Katar’daki Popüler Meslekler 

10

Katar’daki Popüler Meslekler 

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak ön plana çıkan Katar pek çok iş fırsatını bünyesinde bulunduruyor.

Katar’da çalışma bu bağlamda yurtdışında yüksek maaşlar üzerinden çalışmayı düşünenlerin incelediği fikirler arasındadır. Ülkede ortalama yoruculukta bir işte çalışarak oldukça yüksek kazançlar elde edebilmek söz konusu hale geliyor.

katardaki populer meslekler
katardaki populer meslekler

Katar İş İmkanları

her yıl artış göstermeye devam ediyor. Ülkemizden Katar’a çalışmak için giden kişi sayısı 2.5 milyona yaklaşmış durumdadır. Aynı zamanda ülkede diğer ülkelerden buraya çalışmak için giden milyonlarca işçi bulunuyor. İşçilerin yanı sıra beyaz yakalı olarak çalışmakta olan mühendis ve yöneticilerde bulunuyor. Ancak daha çok burayı işçilerin gündelik işler için tercih ettiğini belirtmekte fayda var.

Çalışma Şartları

Katar’da işe girmek için öncelikli olarak bir sponsor bulmanız lazımdır. Sponsor bu ülkede patronu ifade eder. Ancak bu kişi yalnızca patron olmayıp ülkeden çıkış yapmak için izin almanız gereken kişiyi de anlatır. Sponsor izni bulunmadan iş değişimi de yapılamamaktadır. İş değişimi yapmak istediğinizde sponsorunuz yani işvereniniz size NOC belgesi verir. Yabancı çalışanlar ülkeden çıkmak istediklerinde de aynı şekilde Exit Permit adında bir belge almaları gerekecektir. Zengin sayıda iş imkanı sunduğundan dolayı Türkiye, Filipinler, Hindistan gibi Dünyanın pek çok noktasından buraya işçi gelmektedir.

Katar’da Popüler Olan İşler

Katar’da bazı meslekler için daha yoğun olarak işçi alımı yapılır. Bunlar şu şekilde sıralanıyor:

 • Berber, kuaför
 • Mühendis
 • Mimar
 • Döner ve kebap ustası
 • Petrol çalışanı
 • İnşaat ustası ve işçisi
 • Elektrik Tesisatçısı
 • İnşaat makinesi operatörü
 • Kamyon şoförü
 • Su tesisatçısı
 • Aşçı

Katar’da iş fırsatları oldukça zengin olup ister restoranda aşçı, isterse de yönetici olmayı isteyenler için yüksek kazançlar gündeme geliyor. Katar’da pek çok meslek için iş bulma şansı çok fazla olup, ayda binlerce dolar kazanılabilir. Ancak bunun sponsor bulmakla da doğrudan alakalı bir durum olduğunu hatırlatmak gerekir. Sponsor bulunmadığı takdirde iş bulma zorlaşabiliyor.

Öte yandan Katar’da asgari ücret sorusu da burayı iş konusunda inceleyenlerin diğer merak ettiği konulardan biridir. Ülkede net bir asgari ücret söz konusu olmayıp sektörel bazda bu fiyatlarda değişiklikler görülür. Her sektörde belirlenmiş olan en düşük ücretler asgari ücret olarak kabul edilir. Bu nedenle ülke için net bir asgari ücret bilgisinin verilmesi mümkün olmayıp, her sektöre göre bu ücret değişmektedir.

Katar’da En Karlı İşler

Güçlü ekonomisi ve iş fırsatlarıyla tanınan Katar iş dünyasında yüksek kazançlar sunduğundan dolayı ön plana çıkan ülkelerden biri olma özelliği taşıyor. Katar’da yapılabilecek kazançlı işler arasında bulunan bu meslekler diğer işlere göre çok daha fazla kazanç sağlamaya neden olacak.

İnşaat Malzemeleri: İnşaat sektörü her daim gelişmeye ve yatırım almaya devam ediyor. Yüksek binalarıyla tanınan ülkede inşaat sektörü en popüler sektörlerden biridir. Uygun fiyata kaliteli ürünler satabilen firmalara sahip olan ülkede bu sektörde kısa süre içinde ciddi kazançlar elde edilebiliyor.

