Orta Sınıf ve Zengin İnsanlar Arasındaki 10 Fark

0

Orta Sınıf ve Zengin İnsanlar Arasındaki 10 Fark

Zenginler ve orta gelirli insanlar arasındaki farklar nelerdir? Bu yazımızda zengin ve orta sınıf arasındaki 10 farkı sizler için topladık.

   Orta Sınıf Rahat Yaşar, Zenginler Rahatsız Olur.

Zengin olmanın yolları da diyebileceğimiz listemizin ilk sırasında bu fark gelmektedir. “Güvenli” bir işte çalışmak rahattır. Başkası için çalışmak rahattır. Orta sınıf rahat olmanın mutlu olmak anlamına geldiğini düşünür, ancak zenginler kendimizi rahatsız durumlara soktuğumuzda olağanüstü şeylerin olduğunu anlar. Kendi işinizi kurmak bir risktir ve riskler rahatsız edici olabilir, ancak biraz risk almak, zenginlik yaratmak ve üstün sonuçlar elde etmek için gereken şeydir.

orta sinif ve zengin insanlar arasindaki 10 fark
orta sinif ve zengin insanlar arasindaki 10 fark

   Orta Sınıf Gelirlerinin Üzerinde Yaşar, Zenginler Aşağıda Yaşar

Ortalama bir milyoneri 100.000 dolarlık bir arabada veya multi milyon dolarlık bir evde yakalayamazsınız. Zenginler paralarını değer kaybeden yükümlülüklere harcamıyorlar, paralarını varlıkları değerlemeye harcıyorlar ve gelirlerinin altında yaşıyorlar.

   Orta Sınıf Şirket Merdiveni Tırmanır, Zenginler Merdivene Sahiptir

Orta sınıf bir başkası için çalışma eğilimindedir. Bir işleri var. Üst orta sınıf serbest meslek sahibi olma eğilimindedir. Onlar kendi işini yapmaktadırlar. Zenginler işin sahibi olma eğilimindedir. Orta sınıfın çalışmakla meşgul olduğu o kurumsal merdivene sahipler. Zenginler, daha fazla para kazanmak için daha fazla insana ihtiyaç duyduklarını anlarlar. Zenginler, pasif gelirin gücünü kullanırlar.

   Orta Sınıf Herkesle Arkadaştır, Zenginler Akıllıca Seçim Yapar

Zenginler, etrafını başarılı insanlarla çevrelediğinde kendi başarısının da geleceğini anlar. Aynı şekilde, başarısız insanlarla kendinizi çevrelemek de beklenen etkiye sahip olma eğilimindedir. Geliriniz genellikle en yakın üç arkadaşınızın gelirinin ortalamasıdır. Daha fazla para kazanmak istiyorsanız, daha fazla kazanan insanlarla takılın. Her şey, zihniyetinizi başarılı insanların zihniyetiyle uyumlu hale getirmekle ilgili. Zengin olmak istiyorsan zengin düşünmelisin.

   Orta Sınıf Kazanmak İçin, Zenginler Öğrenmek İçin Çalışır

Orta sınıf, birileri daha fazla para teklif ettiğinde işleri değiştirmeye kolayca ikna edilir. Zenginler, özellikle ilk yıllarda çalışmanın parayla ilgili olmadığını anlar. Zengin olmak için geliştirmeniz gereken becerileri ve özellikleri geliştirmek gereklidir.

   Orta Sınıfın Eşyaları Var, Zenginlerin Parası Var

Süslü arabalara ve büyük evlere geri dönelim. Orta sınıfın çoğu parasını burada harcıyor. Orta sınıf bir mahalleden geçtiğinizde genellikle yepyeni arabalar, pahalı çevre düzenlemeleri ve yüksek fiyatlı evler göreceksiniz. Zenginler, zengin olmak için, bir şeyleri istemekten daha çok para istemeniz gerektiğini bilirler. Bir şeyler almaya devam ederseniz, paranız onlarla birlikte devam eder.

   Orta Sınıf Tasarrufa Odaklanır, Zenginler Kazanmaya Odaklanır

Orta sınıf para kazanmanın en etkili yolunun tasarruf olduğunu düşünür fakat zenginler yeni iş stratejileri geliştirir.

   Orta Sınıf Para Konusunda Duygusal, Zenginler Mantıklı

Orta sınıf para konusunda duygusal düşünür harcamalarını duyguları doğrultusunda yapar fakat zengin kesim mantığı ile hareket eder.

   Orta Sınıf Potansiyellerini Küçümsüyor, Zenginler Büyük Hedefler Koyuyor

Orta sınıf ara sıra hedefler belirler. Orta sınıf, kolayca elde edilebilen güvenli hedefler belirler. Zenginler imkânsız, zor ya da çılgın görünen hedefler belirler.

   Orta Sınıf Sıkı Çalışmaya İnanır, Zenginler Kaldıraç Gücüne İnanır

Sıkı çalışmak bir gerekliliktir. Zirveye ulaşmak istiyorsanız (sizin için ne olursa olsun), işe koymalısınız. Sorun, tek başına sıkı çalışmanın sizi nadiren zengin yapacağıdır. Her şeyi kendi başına yaparak zengin olamazsın. Gerçekten zengin olmak ve bu şekilde kalmak için kaldıraç kullanmalısınız. Kaldıraç, dış kaynak kullanımından yatırıma kadar pek çok şekilde işe yarar. Ne kadar fazla kaldıraç dahil ederseniz, işinizde ve hayatınızda gerçekten önemli olan şeyler üzerinde çalışmak için o kadar çok zamanınız olur.Zengin olmanın koşullarından birisi de çevreden destek almaktır.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.