Öğrencilere Özel İş Fikirleri

1

İçindekiler

Öğrencilere Özel İş Fikirleri

Öğrencilere özel iş fikirleri Üniversite’de okuyan bir çok öğrenci ve ailesi günümüzde maddi zorluklarla dolu bir dönem yaşamaktadır.

Üniversite öğrencileri ve aileleri bu süreçte bir takım maddi sıkıntılar yaşamak zorunda kalıyor. Lise, İlkokul ya da üniversite öğrencileri için kazanç elde etmenin, para kazanmanın çok sayıda yolu vardır. Bazı öğrenciler için internet iş fikirleri için yeterli olurken, bazı iş fikirleri için dış dünyada terlemek zorunda kalacaksınız. Örneğin sosyal medya konusunda becerikli ve ilgiliyseniz; Sosyal medya için doğrudan iş fikirlerine dönebilirsiniz.

ogrencilere ozel is fikirleri
ogrencilere ozel is fikirleri

Yarı Zamanlı İşler

Birçok üniversite öğrencisinin aklına gelen ilk işlerden biri de doğal olarak restoran ve kafelerde part time çalışmaktır. Bu iş restoran ve kafeler için düşünülse de asistanlık, part time sekreterlik ve şoförlük gibi alanlarda da yapılabilmektedir.

Ayrıca restoran, kafe gibi işletmelerde çalışmak yerine alternatif iş fikirleri arayanlara broşür dağıtımı ve kısa süreli reklam çalışmaları da önerilerimiz arasındadır.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Lise ve ilkokul öğrencilerine kendi eğitim alanlarında özel ders vererek öğrencilerin para kazanmaları mümkündür. Bunu yaparken de kendini geliştirme fırsatına sahip olmak, üniversite öğrencileri için iş fikirleri arasında daha iyi bir alternatif olarak görülebilir.

Birçok aile, çocuklarına özel ders verecek bireyler ararken, maliyetinin düşük olması ve üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla üniversite öğrencilerini tercih etmektedir.

Çevrimiçi Para Kazanma Yöntemleri

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği en iyi şeylerden biri de internetten para kazanmaktır. Bu yöntemlerin başında makale yazma ve düzenleme gelmektedir.

Oyun Kardeşi Veya Kardeşi Olmak

Birkaç saatlik çalışma ile çocuklarını güvenilir insanlara emanet etmek isteyen ebeveynler, çocuklarıyla her zaman birkaç saat geçirecek eğlenceli bir erkek veya kız kardeş arıyorlar. Ayrıca internette ilanlar vererek bir oyunun abisi veya ablası olarak kısa bir süre için iş bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Birçok kurumsal şirket, sosyal medya hesaplarını yönetebilecek yetenekler arıyor. Özellikle photoshop bilginiz varsa ve güzel görseller hazırlama yeteneğiniz varsa şirketlerin veya bireysel müşterilerin sosyal medya hesaplarını yöneterek harçlık kazanabilirsiniz.

Müşteri Bularak Para Kazanmak

Herhangi bir sektörde hizmet veya ürün satan işletmelerle anlaşarak bulduğunuz müşteriler için komisyon alabilirsiniz. Müşterilerinizin ürünü veya hizmeti satın alması durumunda, anlaştığınız oranlarda komisyon alabilirsiniz. Üniversite öğrencileri için iş fikirleri, bahsettiğimiz gibi çeşitlendirilebilir.

Sanal Asistan

Öğrencilerin çoğunun yeterli zamanı olmadığı için kısıtlı bir zamanda evden çalışmayı daha uygun buluyorlar. Hem yarı zamanlı hem de evden çalışma imkanı sağlayan en iyi iş fikirlerinden biri sanal asistandır. Çeşitli işletmeler için; İnternet ve bilgisayarla ilgili işlemlere yardımcı olmak için sanal asistan olarak çalışabilirsiniz. 

Evde ek iş fikirleri arasında da değerlendirilebilecek bir iş fikridir.

Youtuberlık

Üniversite ve lise öğrencilerinin yoğun olarak vakit geçirdikleri platformlardan biri de Youtube. Youtube’a göz atmak isterseniz; neden içerik üretip para kazanmak için harekete geçmiyorsunuz? Youtube’da para kazanmak için hemen içerik üretmeye başlayın.

Youtube’da izlediğiniz videolara göz attığınızda; Bunlardan daha iyisini yapabileceğinize inanıyorsanız veya farklı bir fikriniz varsa hemen harekete geçmenizi öneririz. 

Web Siteleri İçin Serbest Yazı Yazma

Serbest yazarlık, para kazanmanın en kolay yollarından biridir.

Bloglar dışında artık birçok şirket içerik üretmekten teknoloji ile ilgili makaleler yazmaya ve broşür oluşturmaya kadar birçok farklı alanda yazarlardan yardım istiyor. Firmalar için yazmak istiyorsanız Fiverr ve Bionluk gibi boş zaman iş ilanlarını görebileceğiniz sitelere göz atabilirsiniz.

Bugünlerde en yaygın işlerden biri editörlüktür. Blogları, web sitelerini ve yazarları düzenleyebilirsiniz.

Sanal Asistanlık

İnternetten para kazanmanın başka bir yolu da sanal asistan olmaktır. Birçok şirket, normalde asistanlar tarafından yapılan e-postaları yanıtlamak ve günlük görevleri yerine getirmek gibi görevler için artık yabancılarla çalışıyor. 

Çevirmenlik Yapmak

Başka bir dil biliyor musun? Sonra çevirebilirsin. Hem sözlü hem de yazılı tercümeye talep oldukça fazladır. Pek çok site sayesinde dil bilen herkes kendine bir profil hazırlayabilir ve tercüme edebilir.

Seslendirme Sanatçısı

Seslendirme, özellikle video ve podcast dünyasında popülaritesini her geçen gün artırıyor. İyi bir sesiniz ve evinizde kurulu bir mikrofon sisteminiz varsa, başkaları ve şirketler için seslendirme yapabilirsiniz.


1 yorum
  1. Kağan diyor

    Vermiş olduğunuz bu özel iş fikirleri için çok teşekkür ederim 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.