Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

15

Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Son yıllarda Katar dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak görüldüğü için birçok kişi bu ülkede iş arama süreci içerisine girmiştir. Bu nedenle Katar’da nasıl iş bulunur sorusu son dönemlerde en çok cevabı aranan sorulardan biri haline gelmiştir. Bu sorunun cevabının elde edilebilmesi için Türkiye’de hem kamu kurumları nezdinde hem de özel kurumlar nezdinde faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Yani Katar’da çalışma imkanlarına kavuşabilmeniz için devlet desteği veya özel sektör desteği ile sunulan imkanları takip etmeniz gereklidir. Ancak Katar’da aradığınız işi bulabilmeniz için belirli şartları da taşımanız gerekmektedir. Bu şartları taşıdığınızda, Katar’da iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Katar’da Çalışmak İçin Şartlar Nelerdir?

Yüksek gelirli ve konforlu bir yaşam için Katar’da nasıl iş bulunur sorusunun cevabından önce Katar’da çalışmak için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğini öğrenmeniz önemlidir. Vasıflı ve eğitim görmüş kişiler için özellikle üniversite mezunları için Katar, büyük imkanlar oluşturmaktadır. Ancak vasıfsız işçiler Katar’da çok zor koşullarda ve düşük ücretlerle çalışmaktadır.

Katar’da çalışma koşulları bulunduğunuz sektöre, sahip olduğunuz tecrübe ve eğitim koşullarına göre haftada 40 saatten 60 saate kadar ulaşabilir. Amerikan ve Avrupa vatandaşları Türkiye’den daha üst noktada bulunsa da Türk vatandaşları da Katar’da daha değerli bir toplum olarak görülür. Özellikle eğitimli Türk vatandaşları, Katar’da iyi bir ücret alma şansına sahip olabilirler.

Katar’da bir işe girebilmeniz için öncelikle bir sponsor bulmanız gerekir. Sponsor; Katar’da işletme sahibi olan ve size iş verecek kişi yani patronunuz olacaktır. Sponsor, sizin ülkeden çıkışınız, izne ayrılmanız, iş değiştirmeniz ve ülkede oturma izni alabilmeniz gibi her konuda karar sahibidir.

İşte bu noktada Katar’da nasıl iş bulunur sorusu için Türkiye’den size aracı olarak, Katar’da size sponsor bulacak ve sizi bu sponsor altında çalıştıracak mercilere başvurmanız gereklidir.

Hangi Kariyer Siteleri İle Katar’da İş Bulunabilir?

Türkiye’de yurt içinde iş ve işçi imkanlarını vatandaşlar ile buluşturan kariyer sitelerinin bazıları sayesinde Katar’da nasıl iş bulunur sorusunun cevabını elde edebilirsiniz. Çünkü Katar’da işçi çalıştıran bazı Türk firmalar veya Katar işletmeleri ile ortak olan Türk işletmeler ülkeye işçi ulaştırmak için bu kariyer siteleri ile anlaşma içerisindedir.

Katar, son yıllarda Türkiye ile çok önemli bir partner olmayı hedeflerken, iş dünyasında da daha fazla iş imkanı oluşmasını sağlamıştır. Bu nedenle son yıllarda Türkiye’den Katara giden çalışan sayısı çok ciddi bir artış gösterirken, Katar’da çalışma gerçekleştiren Türk firma sayısı da çok yüksek artış sağlamıştır. Bilhassa Katar’da gerçekleştirilecek 2022 Dünya Kupası etkinliği gibi noktalar inşaat sektörüne hareket katmıştır. Birçok işçi ve yüksek pozisyonlarda çalışanlara ihtiyaç duyulmuştur.

