Pasif Gelir Nedir Nasıl Elde Edilir

0 938

Pasif Gelir Nedir  Nasıl Elde Edilir

Pasif gelir hakkında öğrenmek istedikleriniz ve ipuçları makalemizde yer almaktadır.

pasif gelir nedir nasil elde edilir
pasif gelir nedir nasil elde edilir

Pasif Gelir Nedir?

Efor sarfetmeden yada insanı yormayacak kadar az efor sarf ederek kazanılan, devamlılığı mümkün ek gelir kaynağıdır. Birçok insanın hayali emeklilikten önce kendi mesleğini bırakacak kadar zengin olmaktır. Pasif gelir, mesleğiniz yada ek iş değildir. Çünkü ona özel bir zaman ayırmanıza gerek yoktur. Para size kendiliğinden gelecektir.

Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Eğer aktif olarak çalıştığınız bir iş yada gelir kaynağı olsaydı, kolay şekilde kazansanız da aktif gelir elde etmiş olurdunuz. Aktif gelir için az da olsa bir çaba ve zaman harcamanız gereklidir. Ekonomik özgürlükkazanmanın en kolay yolu pasif gelirdir. Pasif gelirle gelen fırsatlar, uzun vadeli yatırımlar olarak değerlendirilebilir.

Bu bir süreçtir. Öncelikle aktif bir çalışma gösterirsiniz, işiniz kendi kendine gelir getirmeye başladıkça zamanla çaba harcamayı azaltır ve en sonunda bırakırsınız. Bazıları ise gelir getirmeye başlamadan önce bile hiçbir iş gücü gerektirmez. Pasif geliri daha iyi anlamak için örnekleri inceleyebilirsiniz.

Pasif Gelir Kazanma Yolları Nelerdir?

Pasif gelir kazanmak için her zaman yüklü bir sermayeye yada öncesinde yoğun bir çalışmaya gerek yoktur. Örneğin bir emekli maaşı, kira, burs ve benzeri gelirler pasif gelir kaynağıdır. Evinizin bir bölümünü yada odasını kiralayarak bile gelir elde edebilirsiniz.Biriken paranızı kullanarak da kendi pasif gelirinizi oluşturabilirsiniz.

Örneğin online emlakçılık işine başlayabilir ve satın aldığınız evleri daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Herhangi bir ürünün yadahizmetin satışı size büyük kazançlar sağlayacaktır. Toptan ürünler satın alarak kendi e-ticaret sitenizi kurabilir yada bir platform üzerinden satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Az bilinen bir pasif gelir kaynağı olarak güneş panelleri satın alarak devlete güneş enerjisinden oluşan elektriğinizi satabilirsiniz.

Yalnızca paranızı, şansınızı yada ata yadigarlarınızı kullanarak değil, aklınızı kullanarak da gelir elde etmeniz mümkün.Herhangi bir buluş ya da fikir patenti almak size ömrünüz boyunca gelir getirecek bir yöntemdir. Bir mobilya, inşaat yada sanatsal bir tasarımın bile patentini alabilirsiniz.

Kendi web sitenizi kurmak da en sevilen gelir kaynaklarından biridir. Bir süre yazıp siteye attığınız ve biriktirdiğiniz makaleler, web siteniz büyüdükçe reklam gelirleri ile size kazanç sağlayacaktır. Hızlı büyümesini istiyorsanız, sermaye olarak yazarlar alabilir ve daimi olarak sitenizde yazıları bulundurarak reklam gelirlerini kazanabilirsiniz. Web sitesi için yazar alımında dikkat etmeniz gereken hususlardan biri yazarlarınızı ne şekilde çalıştıracağınızdır. Kendi sitenizde kadrolu eleman olarak çalışan yazarlar sizden kendi makalelerinin reklam gelirinden hak talep edecektir. Yine de kendiniz yazıp efor harcamadığınız halde en az %50 reklam geliri sizde kalacaktır. Part-time yazarlar aldığınızda ise ücretlendirme kelime sayısı üzerinden olacaktır. Düşük maliyetle büyük bir sermaye edinebileceğiniz web sitenizi tek başınıza da büyütebilir ve hiçbir şekilde para harcamadan gelir elde etmeye hazır hale gelebilirsiniz.

Kendi markanızdan aldığınız bir lisans da ömür boyu para kazanma yollarından biridir. Bunların dışında programcılık öğrenip kendi uygulama ve oyunlarınızı yapabilir, bunları ücretli yapabilir, reklam gelirlerinden ve uygulama içi satın alma işlemlerinden de harika bir pasif gelir elde edebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.