Siz de tercüme yaparak para kazanmak için yabancı dilinizi geliştirmelisiniz. 


26 Yorumlar
 1. Betül diyor

  Yazı yazarak para kazanmak istiyorum

 2. Aysel diyor

  Bigii lütfen ogrenciyim

 3. Dilara diyor

  Buna ihtiyacım var çünkü öğrenciyim ve kendi ihtiyaçlarımı karşılamak istiyorum.Ayrıca yazı yazmayı seviyorum 🙂

 4. Eyüp diyor

  Bilgi alabilir miyim

 5. Dilan diyor

  Bu işe başamak için bilgi alabilirmiyim öğrenciyim bir sürü yazı yazdım okuttuğumda çevremde kim varsa herkes beğnedi o yüzden bende bu işe dahil olmak isterim

 6. ayten diyor

  Bilgi alabilir miyim lütfen

 7. Aslı diyor

  Bilgi alabilir miyim öğrenciyim lütfen

 8. Yusuf diyor

  Bilgi alabilir miyim

 9. Şeyma Aslan diyor

  Bilgi alabilir miyim

 10. Gülnur diyor

  Daha önce de yazdığım yazılarımda birçok kez birinci olmuslugum var ve çevrem tarafından da yazdığım yazılar ilgi görüyor ogreciyim destek olursanız sevinirim

 11. Hülya diyor

  Acemi bir yazarım fakat kalemime güveniyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 12. Asiye diyor

  Bilgi

 13. Mehtap diyor

  Yardımcı olup bilgi verirseniz sevinirim bende bu işi istiyorum

 14. ilkim diyor

  Yardımcı olabilir misiniz? Nereden başvuru yapmamız gerekiyor?

 15. Başak diyor

  Yazı yazmayı seviyorum ve İşe ihtiyacım var bilgi alabilir miyim ?

 16. Seçil diyor

  Bu işe nasıl dahil olabilecegim hakkinda bilgi verebilirseniz sevinirim 🙂

 17. Şemsettin diyor

  Mob oyuna gelerk oyun siteleri hakında ince ayrıntılara sahip ol ve sende kazan

 18. seniha diyor

  bilgi alabilir miyim? yazıma güveniyorum.

 19. deniz diyor

  dil bölümü okuyorum 2 yabancı dilim var.
  1.almanca
  2.ingilizce
  öğrenciyim ve almanyada doğduğum için ana dilim gibi almanca biliyorum ve yazı tercümanlığı yapmayı çok isterim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 20. Buse diyor

  Bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorum lütfen

 21. sedanur diyor

  bilgi alabilir miyim?

 22. GÖKÇE diyor

  Yazim ve kalemim kuvvetlidir bilgi alabilirmiyim?

 23. fatmagul diyor

  merhaba bilgi talep etmek istiyorum teşekkürler.

 24. İLKNUR diyor

  Ben zabıt katipliği adayıyım. Mesleğim temeli 10 parmak kullanarak hızlı bir şekilde yazı yazmak. Hızlı yazmak için kurs eğitimleri de aldım. Ayrıca mezun olduğum ve staj gördüğüm alan da yine zabıt katipliği. Benim için bu iş biçilmiş kaftan.

 25. Kübra diyor

  https://www.bloghane.com.tr/ sitesi üzerinden blog ve makale yazarak para kazanabilrsiniz.

 26. Lamiye diyor

  Nolar ehtiyac var parya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.