Tembel İnsanlara Para Kazandıracak Meslek

5

Tembel İnsanlara Para Kazandıracak Meslek

Tembel insanlar da çalışarak para kazanmakta. Ancak tembellerin çalışmaları, normal çalışmadan biraz daha farklı durumda olduğunu anlayacaksınız.

Tembel insanlara para kazandıracak meslekler de bulunmaktadır. Para kazanmak istiyorum diyenler genellikle çok çalışacaklarını düşünmektedir. Ancak durum tam anlamıyla öyle değildir.Bu yazımızda, tembel insanlara para kazandıracak meslekler hangisi, çok çalışmadan para nasıl kazanılır bu soruları yanıtlayacağız.

İnsanın hayatta kalabilmesi, hayatına devam edebilmesi için para şarttır.Hayatınızı devam ettirmek için ana gelir kazanabileceğiniz gibi bunun yanında ek gelir de kazanabilirsiniz. Bazı insanlar ise fazla çaba sarf etmeden para kazanmak istemektedir. Çok çalışmadan para kazanabileceğiniz meslekler bulunsa da genel olarak para kazanmak için çaba göstermek gerekmektedir.

Çoğu insan zengin olmayı ister. Zengin olmak için birçok yol mevcuttur. Çok çalışarak zengin olabilirsiniz, aileden miras yoluyla zengin olabilirsiniz veya piyango tutturarak zengin olabilirsiniz.Tembel insanların da para kazanabilecekleri meslekler bulunmaktadır. Bu listemizde ise tembel insanlara para kazandıracak meslek hangileri açıklayacağız.

tembel insanlara para kazandiracak meslek
tembel insanlara para kazandiracak meslek

Dil Öğrenme ve Çeviri İle

Yabancı diliniz varsa, evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Birkaç firma ve şirket ile anlaştıktan sonra size mail yoluyla atılan yazıları, çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Yabancı Karşılayarak

Karizmatik biriyseniz ve yabancı diliniz varsa, ülkemize gelen yabancıları havaalanlarına karşılayabilir, onlara rehberlik edebilirsiniz. Yabancı karşılayarak yöntemi ülkemizde yaygın olmasa da Çin’de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

İçecek Kontrolü İle

İçecek kontrolü yaparak yöntemlerinde en sık tercih edileni bira tadımı yapma yöntemidir. Bira içmeyi seviyor ve tembelseniz; bu işten para kazanabilirsiniz. Söylemek gerekir ki bu iş modeli sadece bira ile sınırlı değildir. Diğer içecekler hakkında da bilgi sahibi iseniz bu işi yapabilirsiniz. Ancak bu işi icra edebilmeniz için gurmelik eğitimi almalısınız. Yapmanız gereken şey ise içecek tadımı yapmaktır. Çok çalışmadan nasıl para kazanabilirim diyenler içecek kontrolü ile para kazanabilirler.

Figüranlık Yaparak

Daimi olarak çalışmak istemiyorum, çalıştıkça gelirim olsun diyorsanız; figüranlık işi tam size göre. Film veya dizi setlerinde figüran ihtiyacı doğmaktadır. Figüranlık yapmak için kast ajanslarına başvurabilir ve figüranlık işini kapabilirsiniz. Figüranlık yaparak yöntemi de sıkça tercih edilen yöntemlerdendir. Buna ek olarak figüranlık işinden başlayıp daha büyük rolleri de kapabilirsiniz.

Köpek Bakıcılığı Yaparak

Çok çalışmadan nelerdir diye soracak olursanız bir yöntem de köpek bakıcılığı yapma yöntemidir. Hayvanları seviyorsanız köpek bakıcılığı da yaparak ek bir gelirin sahibi olabilirsiniz. İşleri yoğun olan, köpekleri ile ilgilenemeyen insanlar sıklıkla bu yöntemi tercih etmektedir. Köpek bakıcılığı yaparak yöntemi de sizin için uygun bir iş modeli olabilir.

Uyuyarak Para Kazanma

Tembel insanlar için yapılabilecek en uygun işlerden biri de uyuyarak para kazanma iş modelidir.Oteller veya pansiyonlar, rahatlık testi yapmak amacıyla bu yönteme başvurmaktadır. Otelde veya pansiyonda bir gece geçiriyorsunuz ve bunula ilgili bir rapor hazırlıyorsunuz. Bu rapor, otellerin ve pansiyonların geliştirilmesi gereken yönlerini ortaya çıkarmaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren, en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan oteller bu yönteme başvurmaktadır. Siz de uyuyarak para kazanabilir miyim diyorsanız bu işi yapabilirsiniz.

Bilgisayar Başında Para Kazanabilirsiniz

Bilgisayar başında da para kazanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de makale yazarlığıdır.Araştırmacı kişiliğe sahibim ve yazı yazmayı seviyorum diyorsanız; bu iş modelini de tercih edebilirsiniz.Ayrıca bazı bilgisayar programlarında uzmanlaşarak da para kazanabilirsiniz. Bilgisayar başında para kazanarak da kendinize ek bir gelir oluşturabilirsiniz.

Oyun Test Ederek Para Kazanmak

İster evinizde yapabilirsiniz, ister dışarıda. Oyun test ederek de para kazanabilirsiniz.Oyun test ederek çok yüksek kazançların sahibi olabilirisiniz. Eklemek gerekir ki deneyimli bir oyun testçisi iseniz kazanabileceğiniz ücret çok daha fazla olacaktır.

Bu iş modelinde yapmanız gereken şey size verile oyunu bitirmek ve oyuna dair bir rapor hazırlamak. Verdiğiniz raporlar dahilinde oyun yapımcıları, oyunun eksik yönlerini geliştirecektir. Tembel insanlar nasıl para kazanabilir diye merak ediyorsanız yazımızın tamamını okuyabilir ve size en yakın iş modelini tercih edebilirsiniz.


5 Yorumlar
 1. Yusuf diyor

  Bilgi almak istiyoru

 2. Eren diyor

  Bilgi almak istiyorum

 3. Ahmet diyor

  Bence perde işi güzel para

 4. çağla öztrak diyor

  merhaba evde iş için bilgi istiyorum elim yatkındır lütfen tarafıma dönüş sağlarsanız sevinirim

 5. Esmanur beğen irkem diyor

  Bilgi almak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.