Sanal Ofis Kiralayarak Para Kazanma

1

Kiralayarak

Düşük bir kiralama maliyetine sahip olan sanal ofis, yeni kurulmak istenen şirketler için operasyon merkezinin belirlenmesi ve ofis maliyeti gibi ekstra ücretlerle uğraşılmasının önüne geçmektedir.

kiralama işlemleriyle, iş kurma süreçleri hızlandırılabilmektedir. Standart iş kurulum süreçlerinde, resmi bir adres ihtiyacı duyulmaktadır. İşlek bir cadde üzerinde prestiji yüksek bir mekan veya ofis için yüksek kiralama bedelleri ortaya çıkabilmektedir. Bunların yanında ayrıca, telefon, ofis donanımı ve internet bağlantısı gibi diğer giderlere de harcama yapılması zor duruma gelmektedir.

Sanal ofisler sayesinde, ister Ankara, ister İstanbul, isterseniz de İzmir gibi prestiji yüksek yerlerde, düşük bir kiralama bedeli ve düşük maliyetlerle ofis ihtiyaçları giderilebilmektedir.

Sanal ofisler genel olarak, internet üzerinden satış işlemlerini gerçekleştiren, fiziki bir işletme varlığına ihtiyaç duymayan iş olanakları için tercih edilmektedir. kiralama aynı zamanda, “Home Office” denilen ve ev ile iş ortamının bir araya getirildiği çalışma şeklinde ortaya çıkan zorluklarında önüne geçmektedir.

Home Office çalışma şeklinde, bir evin ofis şeklinde kullanılabilmesi için, ilgili yerin işyeri olarak bir dönüştürme işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bu gibi yasal zorunluluklarda, hem iş, hem ev konseptinin sahip olduğu tüm avantajları ortadan kaldırmaktadır.

Ancak sanal ofisler için bu durum söz konusu değildir. Yine ev ortamında bir çalışma ortamı oluşturuluyor, ancak evin herhangi bir şekilde ofise çevrilme zorunluluğu bulunmuyor. Bunun yanı sıra, sanki bir işyeri kiralanıyormuş gibi kiralama işlemi yapılıyor. Bu durum, hem daha az maliyetin oluşmasını sağlıyor, hem de prestijli şehirlerin en lüks yerleşim yerlerinde gerçekleşiyor.

sanal ofis kiralayarak para kazanma
kiralayarak

Nedir?

kiralayarak para kazanma işlemlerine geçilmeden önce, sanal ofisin ne olduğuna ve ne tür avantajları sağladığı bilinmelidir. Sanal ofis, adından da anlaşılacağı üzere, sadece sanal yani internet ortamında bulunan ve kiralaması yapılan bir işletme yerleşimidir.

Sanal ofisler, işletme sahipleri ve işletmede çalışan kişilere fiziki bir ofisin dışında, cep telefonuyla veya internet üzerinden işletmeye gelen istekleri herhangi bir yerde yer almadan çalışma imkanı sunmaktadır. Bu olanakların yanında ayrıca, işletme sahiplerinde tıpkı fiziki ofis kiralamalarında olduğu gibi, özel bir adres sahibi olma şansıda sunmaktadır.

hizmeti sunan bazı kurumlar, ofisin yanı sıra, profesyonel olarak gerçekleştirilen bir call center hizmeti ve zaman zaman ofis alanının kullanım hakkını da sağlayabilmektedir. Ayrıca, işletmeye sağlanan ofis dışında, ofisi kiralayan işletme adına belge ve fatura, kargo gönderimlerinin alınması ve talep edilmesi durumunda hizmeti sağlayan kuruma bu belgelerin işletme sahibinin istediği bir adrese de gönderilmesini sağlayabilmektedir.

Geleneksel olarak yapılan ofis kiralama işlemleriyle karşılaştırıldığında sanal ofisler, kiralayan şirketlere büyük oranda bir esneklik ve ciddi boyutta tasarruf sağlama imkanı sunmaktadır.

Sanal Ofis Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis kiralama işlemleri içerisinde, sanal ofis kiralayan şirketlere pek çok avantajda beraberinde gelmektedir. Sanal ofis kiralama işlemi gerçekleştiren kurumların sağladığı avantajlar şu şekildedir:

 • Sanal ofis kiralaması yapan şirket için resmi niteliği olan bir adres sağlanmaktadır.
 • Mesai saatlerine bağımlı olmadan çalışma imkanı sunmaktadır.
 • Haftanın her günü ve saati geçerli olacak şekilde çalışma esnekliği sunmaktadır.
 • Şirket çalışanlarının iş verimliliğinde artış sağlayabilmektedir.
 • Dünyanın istediğiniz herhangi bir yerinde resmi niteliği olan bir işletme sahibi olma imkanı sunmaktadır.
 • Fiziki ofis kiralama ücretlerine göre, ofis kiralama için daha az masraf ödemek için tercih edilebilmektedir.
 • Sanal ofislerde, teknolojik imkanlar tam olarak kullanılmaktadır.
 • Fiziki ofislerde bulunma zorunluluğu olmayan herkes tercih edebilmektedir.

Sanal Ofis Kiralayarak İşlemleri

Sanal ofis işlemleri, hem kiralayan kişiye, hem de kiralama işlemi yapan kişilere birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Sanal ofis kiralama işlemi yapan kişiler, her işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmektedirler. Bu durumda, onlara fiziki bir ofise sahip olma zorunluluğu doğurmamaktadır.

Sanal ofis kiralama hizmeti sunan kurumlar, sosyal medya reklamcılığı alanında uzmanlaşarak, bu konulara desteğe ihtiyaç duyan kişilere hizmet sunarak, hizmetlerini her alanda duyurabilme şansı vermektedir.

Sanal ofis kirala para kazan işlemlerinde, öncelikle internet kullanımı ve sosyal medya reklamcılığı konularında, sanal ofis kiralayarak para kazanmak isteyen kişilerin üst düzey bir çalışma gerçekleştirdiklerinde, çok daha büyük kazançlar elde etme durumları vardır.


1 yorum
 1. Ömer boyraz diyor

  Ulaşın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.