Xiaomi Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

Xiaomi Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

0

Xiaomi Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, Türkiye’deki pazara aktif bir şekilde katılımı amaçlıyor. Bu bakımdan bayilik veren firma bu alanda karlı bir iş kurma imkanı yaratıyor.

Xiaomi bayisi açmak için bayi sahibi adayının yeterli sermayeye sahip olması ve beklenen şartları taşıması lazımdır.

xiaomi bayisi acmak maliyeti ve kar marji
xiaomi bayisi acmak maliyeti ve kar marji

Xiaomi Firma Bilgisi

Xiaomi 2010 yılında kurulmuş Çinli elektronik şirketidir. Akıllı telefon, bilgisayar, kulaklık, mobil uygulama vs. gibi pek çok alanda üretim yapar. İlk akıllı telefonunu 2011 yılında piyasaya süren şirket hızlı bir şekilde Pazar payı kazanarak 2014 yılında Çin’in en büyük akıllı telefon şirketi haline geldi. Yükselişine bu süreç içinde hızlı bir şekilde devam eden firma 2018 yılında ise hem Çin’in hem de Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri haline gelmiştir. Geçtiğimiz yıla kadar toplamda 291 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan şirket günümüzün en çok değer kazanan üreticilerinden biri oldu. Güney Kore, Japonya, Hindistan, Rusya, Doğu ve Batı Avrupa gibi çok sayıda bölgede yaygınlaşmakta olan Xiaomi ülkemizde de yükselişine devam etmekte olan şirketlerden biridir. Xiaomi bunu sürdürmek için yatırımcılara Xiaomi bayiliği açma fırsatı sunmaya devam ediyor.

Xiaomi Bayilik Açma

Xiaomi bayiliği açmak için bazı şartlara uyum sağlamak yeterlidir. Bayinin ilk olarak işlek bir yerde bulunması gerekir. Başvuruda bulunan kişinin sicili temiz durumda olmalı ve ticaret geçmişi olmalıdır. Kişi günün koşullarına ve konuma göre banka teminat mektubu vermelidir. Aynı zamanda bayi sahibi adayının Xiaomi prensiplerini temsil etmesi gerekir. Her koşulda müşteri memnuniyetini amaçlamakta olup, Xiaomi şubesinde mutlaka yeterli sayıda personelin çalıştırılması lazımdır.

Bayi sahibi olmak isteyen kişilerin ön başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunması yeterlidir. Formda belirtilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekir. Xiaomi bayisi olmak isteyen yatırımcılar, müşterilerin beklentilerine her daim açık olmalı ve güven verici bir hizmet politikasına sahip olmalıdır. Xiaomi bayisi olmak için istenen ön koşul ise bayi açmak için yeterliliğe sahip olmaktır. Bayilik konusunda titiz davranan firma bağımsız ve güvenilir kişilerden gelecek olan başvuruları bekliyor. Özellikle başvuruda bulunacak kişilerin ticari bir geçmişe sahip olması büyük önem taşıyor. Xiaomi, ayrıca bayi sahibi adayının bu sisteme ayak uydurup uyduramayacağını dikkate alırken başvuru değerlendirmelerini buna bağlı olarak yapıyor. Ön başvurusu olumlu olarak değerlendirilen kişiler daha sonraki aşamada mülakata çağırılacaktır. Bu aşamada Xiaomi bayiliği açma adına tüm adımları öğrenebilir, konu hakkında detaylı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kar Marjı ve Maliyet

Her sektörde olduğu gibi Xiaomi bayisi açmak içinde belli bir sermayenin olması gerekir. Genel olarak telefon bayisi açma maliyetleri çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.