Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

34

Tişört Tasarlayarak Para Kazanma

Tişört tasarlayarak ne kadar kazanabilirsiniz? Tasarladığım tişörtleri nerede satabilirim? El ile yapılan tasarımları nasıl baskılayabilirim?

Tişört tasarlayarak para kazanma yolları hakkında özgün tasarımlarınızı internetten yapabilirsiniz. Dijital çağın en güzel yolu elinizdeki imkanlarla sermayeniz olmadan iş kurabilir, işveren olabilir ve para kazanabiliyorsunuz. Size ait olan tasarımları photoshop ile talep karşılığında logo yapabilir, baskı yapabilir veya ilginç yazılarınızla insanlara özel tişörtler hazırlayabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak photoshop ile ilginç resimler, logolar veya ilginç yazılarınızı oluşturduktan sonra tişörtlere bastırabilirsiniz. Örneğin çocuklara özel baskılar, eşlerin veya sevgililerin fotoğraf veya karikatürlerini tişörtlere baskılayıp internette e-tişört sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz. İnternetten satış yapmak için;

 • Öncelikle müşterileri bulmanız gerekir. Bunun içinde alışveriş sitelerine yönelmelisiniz. Alışveriş sitelerine üye olarak işe başlayabilirsiniz.internetteki alşveriş sitelerindeki tişört baskı tasarımlarınıza bir vey en fazla iki örnek model göndererek bu işe başlayabilirsiniz.
 • Yaptığınız bu işi olabildiğince çok fazla kişiye duyurmaya çalışmalısınız. Çevrenize, iş ve okul arkadaşlarınıza, akrabalarınıza en yakınınızdaki kişilerle isminizi duyurmaya başlayabilirsiniz.
 • Kendi web sitenizi tasarlayarak diğer web sitelerinde, sosyal medyada reklamınızı yapmalısınız. Kişi kendi reklamını çok daha güzel ve en uygun şekilde yapar. Sizde bu yolla kendinize uygun bir reklam yaparak sektöre adım atabilirsiniz.

Tişörtlerinizin çizimleri ve müşterileriniz hazır. Peki hangi grafik formatların kullanılacağı ve hangi programları kullanmalısınız?

tisort tasarlayarak para kazanma
tisort tasarlayarak para kazanma

Tişört Tasarlama Programları

Tişört baskıları hangi tasarı yöntemi ile uygulayacaksınız? El çizimi yapıp bunu dijital bir ortama aktarıyorsanız veya fotoğraf çektikten sonra photoshop ile fotoğrafları düzenliyorsanız ya da vektörel (grafik tasarım çizimleri) çizimler yapıyorsanız öncelikle o yolu izlemelisiniz. Ve uygulayacağınız bu programları bilmelisiniz.

Tişört Baskı Grafik Düzenleme Programları

Tişörtlerin resimlerinin düzenlenmesi için öncelikle araçlarınızı belirlemeniz gerekir. Eğer vektörel tabanlı bir tişört baskısı tasarlıyorsanız bunlardan en çok kullanılanları;

 • Adobe Photoshop(ücretli)
 • Affinity Photo (ücretli)
 • Gimp (ücretsiz)
 • Inscape (ücretsiz)
 • Kammana

Bu programları kendi bütçenize göre değerlendirip gideceğiniz yolu değerlendirebilirsiniz. Buradaki bazı programları kullanmanız zaman alabilir. Ancak gelecekte bu grafik programları sizin için kolay bir kullanıma sahip olmanızı sağlayacaktır. Dijital çağda kendi tasarımlarınızı yaparak ve bu programları kullanarak mükemmel özel tasarımlar ortaya çıkacaktır.

El ile çizim yaptığınız resmi dijital ortama aktarmak istiyorsanız öncelikle çiziminizi bir tarayıcı yardımı ile dijital ortama aktarmanız gerekir. Mümkün olduğunca yüksek çözünürlü olmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken ışık gölge yansımalarıdır. Bunlar baskı sırasında olumsuz görüntülere neden olmaktadır. Kağıdınızdaki arka fonunun temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Renk doygunluğu belirgin olmalıdır. Gerekirse renk düzenlemelerini yeniden belirlemelisiniz.

Eğer el çizimi değil de dijital çizim yapıyorsanız zaten son görünümde neler yapılması gerektiğini ekranda görüyorsunuz. Rengini, ışık gölge yönünü size ekranda yansıtılmaktadır. Yapmanız gereken yerlere müdahale edebilirsiniz. Grafik formatlarda kullanabilecekleriniz;

 • Vektör grafik
 • Raster grafik

Tişört Baskı Zamanı

Çizimleriniz elinizde şimdi tişört baskı zamanında. Baskı yapacağınız tişörtün kalitesi kesinlikle %100 pamuklu olmalıdır. Ve birinci sınıf penye olmalıdır. Tişört kalıpları yumuşak olmalı, terletmeyen veya teri emen bir pamuklu kumaş özelliğine sahip olmalıdır. Tişört baskı dosyasının çözünürlüğü DPI yani inç başına nokta sayısı demek. Yazdırılacak olan bir inçteki nokta sayısı ne kadar çok olursa baskı kalitesi aynı oranda artacak ve görünüm en yüksek kalitede olacaktır kendi tasarımlarınızda önerilen 300 dpi olarak çalışmanızdır. Ve kaydedip mutlaka yedek çıktı almayı ihmal etmemelisiniz.

