Tesla Bayisi Nasıl Alınır?

0 508

Tesla Bayisi Nasıl Alınır?

Çocukluk sürecinden günümüze kadar bir mücadele içinde olan ElonMusk’u ve projesi Tesla’yı tanıyalım.Tesla’nın bayilik tutumunu ele alalım.

tesla bayisi nasil alinir
tesla bayisi nasil alinir

ElonMusk Kimdir?

Dünya’nın son zamanlarda en çok konuşulan ve hayatı merak edilen isimlerinden biri Elon Musk kimdir? Renkli kişiliği ve zoru tercih etmesi ile birçoğumuza benzemediği aşikâr. Çocukluğundan itibaren teknolojiyi ve teknolojinin gelişimini merak etmiş. Bu merak insanların hayatını etkileyebilecek duruma kadar süregelmiştir. İnternet, teknoloji ve enerji hakkındaki çılgın proje ve düşünceleri yıllar önce her ne kadar kabul görmese de şu anda tüm insanlar tarafından saygı duyulabilecek noktaya erişmiştir.

28 Haziran 1971’de Güney Afrika’da gözlerini hayata açan Elon Musk, ayrıca Kanada ve Birleşik Devletler vatandaşıdır. Kendi kendine kodlama öğrenmiştir. Daha 12 yaşında iken öğrendiği kodlama ile oyun yapmayı başarmıştır. Çocukluk yıllarında meraklı ve araştırmacı bir kişilik olan Musk’un eğitimi görülüyor ki hayat boyu sürmektedir. Yaptığı bu oyunu ise 500 dolara satmıştır ve Bu Elon Musk’un hayatında kazandığı ilk paradır. 1988 yılında askerlik yapmamak amacı ile Güney Afrika’dan ayrılmıştır.

ElonMusk,SpaceX’in kurucusu ve CEO’su, Tesla’nın CEO’sudur. 2016 yılında “Dünya’nın En Güçlü İnsanları” arasında 25. oldu. Bundan 3 yıl sonra ise “Dünya’nın En Yenilikçi İnsanları” arasında ise herkesi geride bırakarak birinci sırada yerini aldı.

Tüm bunların dışında renkli bir kişiliği de bulunan Musk, 2010 yılında gösterime giren Iran Man 2 filminde de az da olsa rol almıştır.

Dünya’nın en zengin insanı kimdir diye soracak olursanız cevabımız Ocak 2021 itibarı ile Elon Musk olmuştur. Elon Musk, Jeff Bezos’u geride bırakarak bu unvana yeni yıl ile ulaşmıştır.

2002 yılında çok çılgın bir proje olan SpaceX’i kurdu. Hâlâ SpaceX’in CEO’sudur.

2003 yılında kurulan Tesla’ya bir sene sonra 2004 yılında katıldı. 2008 yılında da Tesla’nın CEO’su oldu.

İnsanlığın en çok etkileneceği üç alan belirleyen Musk bu alanlar üzerine yöneldi. Bu alanlar sırası ile temiz enerji, uzay ve elektriktir. Kendisinin de yatırım yaptığı yerlere bakınca bu üç alana yöneldiğini rahatça görebiliriz.

Tesla Motors Nedir?

Tesla projesi, ilk kurulduğu yıllarda yani 2003 yılında zor bir proje olarak görülüyordu. O zaman birçok insanın aklında Tesla nedir sorusu vardı. Bu projenin zor da olsa başarılı olması insanların aklındaki soruları azaltıyordu. 2008 yılında yoğun bir çalışma ile ilk modelini piyasaya sürdü. Ancak çok karşılık göremedi. 2008-2010 yılları arasında sadece 1.300 kadar araç satılabildi. Ancak bu satışlara rağmen pes edilmedi. Bir sonraki adımı önceden hazır olan Tesla, başarılı olacağını biliyordu çünkü geleceğin neler getireceğine hakimlerdi. ElonMusk’un yapması gereken şey piyasadaki araçlar ile mücadele edebilecek bir araç çıkarmak olacaktı.

Tesla Bayisi Nasıl Alınır?

Çok zorlu yollardan geçen Tesla’nınbayisi olmak istiyorum diyen birçok kişi vardır. Ancak farkını burada da ortaya koyan Tesla, diğer otomobil firmaları gibi bayilikler vermiyor, bayilere vereceği tüm satış ve pazarlama faaliyetini kendisi sürdürüyor. Tesla’nın bu proje ile amacı maliyetleri düşürmektir. Amacı sadece maliyetleri düşürmek değil ayrıca aynı kaliteyi sürdürebilmektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.