Kolay Yoldan Yurtdışına Çalışmaya Nasıl Gidilir

8

Kolay Yoldan Yurtdışına Çalışmaya Nasıl Gidilir

Son yıllarda artan bir soru olarak kolay yoldan yurtdışına çalışmaya nasıl gidilir sorusu karşımıza çıkmaktadır.

Kolay yoldan yurtdışına çalışmaya nasıl gidilir sorusu özellikle son yıllarda ülkemizde sorulan sorular arasında yer almaktadır. Üniversite mezunu olan ya da elinde yeterli meziyeti olan kişiler kendilerine göre iş bulamadıklarında ya da istediği hayat standardını yurt dışında bulacağını düşünenler çalışma izni nasıl alınır sorusunu araştırmaktadır.

Her ülkenin çalışma izni vermesi farklı işlemlere tabidir. Bazı ülkeler ilk girişte yetkinliklere bakarken, bazı ülkeler daha farklı durumlarda çalışma izni vermektedir. Ancak her ülkenin ortak olarak baktıkları hususlar söz konusudur. Bunların başında o ülke vatandaşı olan biri ile evlenmek gelmektedir. Diğer hususlar da şunlar olabilmektedir.

 • Çalışılmak istenen ülkenin vatandaşı biri ile evlenmek
 • bir şirket tarafından o ülkede çalıştırılmak istenmek
 • Alanında istenecek kadar kalifiye bir eleman olmak
 • geçerliliği olan bir eğitimde başarılı olmak
kolay yoldan yurtdisina calismaya nasil gidilir
kolay yoldan yurtdisina calismaya nasil gidilir

Yurt Dışından Biri ile Evlenmek

için yapılması gerekenler konusunda ilk akla gelen ve en geçerli yollardan biri o ülke vatandaşı biri ile evlenmektir. Belirli bir süre evli kalındıktan sonra o ülkede sorunsuz yaşama imkanı bulunmaktadır. Ancak bugüne kadar yaşanan süreçler göz önünde bulundurulduğunda, sıkıntılı durumların oluşması mümkündür.

Bu işlemleri yaparken mutlaka gerçek bir evlilik olması gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleyen yıllarda ciddi sorunlar ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu sorunların başında boşanamama veya boşandıktan sonra yaşanan süreçtir. Bu nedenle evlilik ile yurtdışında çalışma izni için en doğrusu gerçek evlilik olacaktır.

Gerçek bir evlilik ile evlilik başlangıcından itibaren o ülkede oturma ve çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Var olan çalışma izni ile birlikte hangi ülkede iseniz o ülke vatandaşları ile aynı haklara sahip olmaktasınız. Ancak bu tür evlilikler devletlerin sıkı denetimleri altında olmaktadır. Bu nedenle gerçek evlilik olması oldukça önemlidir.

Şirketiniz Vasıtası ile Yurt Dışına Gitmek

Şirket ile yurtdışında çalışma izni konusu da kolay şekilde yurt dışı çalışma izni almak için yeterlidir. bir şirkette çalışıyorsanız ve şirketin içerisinde kalifiye bir noktaya gelmiş iseniz, şirket sizi diğer ülkelerde bulunan alanlarda değerlendirmek isteyebilir. Ancak bunun için sadece bu şirkette çalışmak değil, farkınızı ortaya koymanız gerekmektedir.

Bu tür bir durum olması için ciddi bir eğitim seviyesinin olması ve iyi derecede yabancı dil bilmek ilk şartlar arasında yer almaktadır. Bunun yanında sabıka kaydının olmaması da önemli bir konudur. Bu nedenle diğer çalışanlardan farklı olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Kalifiye Bir Eleman Olmak

Kalifiye bir eleman olmak demek, ciddi bir CV sahibi olmak demektir. Tüm dünyada geçerli olan eğitimler almak ve Türkiye menşeili olan ve dünya çapında bilinen şirketlerde başarılı bir çalışan olmak için yeterlidir. Bu tür bir çalışan için şirketler talepte bulunabilir ve çalışmak için teklifte bulunabilirler.

Birçok insan için bu durum çok uzak bir ihtimal gibi gözükse de binlerce insanın bu yollar yurt dışına çıktığını belirtmekte fayda vardır. Bu nedenle işinde başarılı olan ve işini yaparken eğitimlerine de devam edenler çok kolay bir şekilde yurt dışına çıkabilmekte ve iş sahibi olabilmektedir.

Her Ülkede Geçerli Eğitimde Başarılı Olmak

eğitim veren kuruluşlar, eğitimlerinin sonunda gerçekten kalifiye olanlar ile diğerlerini ayırmak için ciddi bir sınava tabi tutulmaktadırlar. Bu sınavın sonucuna göre birçok insanı bünyesine katmak isteyen uluslararası firmalar bulunmaktadır. Bunun yanında birçok firma kendisi de çeşitli zamanlarda eğitimler açmaktadır. Özellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinde bulunan öğrenciler bu eğitimlere katılabilmektedir.

Bu eğitimleri başarı ile geçen adaylar firmalarda ciddi maaşlara çalışmaya başlamakta ve birçok olanaktan da yararlanmaktadır. Sadece üniversite öğrencileri için değil, zaman zaman mezun olanlar için de bu eğitimler verilmektedir.

Her Zaman Eğitim Öncelikli

Yurtdışında çalışma izni almak her zaman için zor gibi gözükse de bazı durumlarda kolay şekilde istenilen durum olabilmektedir. Bunun için ciddi bir eğitim olması neredeyse her durumda şarttır. Ancak bir de yaşadığı ülkede ciddi sorunlar yaşayanlar ve haksızlığa uğradığını iddia edenler eğer gittiği ülke tarafından haklı görülür ise çalışma ve oturma izni alabilmektedir.


8 Yorumlar
 1. Vat diyor

  Sadece yurt dışında çıkıp çalışmak istiyorum

 2. Yusuf diyor

  Almanyada calısmak isterim yani

 3. Ahmet diyor

  Hayal be Alman gidmek istyom oralı orda yaşamak. İstyom benim hayalim olmazmi ne budunyada güldü yüzün nede bu hayalim olcak bişey deyil

 4. Hasan diyor

  Yurtdışına gitmek istiyorum beni oraya alin

 5. Hasan Hüseyin diyor

  Benim bir meseleyim var

 6. Mustafa diyor

  Yurtdisinda çalışmak istiyorum benim ile iletişime geçin lütfen 05359371809

 7. Ubeydullah Juyende diyor

  Merhaba nasılsınız ben gidmek isteyurum

 8. kenan diyor

  Merhaba yüzme havuz u ve su arıtma sistemlerinde ustayım.. sıhhı tesisat ustasıyım pprc ve pvs tesiisat yapmakyım nasıl baş vuruyoruz ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.