Nusret Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılır

1

Nusret Amerika İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Son zamanların en çok merak edilen şeflerinden biri de hiç şüphesiz Nusret’dir. Nusret hakkında merak edilen birçok konu mevcut iken bunların başında Nusret kimdir sorusu geliyor.

nusret amerika is basvurusu nasil yapilir
nusret amerika is basvurusu nasil yapilir

Nusret Kimdir?

Sosyal medya fenomeni ve şef olan Nusret’in gerçek ismi Nusret Gökçe’dir. Nusret Gökçe’nin hayat hikayesi ve başarısı bir çoğumuz için ders niteliğindedir. Erzurum’lu olan Nusret, 1983 yılında doğmuştur. Erzurumlu olması ileride yapacağı yemeklerde ilham noktası olacaktır.  Ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle altıncı sınıfta okuldan ayrılmış ve büyük bir kasap dükkanında çalışmaya başlamıştır. Küçük yaşlarda işi mutfağından öğrenmesi kendisi için ileride çok büyük avantaj olacaktı. Küçük yaşına rağmen etlerin hızlı bir şekilde kesim ve sunumunu öğrenmiş, müşteriler ile iyi bir ilişki içerisinde olması da ileride atacağı adımlara ön ayak olacaktı.

Nusret’in İlk İşi

Böyle önemli isimlerde merak edilen bir diğer şey de ilk işleridir. Bir çoğumuz Nusret’in ilk işi nedir diye merak ederiz. Nusret’in ilk profesyonel iş tecrübesi 2007 yılında gerçekleşmiştir. İşin mutfağında öğrendiği bilgileri artık kurumsal bir firmada gösterecektir. Bununla birlikte kurumsal firmaların da incelik ve püf noktalarını öğrenmek kendisine yetmedi.

Dünya mutfağını tanımak için kendisine bir yol çizdi. İlk durağı Arjantin olan Nusret, aylarca kasapları, restoranları inceleyip gözlemledikten sonra tekrar Türkiye’ye döndü. Kendini yeterince geliştirmiş hissediyor ve ama biraz daha tecrübe kazanması gerekiyordu. Maaşlı işinde çalışmaya devam eder iken 2010 yılında rotasını bu kez Amerika olarak belirledi. New York’un önemli birkaç restoranında çalıştıktan sonra kendi hayalini gerçekleştirmek amacı ile Türkiye’ye döndü. Bu sefer maaşlı bir işte çalışmaya devam etmeyecek, kendi restoranını açacaktı. Bu restoran ile ününe ün katıp, günden güne büyümeye devam edecekti.

Kendi restoranını açması için önündeki büyük engel maddi bir engeldi. Arkadaşı Mithat Erdem ile ilk şubesini açan Nusret, beklenilenin aksine kısa sürede popüler oldu. Kısa sürede arkadaşına borcunu ödeyen Nusret Gökçe için artık yapacağı her olay gündem olacaktı. Genç yaşta işin mutfağından yetiştiği, bir tat ve doku oluşturduğu ve sunumu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Türkiye’de ve Dünya’da kısa bir sürede popüler olmasını ise Nusret tuz atmatekniğine bağlayabiliriz. Nusret’in bugün ulaştığı noktayı tamamen buna bağlamak açıkçası haksızlık olur. Ama bu teknik öyle bir karşılık buldu ki birçok ünlü isim ve yabancı turist Türkiye’ye akın etti.

Nusret’in Kaç Şubesi Var?

Bu başarının sonucu da hayat hikayesi kadar merak uyandırıcı. Gelinen noktada Nusret’in kaç şubesi var diye sorulduğunda Türkiye’de altı şubesi vardır. Şubeleri Türkiye ile sınırlı değil Dubai’deki şubesi ise Nusret’in yurt dışı ilk şubesi özelliğini taşımaktadır.

Nusret’te Çalışmak İsteyenler

Kendini bu işte geliştirmek herkes Nusret Amerika iş başvurusu nasıl yapılır diye merak etmiyor değil. Özverili bir şekilde çalışabilirim, insanlarla ilişkilerim iyi ve yabancı dil biliyorum diyorsanız Nusret’te çalışmak sizi mutlaka geliştirecektir. Tüm bunlar yetmez iken iyi bir özgeçmişinizin olması da gerekmektedir. Eğer siz de yapabileceğinizi düşünüyor ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız Nusret’in internet sayfasından iş başvurunuzu yapabilirsiniz.


1 yorum
  1. MUSTAFA MARAL diyor

    İs arıyorum Nusret e gitmek istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.