Tembel İnsanlara Para Kazandıran 9 Meslek

2

Tembel İnsanlara Para Kazandıran 9 Meslek

Para kazanabilmek için çalışmak şarttır ve bu durum tembel insanlar içinde geçerlidir. Ancak bu durum, tembelliği seven kişiler için iş imkanı yok demekte değildir.

Dünya üzerinde yer alan ve oldukça iyi durumda olan işlerden bazıları, tembel insanlar tarafından gerçekleştirilen hayal kurma sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani tarih, tembellik durumunun verimli olmanın en başı olabileceğini gösterirken, bu durumun yanlış sayılabilecek bir yanının olmadığını da söylemektedir.

Gelecekte planlanacak kariyer için en akıllıca seçimlerden biri, en az çabanın gerektireceği durum olabilir mi? Bu soruya yanıt için, tembel ama bir o kadarda akıllı olan insanlara göre iş seçeneklerinin incelenmesinin ardından verilebilir.

Tembel insanlara para kazandıracak meslekler içerisinde yer alan 9 farklı iş seçeneği şu şekildedir:

 • Profesyonel yabancılar
 • Profesyonel kucaklama hizmeti
 • Çin’de İngilizce öğretmenliği yapma
 • Profesyonel uykuculuk
 • Bira gurmeliği
 • Oyun test edilmesi
 • Uyku testlerine katılım
 • Figüranlık
 • Köpek bakıcılığı
tembel insanlara para kazandiran 9 meslek
tembel insanlara para kazandiran 9 meslek

Profesyonel Yabancılar

Eğer giydiğiniz bir takım elbise içerisinde iyi bir görünümünüz varsa ve birazda karizma sahibi bir kişiyseniz, profesyonel yabancı mesleği için aday olabilirsiniz. Profesyonel yabancı mesleği içerisinde yapılacak olan ise, düzenlenecek belirli etkinlikler içerisinde ünlü bir kişi olarak boy gösterecek ve karşılaştığınız insanlarla tokalaşıp, gülümseyeceksiniz.

Profesyonel Kucaklama Hizmeti

Tembel olan kişiler için bir diğer meslek dalı, profesyonel olarak yapılacak kucaklama hizmetidir. Profesyonel kucaklama, pek çok ülkede geçerli olan bir meslek dalıdır.Günden güne rağbet görme oranı da artmaktadır.

Profesyonel kucaklama hizmeti verilebilmesi için, herhangi bir ön eğitim ihtiyacı bulunmamaktadır. Yapılması gereken tek işlem, bir yabancıya sarılmaktır. Profesyonel kucaklama hizmetinin saatlik ücreti ise, 80$ olarak belirtilmektedir.

Çin’de İngilizce Öğretmenliği Yapma

Tembel insanlara para kazandıracak meslekler içerisinde yer alan bir diğer iş dalı ise, Çin’de İngilizce öğretmenliği yapmak. Çin’de İngilizce öğretmenliği yapabilmek için, İngilizce bilmeniz yeterlidir. Zira Çinliler, İngilizce öğretmenliği yapabilmeniz için sizden herhangi bir lisans belgesi vs. talebinde bulunmamaktadır.

Çin’de İngilizce öğretmenliği yapacağınız sırada tek yapacağınız iş ise, Çinli çocuklara İngilizce öğretmektir. Çin’de İngilizce öğretmenliği mesleğini seçtiğiniz takdirde ise, sizinle aynı okul içerisinde çalışan ve iyi bir eğitim almış Çinli öğretmenlerden de, 3 kat daha fazla maaş alabilme şansınız bulunmaktadır.

Profesyonel Uykuculuk

Profesyonel uykuculuk mesleğini, nihayet uyuyarak para kazanabileceğim bir iş olarak düşünebilirsiniz. Böyle bir düşünce içerisinde olmakta da sonuna kadar haklısınız. Profesyonel uykuculuk mesleğinde yapılması gereken tek şey uyumak ve uyumak için bulunduğunuz mekanın konforu ve temizliği gibi özelliklerini değerlendirirken rapor hazırlamaktır.

Bira Gurmeliği

Çalışmayı sevmeyen ancak bira içmeyi seven tembel insanlar için, bira gurmeliği mesleği tam onlara göredir. Çünkü bira gurmeliğinde yapılması gereken tek şey, size içmeniz için sunulan biranın tadına bakmak ve biranın nasıl olduğuyla ilgili fikrinizi söylemek.

Bira gurmeliği için, herkes işe alınmamaktadır. Bira gurmeliği mesleğini icra edebilmek için, özel bir eğitim alınması gerekmektedir. Bira gurmeliği eğitimleri genel olarak, bira üreticileri tarafından verilmektedir.

Oyun Test Edilmesi

Tembeller için meslekleri içerisinde yer alan bir diğer iş ise, oyun test edicisi olarak çalışmaktır. Oyun test edicisi mesleğini, dışarıda veya evde fark etmez, istediğiniz her yerde yapabilirsiniz. Oyun test edicisi mesleğinde saatlik olarak ücretleri bulunmaktadır. Oyun test edicisi olarak bir yıl boyunca çalıştığınız takdirde, yıllık bazda binlerce dolar kazanç elde edebilme şansınız bulunmaktadır. Tabi ki burada, deneyimli olan oyun test edicileri, diğerlerine göre çok daha fazla kazanç elde etmektedir.

Uyku Testlerine Katılım

Uyuyarak para kazanılabilecek mesleklerden bir diğeri ise, uyku testlerine katılımdır. Çünkü tıbbi alanda birçok uyku çalışmaları yapılmaktadır ve bu çalışmalara katılacak insanlar aranmaktadır. Uyku testlerinin her biri için, farklı farklı şartlar olduğu da bilinmelidir.

Uyku testleri için istenen farklı farklı şartlara örnek verilecek olursa, bir çalışma için 40 yaş üstü erkek katılımcı istenirken, bir diğer çalışma için, 20-30 yaş arası kadın katılımcı istenmektedir. Tembellere en çok kazandıran mesleklerden olan, uyku testlerine katılım üzerinden kazanılabilecek kazanç miktarı ise, katılım gösterilen uyku testlerinde yapılacak olan çalışmaların türüne göre değişiklik göstermektedir.


2 Yorumlar
 1. melek çağdaş diyor

  evde kalam yada sabun paktleyebilirim

 2. Arzu diyor

  Çin’de ingilisce öyretmenlik yapa bilirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.