Valorant Oynayarak Para Kazanma

0

Valorant Oynayarak Para Kazanma

Rot Games tarafından yayınlanan bir oyun olan Valorant oynayarak para kazanma özellikle oynayanları arasında en çok merak edilen konular arsında yer almaya başladı.

Valorant oynayarak para kazanma yolları özellikle oynayanları arasında en çok konuşulan konular arasında yer almaya başladı. Tek kişilik nişan oyunu olarak oynanan oyun ile para kazanmak mümkün iken nasıl olduğu ise araştırılan konular arasında kendine yer bulmayı başardı.

Her ne kadar birçok otorite bu konuda temkinli konuşsa da ilerleyen zamanlarda ciddi rakamları kazandıracak bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. İlerleyen zamanlarda genişleyen kitlesi ile birlikte daha iyi yerlere gelecek olan oyun ile para kazanmak ta bu kapsamda daha kolay hale gelecektir.

Para kazanma yöntemleri olarak şu durumlar karşımıza çıkmaktadır.

  • E-spor takımı kurmak ve turnuvalara katılmak
  • Valorant yayıncılığı ile Twitch ile para kazanma
  • Valorant pazarı ile birlikte skin ve hesap satışları
  • Oyun hakkında sosyal medya hesapları ya da Youtube kanalı açmak
  • Oyun için forum siteleri oluşturmak
valorant oynayarak para kazanma
valorant oynayarak para kazanma

E-Spor Takımı Kurmak ve Turnuvalara Katılmak

Oyunun henüz kararlı sürümü piyasaya sunulmuş değil. Bunun yanında çok yeni bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak oyunun geliştirici Riot Games olması ilerleyen zamanlarda büyük turnuvaların gerçekleşeceği sinyallerini bizlere vermektedir. Bunun en büyük göstergeleri olarak oyun şirketin League of Legends dışında tek yatırım aracı. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda daha büyük bütçelerin ayrılacağı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Valorant e-spor turnuvaları ile ilerleyen zamanlarda ciddi sayıda organizasyonları görebiliriz. Bunun için ise oyunu profesyonel oynak ve yine profesyonel şekilde oynayanlar ile takım kurmak yeterli olacaktır. Bu sayede ciddi paralar kazanmak mümkün olacaktır.

Valorant Yayıncılığı ile Twitch’de Para Kazanma

Yayıncılık oyunlar için en büyük kazanç yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece Valorant ile değil, aynı zamanda diğer oyunlar ile de para kazanmak yayıncılık ile mümkün olmaktadır. Bunun yanında Twitch ile Valorant yayıncılığı yapmak sadece hesap açmak kadar kolay.

Hesap açmanın yanında oyunu üst seviyelerde oynamak da gerekli olan diğer bir husus. Yine oyun oynanırken izleyenlerin ilgisini çekecek bir sohbet ortamının olması da gerekmektedir. Valorant benzeri oyunlar ve daha fazlası ile günümüzde binlerce oyuncu yayın yapmakta ve para kazanmaktadır.

Valorant Pazarı ile Birlikte Skin ve Hesap Satışları

Valorant ile para kazanma yolları içerisinde ilerleyen zamanlarda en çok karşımıza çıkacak konu skin ve hesap satışları olacak. Valorant ta diğer FPS oyunlarda olduğu gibi bizlere birçok konuda özelleştirme şansı tanıyor. Şu anda bazı firmaların oyun içi puan satışa çıkardığı da bilinmektedir. Bu durum ile birlikte oyun içerisinde kazanılan puanların satışı ile ciddi paralar kazanılabilir.

Bunun yanında silah ve şampiyon skinleri ile birlikte key düşürerek te hesap satışı yapılabilmektedir. Henüz yeterli sayıda key düşürülmediği için geçici bir Pazar oluştu bile. Benzer oyunlarda olduğu gibi ilerleyen zamanlarda oyun içerisinde yüksek puanlı hesapların satışı da mümkün olacaktır. Bu durum ile yüksek puanlı oyuncuların ciddi rakamlar kazanması uzak görünmüyor.

Oyun Hakkında Sosyal Medya Hesapları Ya Da Youtube Kanalı Açmak

Oyunlar ile ilgili özellikle ciddi oyuncuların videolarını izlemek büyük keyif vermektedir. Bu nedenle Youtube ve diğer sosyal medya platformlarında hesaplar açmak ve videolar yayınlamak ciddi para kazancına neden olmaktadır. Yine Valorant Youtube kanalı açmak ve video yayınlamak ciddi para getirisi olan bir işlemdir.

Bunun için yapılması gereken ise oyunda iyi olmak ve ilk kanal sahiplerinden biri olmaktır. Çünkü Pazar genişledikçe rakipler artacak ve para kazanmak oldukça zor olacaktır. Ancak yetenekli oyuncular pazar ne kadar geniş olursa olsun kendilerine yer bulacaklardır.

Oyun İçin Forum Siteleri Oluşturmak

Valorant ile para kazanmak için yapılması gereken diğer bir konu da Valorant forum sitesi açmak olacaktır. Oyun için rehberler hazırlamak ve tartışmaların olacağı bir platform açmak ciddi bir kazanç kapısı olacaktır.

Oyun ile ilgili birçok yenilik ve ipucunun paylaşıldığı bir forum ile birlikte günlük ciddi trafik alan bir site sahibi olabilirsiniz. Ancak yine bunun için de erken davranmak gerekmektedir. Erken hareket etmek özellikle gelişmekte olan bir oyun için büyük kolaylık sağlayacaktır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.