Tiktok’dan Para Kazanma Stratejileri 

4

Tiktok’dan Stratejileri 

Son yıllarda popüler olan sosyal medya uygulaması Tiktok’dan stratejileri en çok merak edilen konular arasında yerini aldı.

Tiktok’dan stratejileri konusu son yıllarda en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Özellikle gençler arasında giderek artan kullanımı ve yollarının açık olması her geçen gün uygulamanın daha fazla kullanıcısı olmasını sağlamaktadır. Para kazanmak için ise yapılabilecek hususların bazıları şunlardır.

 • Şarkı söylemek
 • Kısa tiyatrolar oluşturmak
 • Oyun içerikleri oluşturmak
 • Bilgi vermek
 • Yemek yapma videoları yayınlamak

Bu yolların haricinde daha birçok yol para kazanmak için yapılabilir ancak şu ana kadar en popüler ve yaygın yöntemler bunlardır.

tiktokdan para kazanma stratejileri
tiktokdan stratejileri

Tiktok ile Para Kazanmak Mümkün mü?

Tiktok ile para kazanılır mı sorusu uygulamayı merak eden kişilerin en çok sordukları sorular arasında yer almaktadır. Popüler olmasının bir diğer tarafı da uygulama ile para kazanmanın mümkün olmasıdır. Her ne kadar henüz tam bilinmese de uygulama ile ciddi paralar kazanmak mümkün durumdadır.

Diğer yöntemleri ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Sponsor bularak
 • Tiktok etkileşimini Youtube’a taşıyarak
 • Takipçileri e-ticaret sitesine yönlendirerek
 • Hesaplar için danışmanlık yaparak

Tiktok’ta Sponsor Bularak Para Kazanmak

Tiktok ile para kazanmak yolları içerisinde ilk olarak sponsor bulma göze çarpmaktadır. Çeşitli markaların ürünlerini ya da hizmetlerini hesabınızda paylaşarak para kazanabilirsiniz. Mevcut içeriklerinizin konsept ile ürünlerin ya da hizmetin tanıtımını yaparak hem takipçi kazanabilir hem de para sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak için öncelikle hatırı sayılır bir takipçi sayısının olması gerekmektedir. Her ne kadar belli bir sayısı olmasa da 50 bin takipçinin altında bu tarz bir yolu için henüz erken denilebilir.

Tiktok’ta Canlı Yayın Yaparak Para Kazanmak

Tiktok Live.Ly uygulaması ile birlikte çalışan bir uygulamadır. Dünya çapında bir uygulama olan Live.Ly ile birlikte canlı videolar hazırlamak ve hazırlanan canlı yayınları izlemek mümkün olmaktadır. Tiktok ile birlikte hazırlanan canlı yayınlar yapabilir ve bu yayınlarda bağış toplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bazı hususlar şunlardır.

 • Tiktok ile canlı yayına başlamadan önce özelliğinin açık olduğundan emin olun.
 • Hesabınız ile birlikte canlı yayına başlayın.
 • Kazanma özelliğini açtıktan sonra Tiktok cüzdanınız ile üzerinden takipçilerinizin jeton göndermesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede jetonları paraya dönüştürebilirsiniz.
 • Her bir jetonun ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Ancak her gönderilen jetonun tüm maliyeti sizlere teslim edilmemektedir. Kazanılan tutardan yüzde 20 oranında Tiktok komisyon almaktadır. Bu sayede Tiktok canlı yayın ile mümkün olmaktadır.

Tiktok Takipçilerini Youtube Kanalına Taşıyarak Para Kazanmak

Birçok Tiktok kullanıcısı içeriklerinden daha fazla kazanmak için takipçilerine Youtube kanalını önermektedir. Bu sayede hem daha fazla kazanabilirsiniz hem de videolarınızın daha değerinde izlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilecek bir husus vardır ki Youtube kurallarıdır. Bu kurallara uyarak para kazanmak ise mümkündür.

Tiktok Takipçilerini E-Ticaret Sitesine Yönlendirerek Para Kazanmak

Tiktok ve diğer sosyal medya uygulamaları hedef kitleye hatta daha fazlasına ulaşmak için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Tiktok da yine kitlelere ulaşmak için rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kendinize ait bir e-ticaret siteniz var ise bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eğer yeni bir hesap ile bunu yapmak istemiyorsanız mevcut hesaplardan satın alabilir ya da uygulama üzerinden influencerhesap oluşturabilirsiniz. İnfluencer hesaplar ise uygulama tarafından belirli bir miktar komisyona tabi tutulmaktadır. Ancak gelecek olan kitlenin ve maddiyatın yanında birçok firma bu masrafları göz ardı etmektedir.

Tiktok’da Hesap Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak

Tiktok’dan yöntemleriiçerisinde en dikkat çekenlerden bir tanesi de hesap yönetim danışmanı olmaktır. Eğer kendi hesabınız ciddi bir noktaya gelmiş ise ya da bu tür bir yetenek var ise bu kaçırılmayacak bir fırsattır.

Özellikle son yıllarda ortaya çıkan sosyal medya danışmanlığı Tiktok için de geçerli olmaktadır. Bu nedenle hesapların yönetimi ve iyileştirilmesi için bunun yanında hedef kitle ve daha fazlasına erişimi sağlamak için danışmanlık yapılabilir. Bunun için gerekli olan ise referans hesaplar olmalıdır. Referans hesaplar ile birlikte birçok kişi ya da kurumun dikkatini çekebilir ve bu alanlarda danışmanlık verebilirsiniz.

Katar’da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Katar’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar’da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar’da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri

 

 


4 Yorumlar
 1. ömer doganci diyor

  tiktoktan nasil para kazanirim

 2. Mustafa diyor

  Nasıl para Kazanılır

 3. Nurettin diyor

  Nasıl para kazanmak isterim

 4. Nurettin diyor

  Kazanmak için

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.