Tasarımlarınızı kendi oluşturduğunuz bir mağazadan satışa sunabilirsiniz. Dilerseniz diğer mağazalarla iletişime geçerek onlarla ortak olup kazanacağınız her bir üründen % oranında kar edebilirsiniz.

Kendi Tişörtünü Tasarlayanlar Nasıl Para Kazanıyor

Dilerseniz tasarım tişörtlerinizi kendi sosyal medya hesaplarından tanıtabilir sipariş elde edebilirsiniz. Mağaza ile ortak bir çalışma gerçekleştirecek iseniz mağaza linkini her yerde paylaşmalısınız. Kendi reklamınızı kendiniz yapabilirsiniz. Yapacağınız tek şey tasarım tişörtlerinizin resimlerini sayfanızda sergileme hepsi bu kadar kolay. Ancak hesaplarınızı sık sık kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Yaptığınız tişört baskı çalışmalarınızı çevrenize de hediye ederek reklam alanınızı genişletebilirsiniz. Hediyelerin dönüşleri olumlu bir şekilde olacaktır. Bu sırada geri planda da yedek tasarımlarınız ve çalışmalarınızı mutlaka bulunmalıdır. Zor durumda kalmamalısınız. Mutlaka arka planda yeteri miktarda tişört baskı tasarımlarınızı bekletmelisiniz. Bir anda siparişleriniz üst üste geldiğinde yetişememe olanağınız olabilir. Örnek tasarımlarınızdan birer adet yedek olarak bulundurarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


34 Yorumlar
 1. Umut diyor
 2. Umut diyor

  Bence önce kalite

 3. Umut diyor

  Para kaznmak istiyorum bu işe ikyacım var

 4. Yeşim diyor

  Güzel sanatlar okumuştum zaten bilgi verirseniz benimle çalışmak isterseniz çok büyük başarılar elde edebiliriz dönüş yapmanızı dört gözle bekliyorum

 5. Asiye diyor

  Lütfen dönüş yapın

 6. Nooria diyor

  Ben nasıl kazanabilirim

 7. Ümit diyor

  Kendim tasarlayarak para kazanmak

 8. Ümit diyor

  Kendim tasarlayarak para kazanmak tasarlamak istiyorum

 9. Zohrab diyor

  ☺️ ☺️

 10. Veysel diyor

  T-shirt tasarlayarak para kazanmak istiyorum

 11. Ahmet diyor

  Yardımcı oldularmı yada yapabildi mi knk

 12. yeşim diyor

  Tasarlayarak para kazanmak istiyorum

 13. Volkan diyor

  T-shirt tasarlayarak para kanmak istiyorum

 14. ali can anatlar diyor

  tasarlatarak para kazanmak istiyorum ve tasarımlarım insanları mutlu etmesini isitiyorum

 15. Sedat diyor

  Tişört tasarlayıp para kazanmak isitiyorun

 16. Mehemmed diyor

  Para kazanmak istiyorum

 17. Mehemmed diyor

  Para kazanmak istiyorum t-shirt tasarlayarak

 18. Emirna diyor

  Nasıl olucak detaylı anlatirmisin bu konulara hakimim anlarım hemen insta demiremirhanofficial

 19. Ferhat diyor

  Bende para kazanmak istiyorum

 20. yasemin diyor

  tasarım yaparak para kazanmak istiyorum detaylı bir şekilde anlatım yapabilir misiniz?

 21. Muharrem diyor

  Nasıl başlaya biliriz

 22. Samet diyor

  Basla

 23. Aydan diyor

  Tişort tasarla para kazanmak istiyorum anlata bilirmisin detaylı olarak

 24. Samet Balcı diyor

  Yazınız çok güzel. Ben tişörthane ile tişört tasarlıyorum diğerlerinden daha yüksek kar oranı veriyor çok memnunum. http://www.tisorthane.com.tr sayfasından göz atabilirsiniz.

 25. Zehra diyor

  Nasıl başlicam anlamadım yardımcı olun lütfen

 26. İsmail çelik diyor

  Tişört tasrlayarak para kazanmak istiyorum ve bunu yapacağıma inanıyorum

 27. Kübra Doğu diyor

  Tişörthane sitesi üzerinden tasarlayıp satabilirsiniz. Ben memnunum. Çok güzel bir pasif gelir oluyor. link bırakıyorum: http://www.tisorthane.com.tr

 28. MERT diyor

  Bilmiyorum nasıl girecem

 29. Eyyüp diyor

  Para

 30. Lamiye diyor

  Salam

 31. Şahin ünal diyor

  Tasarımlarıma güveniyorum ve sizi mahçup etmiyiceğime inanıyorum eğer benimle çalışmayı düşünürseniz sevinirim

 32. Selen diyor

  Nasıl kazanabilirim

 33. Salih diyor

  Nasıl kazanabilirim

 34. Lamiye diyor

  Nasıl para kazana bilirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.