Tiktok’tan Para Kazanma

2

Tiktok’tan Para Kazanma

Sosyal medya platformları arasına geçtiğimiz yıl katılan ve en çok kullanılan ürünlerden olmaya başlayan Tiktok üzerinden para kazanma imkanınız bulunmaktadır.

Çin merkezli olan sosyal medya platformu Tiktok üzerinden para kazanmak için, platformun uygulamış olduğu agresif reklam politikası, kullanıcıların oldukça işine yaramaktadır. Şirket tarafından uygulanan bu agresif reklam politikası, Tiktok sosyal medya platformunun Türkiye’de oldukça yoğun bir şekilde kullanılmasına neden olmuştur.

Dünya üzerinde toplamda 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan mobil uygulama, indirme işleminin ardından yapılacak birkaç basit adımla kullanıcılara profil oluşturma imkanı sağlamaktadır. Profil oluşturulduktan sonra, videolar oluşturulup, yayınlanmaya başlamaktadır.

Tiktok aracılığıyla oluşturulan profil üzerinden videolar oluşturulup, paylaşılmaya başlandıktan sonra, videolarınız diğer kullanıcılar tarafından sevilmeye başlanırsa, takipçi elde ederek, daha fazla izlenme şansı yakalıyorsunuz. Sosyal medya platformları arasında popüleritesi artan bir uygulama olmasından dolayı, şirketlerde Tiktok içerisine dahil olmaya başlamıştır.

Şirketlerinde popüler sosyal medya uygulaması içerisine dahil olması, Tiktok’tan para kazanma seçeneklerinin gün geçtikçe artmasına neden olmuştur. Tiktok üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin uygulayabilecekleri yöntemler ise şu şekildedir:

 • E-Ticaret Yapmak
 • Profilinize Sponsor Bulmak
 • Tiktok Trafiğinin YouTube’a Yönlendirilmesi
 • Tiktok Üzerinden Canlı Yayın Yapmak
 • Sosyal Medya Hesaplarının Büyütülmesi
tiktoktan para kazanma
tiktoktan para kazanma

E-Ticaret Yapmak

Ülkemizdeki gençler arasında son dönemde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan Tiktok platformunu, gençlere yönelik olacak şekilde, E-Ticaret yaparak Tiktok videolarını kullanabilme imkanını sizlere sunmaktadır.

Tiktok içerisinde oluşturulma imkanı sunulan kısa videolar aracılığıyla, ürün tanıtımları yapılabilir. Tiktok profili içerisine yerleştirilecek olan bir bağlantı sayesinde de, E-Ticaret mağazasına izleyici ve takipçiler yönlendirilebilir.

Tiktok üzerinden para kazanma yöntemleri içerisinde en çok gelir sağlama imkanı sunan yöntem, E-Ticaret yapmaktır. Ancak bu yöntemde dikkat edilecek nokta, Tiktok’ta genç kitlenin fazla olmasından dolayı, gençlere yönelik olacak şekilde ürünlerin tanıtımları yapılmalıdır.

Profilinize Sponsor Bulmak

Tiktok üzerinden para kazanılmasını sağlayacak yöntemlerden bir diğeri ise, profilinize sponsor bulmaktır. Tiktok üzerinden sahip olduğunuz profilinize sponsor bulabilmeniz için, Tiktok hesabınızın takipçi sayısının en az 50.000 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Son dönemde profil sahiplerini sponsor olan markaların birçoğu, sponsor olunacak kişinin hesabının en az 50.000 ve üzerinden bir takipçiye sahip olunmasını istemektedir. Tiktok para kazanma seçeneklerinden biri olan sponsor bulma seçeneğinde, eğer profilinize sponsor bulduysanız o zaman, markalar sizlerden videolarınız içerisinde yer vermeniz için bazı ürünlerini göndermektedir.

Sizlere sponsor olan markalar tarafından Tiktok videolarınız içerisinde yer vermeniz gereken ürünleri, videolarınızla uyumlu olacak şekilde kullanmanız ve sponsorunuz tarafından sizden talep edilenlere karşılamanız gerekmektedir.

Tiktok Trafiğinin YouTube’a Yönlendirilmesi

Tiktok üzerinden videolarınız izlendikçe para kazanma imkanınız yoktur. Ancak YouTube üzerinde yer alan para kazanma sistemi sayesinde, gelir elde edebilme şansınız bulunmaktadır. Eğer Tiktok üzerinden yayınladığınız videolarınızın izlenme sayıları yüksekse ve profilinizi takip edenler varsa, o zaman Tiktok üzerinde yer alan takipçilerinizi YouTube üzerinden açacağınız bir kanala yönlendirebilirsiniz.

Tiktok takipçilerinizi, paylaştığınız videolarınız üzerinden YouTube’a yönlendirdiğinizde, Tiktok aracılığıyla YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz. Tiktok’la para kazanmak için uygulacağınız, Tiktok trafiğinin YouTube’a yönlendirilme işleminde, YouTube üzerinden para kazanma seçeneklerini de bilmeniz gerekmektedir.

Tiktok Üzerinden Canlı Yayın Yapmak

Tiktok sosyal medya platformuyla doğrudan bağlantılı olan bir diğer platform olan Live.Ly üzerinden canlı yayınlar yaparak, Tiktok içerisinde yer alan takipçilerinize canlı yayını izlemeleri için onlara sunabilirsiniz. Live.Ly üzerinden canlı yapmanın avantajı ise, para kazanabilme imkanı sunulmasıdır.

Live.Ly üzerinden Tiktok hesabınızla abonelik yaptıktan sonra, Live.Ly üzerinde yer alan canlı yayınları izleyen kişiler, size göndermek için satın aldıkları emoji ve beğenileri sizlere gönderebilme imkanına sahiptirler. Sizlerde, takipçilerinizin sizin için aldıkları emoji ve beğenileri toplayarak, para kazanma şansı yakalamış oluyorsunuz.

Live.Ly ve Tiktok’u birlikte kullanarak para kazanmak, özellikle 50.000 ve üzerinde takipçisi olan kişiler için oldukça uygun bir yöntemdir.

Sosyal Medya Hesaplarının Büyütülmesi

İnternet üzerinden para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de, sahip olunan sosyal medya hesaplarının büyütülerek satılmasıdır. Hesapları satılmasının yanında, aynı zamanda bu büyük hesaplardan reklam yayınlayarak da, para kazanılabilmektedir. Tiktok ile para kazanmak isteyen kişiler, Tiktok hesaplarını en az 50.000 takipçiye ulaştırmaları, onlara bu isteklerinde oldukça faydalı olacaktır.


2 Yorumlar
 1. Orxan diyor

  Lütfen yardım edin

 2. Orxan diyor

  Para kazanmak için ne yapa bilirim yardımcı olun lütfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.