Video Satarak Para Kazanmak 

0

Video Satarak Para Kazanmak 

Çoğu kişi var olan gelirinin üstünde bir ek gelir oluşturma yoluna gitmiştir çünkü elde edeceği ek gelirle daha iyi bir yaşam sürecektir. Bu yazımızda ise video satarak para kazanmanın yollarını anlatacağız.

Video satarak para kazanma çoğu kişiye komik gelebilir. Çünkü insanlar daha çok video izleyicisi olduğu için bu videoların arkasında yatan emeği göremiyor. Halbuki o video belli bir girişimin sonunda izleyiciye sunulmaktadır. Yani arkasında yatan maddi ve manevi bir emek vardır. Bundan dolayı birçok video hazırlayıcısı bunu ticarete çevirmektedir.

Özellikle boş zamanlarınızı değerlendirmek ve bu boş zamanlarda ek bir gelir oluşturmak isterseniz video satma fikri size daha cazip gelecektir.

Tabii bunun için ne yapmalıyız sorusunun da cevabını da vermek gerekir. Çünkü çoğu kişi satılacak videoların profesyonel kameralarla ya da süslü bir ortamda da mı çekilmesi gerektiğini anlamıyor. Bundan dolayı bu işe girişmekten çekiniyor. Öncelikle bu iş için ne profesyonel bir ekipmana ne de süslü bir ortama ihtiyacınız var. İhtiyacınız olan tek şey telefon kamerası yani iyi bir çekime sahip telefon kamerası olmalıdır.

video satarak para kazanmak
video satarak para kazanmak

Video Satarak Para Kazanmanın Mantığı Nedir?

Video oluşturmayı ve bunu sosyal medya sitelerinde paylaşmayı seviyorsanız neden böyle bir işe girişip para kazanmayasınız ki. Şu an da video satarak para kazanmanın birçok yolu var. Bu nedenle sizde videolarınızı farklı yollarla satarak daha iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Videolardan Para Kazanmanın Yolları

Videolardan para kazanmanın birden fazla yolu vardır. İster bu yollardan sadece birini deneyebilir ister birkaç yol deneyip daha iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Tabii bunun için emek vermeniz de gerekiyor. Mesela yabancı içerik üreten sitelere eğer farklı bir dile iyi bir dereceye sahipseniz. Sizin için daha iyi bir kazanç olacaktır. Çünkü bu tür siteler dolar ve Euro kuruna entegre olduğu için bunu Türk lirasına çevirdiğinizde daha iyi bir kazanç elde edersiniz.

Eğer sizde bu işe girişmek isterseniz aşağıda vereceğimiz yöntemlerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Video Satarak Para Kazanma/ Youtube Video

Bu muhtemelen çoğu kişinin aklına gelmiştir. Fakat son zamanlarda Youtube’daki içerik üreticilerinin videolarının profesyonelleşmesiyle cesaret edip gerçekleşmemiştir. Çünkü maddi olarak iyi bir yatırım yapmak gerekiyor. Tabii herkes böyle zanneder. Ama durum bundan farklıdır. Youtube’da ne kadar iyi bir içerik üreticisi olursan ol, eğer düzenli ve insanların dikkatini çeken bir video atmıyorsan kazancın az olacaktır.

Youtube’da bu mantığı kavradıktan sonra gelelim nasıl kazanacağınıza öncelikle paylaşmak istediğiniz videoları destekleyen alanda bir kanal açınız. Ardından ilk videonuzu yükleyiniz. Bir süre sonra izleyici de desteklerse videonuzu tabii videonuzu çeşitli platformlarda yayınlayın. Bu durum size kâr olarak geri dönecektir.

Çünkü Youtube izlenme ve tıklanmaları baz alarak içerik üreticilerine gelir sağlıyor. Bugün birçok içerik üreticisinin geçim kaynağı Youtube.

Video Satarak Para Kazanma / Video Üretme ve Başkalarına Video Satma

Kulağa komik gelebilir. Fakat bu da video satarak para kazanmanın bir yoludur. Çünkü bazı kişiler ne kadar denerlerse denesinler video oluşturamıyorlar. Özellikle firma tanıtım videolarını baz alırsak Türkiye’de de birden fazla firma olduğunu düşünürsek bu durumda bunların reklamı içinde video yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu tanıtımların iyi bir video ile birleştirilmesi için videolara ihtiyaç duyuyorlar. İşte bundan dolayı ürettiğini videoları satın alıyorlar.

Bu yöntemle para kazanmak isterseniz ya da daha fazla gelir elde etmek isterseniz işinizi daha da profesyonelleştirin.

Video Satarak Para Kazanma/ Video Dersler

Çoğu zaman internette de karşılaştığımız bir yöntem ise video derslerdir. Herhangi bir alanda uzman kişiler yetkinliğini gösterecek ve karşıdakine bu işi öğretebileceği video dersler çekerler. Ve bunları ya tek başına ya da bir paket halinde insanlara satarlar.

Eğer sizde bir alanda uzmansanız ve bu başka insanların ilgisini çekecek nitelikteyse bu yolu deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken alanınıza hitap eden araç gereçleri edinmek ve bunu diğer insanlara anlatabilmek. Bunun içinde akıcı bir diliniz ve işinizi iyi bilmeniz gerekir.

Tüm bunları tamamladıktan sonra eğer sizde video dersler çekerek para kazanmak isterseniz Udemy tarzı siteleri de kullanabilirsiniz.

Katar’da İş Kurmak. Katar’da Ne İş Yapılır?

Katar’da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Katar’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar’da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar’da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.