Bilgi Teknolojileri: Gelişmekte olan veya gelişmiş ülkelerde bilgi teknolojileri önemli bir yere sahiptir. Eğer bu konunun uzmanlarından biriyseniz Katar’daki iş fırsatlarını değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Katar’da her geçen gün daha popüler hale gelmekte olan bu sektör iyi getirileriyle adından sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor.

Güzellik Bakım: Katar’ın popüler işlerinden biri olarak ön plana çıkan bu sektör özellikle son zamanlarda yükselişe geçmiş durumda. Zengin kesimin sivrildiği ülkede bu sektöre her yaştan büyük bir ilgi var. Bu nedenle ülkede ilgili sektörde iş bulabilmek diğer yerlere göre daha kolaydır. Ayrıca bu işe giren kişilerde yatırımlarını fazlasıyla geri alma şansı yakalıyor.

Hazır ve Gıda Sektörü: Hazır işleriyle meşgul olan yüksek gelirli insanların bulunduğu ülkede hazır yemek sektörü olmazsa olmazlardan biridir. Sahip olduğu yüzlerce yiyecek çeşidiyle Katarlılara bu alanda hizmet sunarak iyi gelirler elde edilebilir. Genel olarak diğer ülkelere bakıldığında hazır yemek sektörü burada bir adım daha öndedir. Katar’ın popüler meslekleri arasında yer alan aşçılıkta burada yüksek kazançlar elde etmeyi kolaylaştırıyor. Burada ilgili sektör hakkında bir girişimde de bulunmayı tercih edebilir, ülkede kazançlarınızı her geçen gün katlayabilirsiniz.

 

 


10 Yorumlar
 1. […] Dubai iş başvurusuCzn Burak Dubai iş başvurusuKatar’daki popüler mesleklercanlı tv […]

 2. […] Dubai iş başvurusuCzn Burak Dubai iş başvurusuKatar’daki popüler mesleklercanlı tv izle 8 bin kişiye yurtdışında is imkanıEnka Yurtdışı iş İlanlarıGama […]

 3. […] Dubai iş başvurusuCzn Burak Dubai iş başvurusuKatar’daki popüler meslekleronline para kazanma sanatı Avcılar fabrika iş başvurususalcomp iş ilanları Xiaomixiaomi […]

 4. Cihanbey diyor

  Merhaba Avusturalya vatandasiyim ana dilin ingilizce Türkçe Almanca kürde uluslar arası Halk ve ilişkiler mezunuyum. Aynı zamanda lisanslı.kickboksorum şuanda Türkiye’deyim iş ilanınız benim için gerçekten çok musayit. 05397212500 telefon numarası. chndogru06900@gmail.com email adresi değerlendiririz Şeniz teşekkür ederim

 5. Cihanbey diyor

  Merhaba Avusturalya vatandasiyim ana dilin ingilizce Türkçe Almanca kürde uluslar arası Halk ve ilişkiler mezunuyum. Aynı zamanda lisanslı.kickboksorum şuanda Türkiye’deyim iş ilanınız benim için gerçekten çok musayit. 05397212500 telefon numarası. chndogru06900@gmail.com email adresi değerlendiririz Şeniz teşekkür ederimmmmm cihan dogru

 6. İbrahim diyor

  Merhaba Dubai icin sponsor bulabilirmiyim çalışmak istiyorum ve Dubai ye gitmek istiyorum bu konu icin yardımcı olabilecek biri varmı.
  Tel.05524797365

 7. Enes diyor

  Bayan kuaforuyum bütün belgelerim vardır yurt dışında çalışmak istiyorum

 8. Cem Akyıldız diyor

  Merhaba. Katar’da çalışmak istiyorum. Elektrik tesisatçılığı ve genel elektrik ustasıyım. Sponsor olabilecek birini arıyorum.

 9. Sıtkı diyor

  Selamin aleykum katarda çalışmak istiyorum su tesisat ustasiyim

 10. Adem Sayan diyor

  Ben alçıpan alçı ve boya ustasıyım çalışacağım ülke katar olur dubai olur Almanya olur farketmez sponsor olacak birine veya şirket yardımcı olursa sevinirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.