Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

0

İçindekiler

Türkiye'de Olmayan İş Fikirleri

Son yıllarında ş dünyasında hızlı gelişmeler yaşanmakta olup özellikle Türkiye'de olmayan yatırımcılar tarafından merak konusu olmaktadır.

Dünya çapında yaşanan gelişmeleri yakından takip eden kişiler için Türkiye'de olmayan iş fikirleri büyük öneme sahiptir. Bu sayede ciddi oranda gelir elde etme fırsatı yakalanabilir. Yapılmamış ve daha önce denenmemiş bir işi yapmak yüksek oranda risk barındırsa bile planlı ve programlı bir yönetim süreci ile başarıya ulaşmak mümkündür. Bu amaçla deneyimli ve profesyonel olan kişilerden destek alınabilir.

turkiyede olmayan is fikirleri
turkiyede olmayan is fikirleri

Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş İş Fikirleri Nelerdir?

Yeni bir iş yaparken önemli olan nokta ürün ve hizmetle ilgili detaylı bilgiye sahip olmaktır. İyi bir analiz yaptıktan sonra piyasaya giriş yapmak her zaman daha avantajlı olacaktır. Buna göre ilgi görmesi beklenen ve denenmemiş iş fikirleri şu şekildedir:

Çamaşır Hizmetleri

Dünya çapında çamaşır hizmetleri işi yaygın şekilde yapılmakta olup ülkemizde bunun örnekleri yer almamaktadır. Ülkemizde özellikle 1+1 ve 1+0 evlerde yaşayan kişi sayısı arttıkça buna bağlı olarak çamaşır hizmetlerine talebin de artması beklenmektedir. Bu amaçla direkt çamaşırların yıkanmasını sağlayan ve para ile çalışan otomat tarzı makineler tedarik edilebilir.

Oyun Motoru

Günümüzde oyunlara olan ilgi küçükten büyüğe herkes tarafından fazladır. Özellikle yetişkinler açısından bakıldığında profesyonel oyunlara olan talep her geçen gün artmakta ve bu alanda yeni cihazlar kullanılmaya başlanmaktadır. Ülkemizde bu alanda oyun motoru henüz çok bilinmemekte olup buna yönelik yatırım yapmak mantıklı olacaktır.

Akıllı Güvenlik Kamerası

Hem bir ihtiyaç hem de cazip bir iş fikri olan akıllı güvenlik kamerası yüz ve ses tanıma özelliği ile karlı bir iş olarak görülmektedir. Aynı zamanda eve ait bütün noktaları görebilen bu kameralar yirmi dört saat boyunca açıktır. Tüm izlemeler 7 gün 24 saat boyunca IOS ve Android platformlarından takip edilebilir. Özellikle akıllı evler için bu tarz cihazlara olan ilginin artması beklenmektedir.

Online Güvenlik Hizmetleri

Ülkemizde siber güvenlik hizmetlerinin büyük bir kısmı yabancı şirketler tarafından yürütülmektedir. Bu tarz işleri yapabilmek adına yerel bir siber güvenlik işi başlatılabilir. Bu alanda rakip olmaması sebebiyle yükselme şansı diğer pek çok işe kıyasla biraz daha fazladır. Bunu sağlamak adına akılı robot kullanımından da destek alınabilir. Akıllı robotların hem üretimi hem de satışı konusunda yapılacak faaliyetler kısa süre içerisinde başarıyı da beraberinde getirecektir.

Nanoteknoloji

Ülkemizde nano teknoloji ile ilgili çalışmalar olsa da bunlar genellikle başlangıç aşamasındadır. Bu sektör geniş olduğundan her endüstri ve ürün için bu teknolojiden yararlanılabilir. Dünya çapında buna yönelik yapılan çalışmalara bakıldığında bunların sayıca fazla olduğu görülecektir. Özellikle 22. Yüzyılın nano teknoloji çağı olması beklenmektedir. Bu tarz çalışmaların hızlı gelişmesi sürecin daha da öne alınmasını sağlayabilir.

Drone Kiralama

Son dönemlerde drone cihazlara olan talebin ve ilginin artmasıyla birlikte bunu avantaja çevirip yeni bir iş fikri oluşturulabilir. Drone kiralama olarak isimlendirilen bu iş alanı sayesinde hem günlük yaşam daha kolay hale getirilir hem de yeni bir iş kolu elde edilebilir. Ülke genelinde bu alanda faaliyet gösteren profesyonel bir firma henüz mevcut değildir. Hızlı davranarak bu sektörde yatırım yapılabilir ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bunun için başlangıç aşamasında bazı noktalara dikkat etmekte yarar vardır.

Antika Yenileme

Bilindiği üzere antika parçaların her biri son derece kıymetli ve değerli parçalardır. Bunların değerini yitirmemesi ve ait oldukları dönemi en iyi şekilde yansıtmaları adına yenilenmesi sağlanabilir. Yani antika yenileme işi ile antika meraklıları için etkili bir hizmet sunulabilir. Bu sayede hem parasal hem de manevi değerli fazla olan bu antika parçaların her yıl değer kazanması için önemli bir adım atılmış olacaktır.

3D Baskı Dükkanı

Günümüzde teknolojik çalışmalar giderek daha önemli hale gelmektedir. Bu nedenle iş fikri arayışında olan kişiler buna yönelik çalışmalar yapabilirler. Özellikle 3D baskı dükkanı bu alanda iyi bir iş fikri olacaktır. Buna yönelik olarak 3D baskı makineleri kullanılarak yeni objeler üretilebilir. Bu makineler biraz pahalı olsa da ciddi bir yatırımla yüksek kazançlar elde edilebilir.

Katar'da İş Kurmak. Katar'da Ne İş Yapılır?

Katar'da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar'da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Katar'da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar'da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar'da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar'da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.