Pandemiyi Fırsata Çevirecek İş Fikirleri

2

Pandemiyi Fırsata Çevirecek İş Fikirleri

2019 yılında hayatımıza giren COVİD 19 virüsünün artış göstermesi sebebi ile birçok ülkedeki iş faaliyetleri durmuş durumda ve bu doğrultuda bir pandemi süreci başlamış oldu.

Çoğu ülkede yaşanan Covid19 tedbirleri kapsamında hükümet tarafından eve kapanma yasakları başlamış oldu. Bu durum olumsuz sonuçlar doğursa da bazıları için iyi bir fırsat kapısı doğurmuş oldu. Evde uzun vakitler çeviren bu kişiler evlerinde yaptığı ürün ve tasarımları sosyal medya aracılığı ile başkalarına tanıtıp sattılar.

Bu yolla elde ettiğiniz kazançlar sayesinde işinizi daha da büyüterek kazanç elde edebilirsiniz. İşte size pandemiyi fırsata çevirecek iş fikirleri.

pandemiyi firsata cevirecek is fikirleri
pandemiyi firsata cevirecek is fikirleri

Online Sağlık Danışmanlığı / Fitness ve Spor Danışmanlığı

Pandemi ie birlikte bu alanda uzman fitness eğitmenleri tarafından evde online fitness eğitimlerin alınması da hızlanmaya başladı. Aynı zamanda bununla ilgili de geliştirilmiş aplikasyonların artması ve bu doğrultuda indirilmesinde ciddi artışlar yaşandı.

Özellikle hastane ve klinikler bu süreçte adapte olarak hastalarının acil durumlar dışındaki süreçlerini çevrimiçi ortamda sürdürmeye başlamıştır. Pandemi sürecinde yapılan araştırmalara göre ABD’de yaşanan online sağlık harcamaları 2027 yılına kadar 6 trilyon dolara ulaşacaktır. Artan sağlık ihtiyaçları için bu alanda çeşitli fırsatları da beraberinde getirmesi gözlenmektedir. Bu süreçte doktor ya da bir tıp uzmanı olmasanız da sadece bunula yetinmeyip bir ihtiyaca yönelik geliştireceğiniz sağlık uygulamaları da sizin bu yeni süreç boyunca başarıyı yakalamanızı sağlayabilmektedir.

Evden Yiyecek Tarzı Ürünler Satarak

Pandemi süreci sebebiyle neredeyse bir yıla yakın ihtiyaç duyulmadıkça evden çıkılmıyor ve bu durum haliyle yeme-içme alışkanlıklarımızda da önemli değişiklere neden olmaktadır. Bu neden ile paket servis tarzı eve yiyecek sağlayan hizmetler ön plana çıkmıştır. Eve yiyecek hizmetinde müşteriler ürünleri evde güvenli bir şekilde tüketebiliyor.

Aynı zamanda market ihtiyaçlarını da giderebilmek için hazır yiyecekleri evlere hızlı ve sorunsuz bir biçimde ulaştırabilmek adına bu alanda önemli uygulamalar çıkmıştır ve bu ihtiyaçtan kaynaklanan bu trend daha fazla artacağa benziyor.

Pandemi sonrası yine iş fikirleri açısından bakarsak, tarifleri ile alakalı ve bununla ilgili web siteleri, bloglar, kanalları da ciddi oranda artış göstermiştir ve kişiler için başlı başına bir girişim fırsatı yarattığını söylemek yanlış olmaktadır.

Organik Tarım ve Hayvancılık

Son birkaç yıldır doğal/ organik beslenme için kaliteli gıda üretimi yükselmekte olan trendler arasında yer almaktadır ve bu doğrultuda salgın döneminde çok daha değerli hale gelmiştir. Bağışıklık sisteminizin güçlü olması için organik tarım ve hayvancılık ürünleriyle ilgili işletmeler önem kazanmaktadır.

Özellikle köy gibi kırsal bölgelerde yaşıyorsanız burada yapacağjnız organik tarım ürünlerini büyük işletmelere de satabilirsiniz.

Online Eğitim ile Para Kazanmak

Pandemi döneminde okulların da tatil edilmesi dolayısıyla online eğitime de geçiş için ilk zamanlarda zor gelmiştir ancak buna bağlı olarak geçen bir yıl içinde büyük oranda uyum sağlandı ve eğitim kurum ve firmaları buna uyum sağlamak zorunda oldu bu nedenle uzaktan eğitim bugünü yönetmek, geleceğe hazırlanmak için yeni dünya düzenine hakim olabilmek için şart olmuştur. Bu süreçten sonra, online ders, workshop ve özel ders gibi kavramları için aynı zamanda bu kavramlarla ilgili girişimler artmaya başladı.

Kanalı Açarak Para Kazanma

Bugün ’un gücü epey artmış durumda emin olun çevremizde çoğu kişi Youtube kullanmaktadır. Özellikle herhangi bir sorunda ya da bir şey elde etmek için Youtube kanalına başvuran kişi sayısı epey fazla, yapmak için bilinmeyen bir olayı aydınlatmak için açılan kanallarının çoğu artık bir şirket bünyesinde hizmet vermektedir.

kanalı açıp daha sonra bunu bir şirket haline getirerek sizlerde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda Youtube kanalları bünyesinde alanında uzman olduğunuz konuları başka insanlara da sunabilirsiniz.

Yazılım Öğrenerek Para Kazanma

Teknolojiye olan olumlu yönelimin artış göstermesi insanları daha gerçekçi arayışlara yöneltmiştir bunlardan birisi de elbette ki yazılım öğrenmektir özellikle pandemi sürecinin daha çok online dünyada hizmet vermesi yeni uygulama ve aplikasyonlara yönelimi arttırdı. Buna en geniş örneği de bir uygulaması geliştirmek olarak da verebiliriz.


2 Yorumlar
  1. Enes diyor

    Para kazanmak

  2. Enes diyor

    Güle

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.