Sony Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

0

Sony Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden biri olan Sony, bayilik imkanı sunmaya devam ediyor. Bol kazançlı iş fikirlerinden biri olacak Sony bayiliği açma kısa sürede yatırımlarınızı katlamaya neden olacak.

Sony bayiliği açmak için belirli bir sermayeye sahip olmak ve firmanın belirlemiş olduğu şartlara uyum sağlamak yeterlidir.

sony bayisi acmak maliyeti ve kar marji
sony bayisi acmak maliyeti ve kar marji

Sony Firması Bilgisi

Sony Japonya kökenli bir elektronik şirketidir. Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan Sony 1946 yılında kuruldu. Firmanın ilk kuruluş yıllarında markanın adı Totsuko olması nedeniyle Amerikanlar tarafından telaffuz edilemiyordu. Bu durumdan kaynaklı olarak markanın adı ses manasına gelen Sound ve o dönemlerin Amerika’da en popüler isimlerinden biri olan Sonny ile birleşerek Sony ismi ortaya çıkarılmıştır. Son derece büyük bir teknoloji markası olan Sony, bilgisayar çeşitlerinden yazıcılara, telefonlardan video oyun konsollarına kadar pek çok farklı ürün için faaliyet gösteriyor. Sony kaliteli ürünleriyle Dünyanın pek çok bölgesinde adını çok hızlı bir şekilde yaymayı başarmıştır. Teknolojinin pek çok alanında hizmet veren marka başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Afrika gibi pek çok kıtaya ihracat gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de en popüler markalardan biri olan Sony daha fazla yaygınlaşmak ve iyi bir iş fırsatı sunmak için Sony bayiliği açma imkanı veriyor. Buna göre belirli şartlara uygun olan kişiler Sony bayiliği açarak yatırımlarına değer kazandırma şansı elde edebiliyor.

Sony Bayiliği Açma

Sony bayisi açmak için yeterli sermayeye sahip olmak gerekirken, Sony’nin bayi seçimi konusunu titizlikle yaptığını belirtmekte fayda var. Sony bayisi olmak için başvuruların bizzat yapılması gerekirken, başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylar mülakata çağırılırlar. Bu mülakat sırasında bayilik süreci hakkında her şeyi öğrenmek mümkün olup, tüm sürecin nasıl yönetileceğine dair bilgi sahibi olunabilir. Sony mağazası açmak için ortalama kullanım alanının 500m2 civarında olması lazımdır. Aynı zamanda bayi açılmak istenen sokakta farklı bir Sony bayisinin olmaması gerekir. Bu tarz bir durumda ise başvuru talebi olumsuz yanıt alabilir. Sony bayisi açmak isteyen kişilerin marka yüzünü iyi şekilde yansıtmasına değer verilmektedir. Bu bakımdan müşteri memnuniyeti baz alınmakta olup, her daim müşteriye karşı anlayış içinde davranılması istenir. Aynı zamanda mağazada yeterli sayıda personelin bulunması diğer beklenen şartlardan biri olmaktadır. Personellerin tecrübeli olması ve konu hakkında detaylı bilgiyi müşteriye sunması gerekir. Ayrıca Sony mağazalarının teknik destek sağlaması gerektiğini de belirtmekte fayda vardır.

Bayilik Açma Maliyeti

Sony bayiliği açma fikri kazançlı bir iş fikri olup, uzun vadede de kazanç getiren sistemlerden biridir. Ancak mağazanın bulunduğu konum önemli olmakla birlikte Sony firması da aynı şekilde mağazanın işlek bir yerde olmasını talep ediyor. Bu bakımdan maliyeti değiştirecek pek çok farklı etkenin olduğunu hatırlatmakta fayda var. Mağaza büyüklüğü, mağaza konumu, personel sayısı, dekorasyon, ürün sayısı vs. gibi durumlar hesaba katılarak maliyet hesaplaması yapılabilir. Ancak ortalama olarak en az 2 milyon TL’lik bir yatırımın bulunması gerekir. Kar marjı da iyi seviyelerde bulunan Sony bayisi olma fikri yapılacak yatırımı garantili olarak karlı bir hale getirme vaadi veriyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.