TOGG Bayilik Vermeye Ne Zaman Başlayacak

0 1.024

TOGG Bayilik Vermeye Ne Zaman Başlayacak

Türkiye’nin ve Dünya’nın gözünün üstünde olduğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ve öncülüğünde 27 Aralık’ta tanıtıma çıkan TOGG, Türkiye ve Dünya kamuoyunda büyük ilgi gördü.

Fakat bu girişim Türkiye tarihindeki otomobil üretim amacı ile yapılan ilk girişim değildi. İlk olarak 1961 yılında yapılan otomobil üretim girişimi günümüzde hâlâ devam etmektedir. 1961 yılındaki girişim, teknik aksaklıklar ve çeşitli sıkıntılar dolayısı ile seri üretime geçilememiştir. Bu nedenden ötürü Türkiye’nin otomobil üretme projesi çok önemli bir hal almaktadır. Yıllar önce yapılan hatalardan, tekrar edilmemek üzere ders çıkarma projesi izlenmektedir.

togg bayilik vermeye ne zaman baslayacak
togg bayilik vermeye ne zaman baslayacak

TOGG Açılımı Nedir?

Tanıtımının ardından Türkiye’nin otomobile ile alakalı merak edilen şeylerden biri de TOGG’un açılımıdır.TOGG’un açılımı Türkiye Otomobil Girişim Grubu’dur.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Kamuoyu tarafından merak edilen bir soruda şudur; TOGG ne zaman satışa çıkacak?27 Aralık’ta tanıtıma çıkan ve büyük bir beğeni toplayan, Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun öncülüğünde üretilecek otomobil, 2022 yılında yollarda olacak. Türkiye’nin büyükelçilerine de verilecek otomobillerin böylece yurt dışında bir etki yaratabileceği düşünülüyor.

TOOG’un Teknik Özellikleri

27 Aralık’ta tanıtılan araç 200 ve 400 beygir gücünde üretilecektir.Aynı zamanda piyasadaki diğer elektrikli araçlardan daha hızlı şarj olması avantajdır. Ulaşılmak istenen düzeyin yarım saat gibi bir sürede yüzde 80 şarja ulaşmak olduğunu belirtelim. Şarj süresinin yanında önemli olan bir diğer husus da otomobilin menzilidir. Otomobilin menzilinin 500+ kilometre olması tasarlanıyor.

Azami güvenlik, konforluk, dayanıklılık açısından maksimum seviyeye çıkılmak istenen TOGG’un tüm testleri başarı ile geçmesi beklenmektedir.

 

TOGG’unfiyatı da en çok merak edilen konular arasındadır. Şu anda Türkiye Otomobil Girişim Grubu öncülüğünde üretilecek otomobilin fiyatı hakkında resmi bir açıklama yoktur. Ancak bazı gazeteciler tarafından sağlanan bilgilere göre otomobilin boş paketinin 25.000 dolar, dolu paketinin ise 30.000-35.000 dolar civarlarında olması bekleniyor. Yine belirtmekte fayda var ki bu fiyatlar sadece tahmindir. Henüz otomobilin fiyatı ile ilgili resmi bir açıklama yoktur. Türkiye Otomobil Girişim Grubu,basına yerli otomobilin fiyatı olarak gösterilen fiyatların gerçekleri yansıtmadığını bildirmiştir. Buna ek olarak Türkiye Otomobil Girişim Grubu 2022’de yollarda göreceğimiz yerli otomobilin fiyatının 2022 yılından önce belirlenmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili bilgileri almak için resmi sitesini takip edebilirsiniz. Sizin için de bu linki paylaşıyoruz: https://www.togg.com.tr/. Ayrıca İnstagram ve Twitter üzerinden de takip ederek Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz.

TOGG Bayilik Başvurusu

Türkiye Otomobil Girişim Grubu,kamuoyunda büyük ilgi duyulan aracın ön siparişine ilişkin açıklamalar yapmıştır. Otomobilin ön siparişi için birçok telefon ve mesaj aldıklarını ileten Türkiye Otomobil Girişim Grubu, ön siparişin resmi bir açıklama yapılmasının ardından başlanacağını bildirdi. 2022 yılında piyasaya sürülecek aracın binlerce alıcısı ön sipariş açıklamasını beklemektedir.

Ön siparişin dışında beklenen diğer bir açıklama da TOGG’un bayilik şartlarıdır. Şu anda Türkiye Otomobil Girişim Grubu tarafından bayilik şartları ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır. 2022 yılında yollarda göreceğimiz yerli otomobilin bayilik şartlarının Türkiye Otomobil Girişim Grubu tarafından açıklanması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.