Sermayesiz Yapılabilecek İşler

1

İçindekiler

Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Sermayesiz yapılabilecek iş çeşitleri nelerdir? Nasıl sermayesiz olarak iş yapılır? Sermaye olmadan yapılan işlerin avantajları nelerdir? Sermayesiz yapılan işlere dair kısa ve net bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sermayesiz yapılabilecek iş çeşitlerine günümüzde ulaşabilmek genel olarak kolaydır. Fakat öncesinden o iş alanında deneyimli olmak gerekiyor. Peki sermaye olmadan yapılabilen iş nedir? İş kurmak için genel olarak belirli bir sermaye oluşturmak gerekiyor. Fakat bazı iş çeşitlerinde sermaye gerekmiyor. O tarz işlerde bilgi ve deneyim ile yapılacak olan iş kolaylık ile yapılıyor. Peki günümüzde sermaye olmadan yapılabilecek işler nelerdir? Bu tarz iş çeşitleri üç gruba ayırabiliriz. Bunlar;

 • Evde sermaye olamadan yapılabilecek işler
 • İnternette sermaye olmadan yapılabilecek işler
 • Dışarıda sermaye olmadan yapılabilecek işler

Dışarıda sermaye olmadan yapılacak işler genel olarak teknik bilgi gerektiren işlerdir. Özellikle tamir işlerini yapabilmek için sermayeye gerek duyulmaz. Genel olarak birkaç bu tarz iş çeşitlerine örnek olarak; eğitmenlik, boyacılık ya da fotoğrafçılık gibi mesleki deneyim gerektiren işlerdir.

sermayesiz yapilabilecek isler
sermayesiz yapilabilecek isler

Evde Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Günümüzde pek çok kadın atık evde ek iş sağlayan gelirler elde etmek istiyor. Özelliklede sermaye sunmadan bu işlerden kazanç sağlamak istemektedirler. Peki evde sermayesiz yapılabilecek işler nelerdir?

Tatlı ya da yemek çeşitleri yapılarak sermayesiz olarak evde kazanç sağlanabilir. Özelliklede özel günlerde eli lezzetli ev hanımları bu şekilde kazanç elde edebilirler. Siparişleri sunan kişi gerekli olan malzeme çeşitleri temin ederek yiyecekleri hazırlayacak kişiye bırakır. Günümüzde özelliklede son yıllarda ev yiyecek hazırlayarak kazanç elde eden kişiler çoktur.

Evde çalışabilecek bir diğer iş çeşidi ise; ürün paketleme işidir. Ürün paketleme elemanına ihtiyacı olan şirketlere başvurarak böyle bir işte çalışılabilir. Şirket ile anlaşıldıktan sonra; şirket ürünleri ve paketleme malzemeleri eve bırakır. İş bitiminde evden alır. Böylece ev kalır iken kazanç elde etmiş olursunuz.

Evlerde sermaye olmadan yapılabilecek farklı pek çok iş çeşidi vardır. Örnek verecek olur isek; kozmetik ürün siparişlerini sağlamak, veri girişi işlerini sağlamak, el yapımı ürünleri yapılması gibi pek çok el becerisi ve deneyim gerektiren işlerdir.

İnternette Sermayesiz Yapılabilecek İşler

İnternetsiz bir dünya olmuyor artık. Sürekli olarak internet platformu kullanılıyor. Bu şekilde farklı iş alanları da oluştu. Peki internette sermayesiz yapılabilecek işler nelerdir?

Özelliklede son zamanlarda youtuber mesleği daha sık yapılır. İnternette çeşitli be farklı videolar ile dilerseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Makale yazarlığı yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Farklı konularda yazılar kazarak kazanç elde edersiniz. Böylece hem kendinizi hem de yazılarını geliştirmiş olursunuz.

Web siteleri tasarlayarak sermayesiz olarak işinizi yapabilirsiniz. Sürekli olarak web tasarımı yaparak bu alanda kendinizi geliştirseniz; yüksek maaşlar alabilme olanağınız vardır.

İnternet platformunda çok daha farklı iş olanakları bulunur. Günümüz koşullarına internet ortamında çalışmak daha uygun oluyor. Başka iş olanakları olarak; fotoğraf satmak, online satış danışmanlığı yapmak ya da çağrı merkezi temsilci olmak gibi olabilir.

Sermayesiz Yapılabilecek İşlerde En Çok Tercih Edilenler

Günümüzde sermayesi iş kurmak ve çalışmak pek çok kişinin hayalidir. Çünkü herkes sevdiği bir işi yapmak ister. İş koşulları ise sürekli olarak değişim göstermektedir. Peki günümüzde sermayesiz yapılabilecek işlerde en çok tercih edilenler nelerdir?

Sermayesiz iş olanaklarını genel olarak ev hanımları tarafından tercih edilir. Ev hanımları ise kozmetik ürünlerini sürekli olarak kullanırlar. Bu yüzden de kozmetik ürünleri hakkında detaylı bilgilere sahiptirler. Sermayesiz iş olanaklarından en çok kozmetik ürün satışı ev hanımları tarafından gerçekleşir. Çünkü çevresinde kozmetik ürünlerine ihtiyacı olan çoktur. Hem kendi kullandıkları kozmetik ürünleri ücretsiz olarak kullanma olanakları bulunur. Hem de kazanç sağlanmış olur.

Günümüzde sermayesiz yapılabilecek iş olanağı olarak tercih edilen bir diğer iş örneği ise mesleki bilgi paylaşımıdır. Özelliklede öğretmenlik olarak sıklık ile yapılmaktadır. Sermaye ödenmeden, bilgilerine paylaşarak kazanç elde edilir.

Sermayesiz Yapılabilecek İşlerin Ortak Özellikleri

Sermaye ödemeden iş bulmak günümüz koşullarında biraz daha kolaydır. Farklı alanlarda pek çok sermayesiz olarak iş imkanları bulunur. Peki günümüzdeki sermayesiz yapılabilecek işlerin ortak özellikleri nelerdir?

 • Serbest çalışma olanakları bulunur.
 • Deneyim ya da bilgi birikimi ister.
 • Sürekli olarak çalışabilme olanağı bulunmaz.
 • İş ortamını ve planını kendin hazırlayabilme olanağı bulunur.
 • Genel olarak ek iş amacı ile yapılır.
 • Genel olarak keyif alınarak yapılır.

1 yorum
 1. Merve diyor

  Evde paketleme işi yap.ak istiyorum grubum davar eğer geri dönüş sağlarsınız çok memnun kalırım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.