LG Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı  

0

LG Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı  

LG Bayisi açmak için LG bayiliği başvurusu nasıl yapılır ve kar marjı nasıldır detayları şu şekilde sıralanıyor.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlığını sürdüren LG iyi bir iş fırsatı sunuyor. LG bayiliği açmak bu konuda sıklıkla araştırılırken bayilik şartları ve diğer detaylar bu alana yönelmek isteyen kişiler tarafından merak edilen durumlar arasındadır.

lg bayisi acmak maliyeti ve kar marji
lg bayisi acmak maliyeti ve kar marji

LG Firma Bilgisi

LG Firmasının kuruluşu 1958 yılına denk gelir. Kore merkezli olan bu firmanın ilk adı Gold Star’tır. Bu yıllarda ilk olarak radyo üretimi yapmakta olan şirket daha sonrasında ise televizyon ve buzdolabı üretimine geçmiştir. 1982 yılında Amerika’da üretim tesisi kuran şirket 1995 yılında ise LG Electronics adını aldı. Amerika başta olmak üzere Dünyanın her bölgesinde kendi alanında en iyilerinden biri olarak gösterilmektedir. 2000’li yıllardan sonra Türkiye’deki faaliyetlerine hız kazandıran firma başta cep telefonu ve bilgisayar teknolojileri alanında hizmet vermiştir. Öte yandan halen klima, TV gibi pek çok farklı bölümde de etkin bir şekilde tüketicilerin taleplerini karşılamaya devam ediyor. Günümüzde 119 farklı ülkede hizmet vermekte olan firma aynı zamanda Türkiye’de klima üretim tesislerine sahip durumdadır.

LG Bayiliği Açmak

LG Bayiliği açarak sizlerde kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. LG firması tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlığını sürdürmekte ve günden güne büyümeyi sürdürmektedir. Ülkemizde de yüzlerce bayiye sahip olan LG bayilik açmak için bazı şartları gündeme alıyor. Bu şartlara uyum sağlayan kişilerin LG ailesi bünyesine katılması mümkün hale geliyor. İşte LG bayiliği açmak için istenen şartlar:

 • LG bayiliğine sahip olmak için yeterli sermaye gücünün bulunması gerekir.
 • Bayi açmak isteyen kişilerin ticari geçmişi olmalıdır.
 • Bayi sahipleri işine sahip çıkmalı ve sorumluluk sahibi olmalıdır.
 • Ürün teslimatı, kurulum ve nakliye hizmetleri de bayiler tarafından verilmelidir.
 • LG bayilerde uygun sayıdaki personeller çalıştırılmalıdır.
 • Bayiler çözüm odaklı ve müşteri memnuniyetine değer vermelidir.
 • Şubelerin istenen fiziksel özelliklere uygun olması gerekir.
 • Aynı semtte ihtiyaç olması halinde birden fazla bayilik verilebilir.
 • LG bayileri tercihen katlı mağazalar olmalıdır.
 • En az 500 m2 genişliğinde olması gereken mağazaların ayrıca depolama alanına sahip olması gerekir.
 • Ayrıca bunlara ek olarak LG tarafından yeni ek maddelerde bu süreçte gündeme getirilebilir.

LG Bayilik Başvurusu, LG Bayilik Açma Maliyeti ve Kar Marjı

LG bayiliği açmak isteyen kişilerin www.lgailesi.com üzerinden ön başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekir. Bu ön başvuru değerlendirme altına alınırken, başvuru sahiplerinebaşvurularına ilişkin olumlu veya olumsuz dönüş yapılır. Değerlendirmeye olumlu cevap alan kişiler firma tarafından mülakata çağırılacaktır. Bu görüşme sırasında LG bayilik açma ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir, bayilik çalışması hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

LG bayiliği kar oranları ise %10 ile %18 rakamları arasında değişkenlik gösterir. Aynı zamanda yıl içinde yapılan çeşitli kampanyalar ve primlerle LG bayileri desteklenir. LG bayisi açma konusunda maliyetler ise mağazanın özellikleri, konum, satılacak ürün çeşitliliği gibi konulara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle LG bayi açma maliyeti hakkında net bir bilginin verilmesi mümkün değildir.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.