Katar İş İlanlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Bu çalışma koşulları göz önünde bulundurulduğunda, Katar’da iş bulabilmeniz için en önemli platform olarak Qatar Living adlı internet sitesi görülmektedir. Bu site sayesinde Katar’da nasıl iş bulunur sorusunun cevabına kolaylıkla erişebilirsiniz. İnternet sitesinde bugüne kadar 80 bine yakın kişi iş ilanı bulmuş ve İngilizce düzeyinin iyi olması avantajına sahip olan kişiler daha yüksek iş imkanlarına ulaşabilmiştir. Bu siteye qatarliving.com/jobs bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak Katar ile ilgili en önemli iş ilanları farklı bir platform olan Gulftalent sayfasında paylaşılmaktadır. Bu platformda her gün birçok yeni iş ilanı yayınlanırken, tamamen İngilizce yapıya sahip olan platformda ücretsiz kayıt gerçekleştirilmelidir. Sayfaya kayıt olduktan sonra CV oluşturabilir ve iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle bu sayfada makine mühendisi, inşaat mühendisi, müşteri hizmetleri temsilcisi, muhasebe personeli ve yönetici pozisyonlarında kişiler aranmaktadır. Sayfaya gulftalent.com/qatar/jobs adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Hangi Kurumlar Sayesinde Katar’da İş Bulunur?

Yabancı sayfalar yerine Türkiye’de ise yerel sayfalar ve işletmeler ile Katar’da iş bulmak için Rönesans İnşaat, İris İnşaat, Limak İnşaat, Tekfen İnşaat Yapı Merkezi İnş. San. A. Ş. gibi birçok şirket üzerinden başvurular gerçekleştirilebilir. Bazı dönemlerde Türkiye’ye İş ve İşçi Bulma Kurumu yani üzerinden anlaşmalı bir şekilde yurt dışına işçi götüren kurumlar da bu konuda avantaj oluşturmaktadır.

Bu kurumların belirli dönemlerde Türkiye genelinde gerçekleştirdiği duyuruları takip edebilir ve bu duyurulara uygun bir şekilde belgelerinizi hazırlayarak, başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kurumlar genellikle vize ve pasaport işlemleri için size destek olurken, ilk dönemde Katar’da yaşamınızı şekillendirmeniz için de danışmanlık imkanları sunmaktadır.

Katar’da nasıl iş bulunur hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yorum bölümüne mail adresinizi ve yeteneklerinizi yazarsanız firmaların sizleri daha kolay fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Katar ile ilgili diğer konularda bilgi almak için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz.

Katar’da İş Kurmak. Katar’da Ne İş Yapılır?

Katar’da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar’da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar’da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri

Katar Çalışma İzni ve Oturma İzni. Katar Vizesi


15 Yorumlar
 1. […] hem de özgün olan bilgilere ulaşım konusunda da platform önemli fırsatlar sunmaktadır. Katar iş ilanları gibi farklı ülkelerden en güncel yurtdışında işçi alımı gerçekleştiren şirketler ve […]

 2. […] son yıllarda ülkemizden çok sayıda kariyer fırsatı değerlendirmesi yapılan Katar iş ilanları, konusunda da araştırmaların en yoğun olduğu ülkelerden biridir. Yabancı işçi […]

 3. […] yoğun çalışan talebi olan Katar’ da çeşitli alanlarda iş fırsatları bulunuyor. Katar iş ilanları hakkında güncel verilerimizi sürekli takip edebilirsiniz. Kuveyt de yaşam nasıl gibi […]

 4. […] Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları […]

 5. ali rıza diyor

  is makinesi kullanıyorum.katarda iş bulmam mümkün mu acaba.şimdiden teşekkür ederim.

 6. ferhat diyor

  şöförlük yapıyorum katarda iş bulma imkanım varmı yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 7. […] Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları […]

 8. […] Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları […]

 9. Ramazan diyor

  Şoförlük işi, veya bahçıvan işi, erkek kuaförü, veya vasıfsız işçi olarak katar,da veya dubai de çalışmak istiyorum Ramazan Cönk tlf. 05427824784 afyonkarahisar Türkiye

 10. poker88 diyor

  Everything is very open with a precise description of the challenges.
  It was definitely informative. Your website is very helpful.
  Thanks for sharing!

 11. 馬喰横山 焼肉 diyor

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this web page, and post is
  in fact fruitful in favor of me, keep up posting such posts.

 12. Nihat KARAGÖZ diyor

  işe ihtiyacımız vardır profesyonel alnda çalışıyoruz mesleğimizde

 13. Menduh BEYSUN diyor

  soğuk demirci işine aşık profesyonelce tecrübeli biri

 14. Selahattin AKTAŞ diyor

  kalıp demir ustası yurdışı deneyimli usta uzun süre çalışabilir usta belgesi mevcut

 15. Osman diyor

  Her türlü işçilik yaparım ekip var sıktı yok Allah emanetsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.