Netflix Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur

0

Netflix Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur

Netflix Amerikan teknoloji ve yapım şirketidir. California’da kurulan bu şirket ücretli aboneliğe dayanan bir video akış hizmetidir. Aboneler bunun sayesinde çeşitli film ve dizilerden oluşmakta olan arşivi takipte kalmaya devam edebiliyor.

Dünya çapında 200 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix’in abone sayısı artış göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de temsilcilik açacağını belirten Netflix Türkiye temsilcisi konusu merak haline gelmeye başladı.

netflix turkiye temsilcisi nasil olunur
netflix turkiye temsilcisi nasil olunur

Netflix İstanbul’da Ofis Açıyor

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre şirket Türkiye’de ofis açma kararı aldı. Bu adım sayesinde Türk yapımların dünyaya daha güçlü şekilde taşınması mümkün hale gelmiş olacak. Netflix Türkiye temsilcisi ekibine ev sahipliği yapacak olan bu ofisin 2021 yılının ikinci yarısında açılması beklenen durumlar arasında bulunuyor. Bu sayede yeni istihdam olanaklarının artması söz konusu hale gelmeye başlamış olacak. İstanbul’da açılacak olan ofisle birlikte çalışmaların daha verimli hale gelmesi amaçlanıyor. Bu sayede ülkenin özgün hikayeleri bu platform aracılığı sayesinde geniş bir kitleye yayılmaya devam edilecek.

Türkiye’deki Yatırımlar Sürüyor

Netflix Türkiye temsilciliği ofisi açarak dünyanın dört yanında bulunan abonelerin Türk yapımlarına çok daha basit şekilde erişmesine yardımcı olacak. Aynı zamanda Made in Turkey adı altında bir koleksiyonun da hazırlanacağı beklenen durumlar arasında bulunuyor. Özel bir adres olacak bu koleksiyon sayesinde Türk yapımları Dünyanın her bölgesinden hızlı bir şekilde takip altına alınabilecek. 30’un üzerinde dile çevrilecek olan dizi ve filmler sayesinde Türk yapımlarının değer kazanacağı öngörülüyor. Netflix’de yer alan Türk yapımlarını en fazla izleyen ülkeler arasında ise İtalya, Kanada, Meksika, ABD, Fransa ve Suudi Arabistan bulunuyor. Türkiye’de temsilcilik açmaya ve yatırımlarını büyütmeye devam edecek olan Netflix önümüzdeki günlerde on farklı yerli yapıma da imza atacağını duyurdu.

Netflix Türkiye Temsilcisi Olma

Netflix geçtiğimiz günlerde İstanbul’da açılacak olan ofisi için yönetici aradığına dair duyuruyu yayınlamıştı. Şirket başvuruda bulunacak olan kişilerin çeşitli şartlara uygun olmasını istiyor. Bununla birlikte Netflix Türkiye temsilcisi olma için alanda en az beş yıl deneyim sahibi olmak gerekir.  Netflix yapmış olduğu açıklamada Ortadoğu ve Avrupa bölgesinde genişlememize destek olunması için deneyimli yöneticiler aradığının altını çizdi. Netflix ekibinin bir parçası olacak bu kişi İstanbul’daki ofisin kilit isimlerinden biri haline gelmiş olacak açıklamasında bulunuldu. Netflix yapmış olduğu açıklamada ilgili pozisyona başvuruda bulunacak olan kişinin ilgili pozisyonda en az beş yıllık süre boyunca deneyimli olmasını, sosyal ilişkilerinin iyi olmasını ve iyi bir ekip çalışması istendiğini belirtmiş oldu. Öte yandan yönetici adayında beklenen diğer şartlar ise sorumluluk almaktan kaçınmayan ve motivasyon gücü yüksek olması oldu. Netflix geliştikte en parlak yetenekleri aramaya devam ettiklerini belirten ekip buna uygun olan adayların başvurularını beklediklerini söyledi.

Netflix Temsilciliği

Netflix temsilciliği için Netflix tarafından aranan bazı şartlara uyum sağlamak gerekir. Şirket Netflix temsilcisi olmak isteyen kişilerin bu özellikleri taşımasını istiyor:

  • İş ve operasyonel ihtiyaçları anlayarak buna çözüm üretmek
  • Güçlü ilişkilere sahip olmak
  • İş akışlarını değerlendirerek mevcut sürecin iyileşmesine katkıda bulunmak
  • Çalışmada yenilikler yaparak lider konumu üstlenmek
  • Acil konulara gerektiği gibi müdahalede bulunmak
  • Ofis içinde yeterli koordinasyonu sağlayarak ofisin düzenlemesine yardımcı olmak
  • Gerektiği zamanlarda idari ve finans görevlerini yerine getirmek
  • Esnek çalışma şartlarına ve yoğun çalışma düzenine hakim olmak
  • İnternet teknolojileri hakkında yeterli bilgiye sahip olmak
  • Türkçe ve İngilizce iyi sözlü iletişim ve yazı becerilerine sahip olmak

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.