Katar’da Çalışacak 10 Bin Personel Aranıyor

21

Katar’da Çalışacak 10 Bin Personel Aranıyor

En zengin ülkelerden biri olan Katar’da çalışacak 10 bin personel aranıyor ilanları özellikle yabancı dil bilenlerin ilgisini çekecek. 

Katar’da çalışacak 10 bin personel aranıyor ilanları birçok kişinin tercih ettiği bu ülkede çalışıp birikim yapmasına yardımcı oluyor. Peki Katar nasıl bir ülkedir?

Katar, Ortadoğu’da yer alan bir ülkedir. Resmi dil Arapçadır. Aşağıda, Katar’da bir yabancı olarak iş fırsatları aramak için bir dizi kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakları sizin için hazırladık ve iyi bir CV hazırlayarak başvuru yapmanız halinde iş görüşmesine davet edilmeniz ihtimal dahilinde olacaktır. 

katarda calisacak 10 bin personel araniyor
katarda calisacak 10 bin personel araniyor

Genel İş Arama Motorları ve İlanlar

Aşağıdaki siteler ile %0,5 ile %1,0 arasında bir geri dönüş oranı bekleyebilirsiniz. Basit bir e-posta ya da uygulamadan neler yapabileceğinizi ya da ne gibi bağlantılar kurabileceğinizi biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. 

Gulf Talent: Gulf Talent’ Orta Doğu için çok seviyorum. İş aramaya başlamak için iyi bir yerdir.

Career Jet: Eminim Career Jet’ duymuşsunuzdur. Katar için iş arama seçenekleri var.

Inteed: Büyük ABD iş arama sitesi Indeed.com’un Katar versiyonu.

Naukri Gulf: Naukri Körfezi, yalnızca Katar’da değil, Orta Doğu’nun geri kalanında da çok sayıda arama listesine sahiptir.

Learn4Good: Learn4Good, çeşitli seviyelerde işler için iyi bir portala sahiptir.

Katar’ın İş Piyasası

Katar’da gurbetçilerin ilgisini çeken sektörler arasında inşaat, eğitim, enerji, finans, medya, işe alım, turizm ve konaklama yer alıyor. Katar İş Kanunu Katar vatandaşlarına öncelik tanımaktadır, bu nedenle Katar vatandaşı olmayanlar yalnızca bir işverenin Çalışma Bakanlığı’na başvurarak hiçbir Katar vatandaşının söz konusu pozisyonu yerine getiremeyeceğini kanıtlaması durumunda istihdam edilebilir. Bu durumda genelde aracı şirketler görev alır ve toplu olarak işçi alımı yapar. 

Arama motorları ve gazetelerin yanı sıra, çalışmak istediğiniz şirketlerin (örneğin belirli oteller veya petrol şirketleri) web sitelerinde de iş arayabilirsiniz. Katar’da gurbetçilerin iletişime geçmeyi deneyebilecekleri büyük yerel şirketler arasında Qatar Airways ve Hamad Medical Corporation sayılabilir .

Arama motorları, çok çeşitli işleri taramanıza ve aramanızı belirli kriterlere göre daraltmanıza olanak tanır. Arama motorları izin veriyorsa, işe alım yöneticilerinin sizi bulabilmesi için CV’nizi çevrimiçi olarak yayınlamak da iyi bir fikirdir. Arama motorları, yeni işler müsait olduğunda e-posta uyarıları için kaydolmanıza da izin verebilir.

Doha’da iş aramak için Katar arama motorlarını veya daha geniş Körfez Bölgesi için arama motorlarını kullanabilirsiniz.

Katar’da Özgeçmiş Nasıl Olmalı?

Katar’da iş başvurusu yaparken genellikle bir CV kullanmalısınız. Birleşik Krallık ve Avrupa CV biçimleri Katar’da kabul edilebilir. CV şunları içermelidir:

İletişim Bilgileri: Sayfanın üst kısmında yer alan ilgili kişisel iletişim bilgileri: ad, telefon numarası, faks numarası, adres ve e-posta adresi.

Mesleki Deneyim : Genellikle bu bilgiler, en son deneyiminiz ilk önce olmak üzere kronolojik olarak listelenir. Şunlarla ilgili iş deneyiminizi listeleyin: unvanınız, çalıştığınız şirketin adı, çalıştığınız tarihler ve o işteki başarılarınızın kısa bir açıklaması

Eğitim: Herhangi bir üniversite deneyimi gibi yüksek öğrenimden gelen bilgileri içermelidir. Uzmanlıkları ve dereceleri not edin. Bu bölüm, iş deneyimi seviyenize ve eğitiminizin kariyerinizle ne kadar ilgili olduğuna bağlı olarak, okuldaysanız veya bir ila üç yıldır okul dışındaysanız, iş deneyiminden önce gelmelidir. Önce en son eğitim deneyiminizi listeleyin.

Sertifikalar ve Diplomalar: Pozisyonla ilgili kurslar, seminerler, kongreler veya konferanslar. Herhangi bir özel ödül alıp almadığınızı not edin.

Diller: Bu, bir işle son derece alakalı. Hangi dilleri konuştuğunuzu ve seviyenizi listeleyin: ileri, orta veya başlangıç. Dil seviyenizi nasıl doğru bir şekilde tanımlayacağınızdan emin değilseniz, AB’nin dil seviyeleri öz değerlendirme kılavuzuna bakın. Her bir dilde tercüme, konuşma veya yazma yapıp yapamayacağınızı belirtin ve ilgili dereceleri listeleyin. Özgeçmişinizi İngilizce gönderiyorsanız ve bu sizin ana diliniz değilse, önce ana dili İngilizce olan birinin okumasını sağlayın. Noktalama işaretleri ve dilbilgisi son derece önemlidir.

Bilgisayar Becerileri: Programlar, uygulamalar, kelime işleme, veri tabanı, İnternet deneyimi vb. konulardaki yeterliliğinizi belirtin.

İlgi Alanları: Hobiler, spor, etkinlikler gibi kişisel ilgi alanlarını dahil edebilirsiniz. Bunları pozisyonla alakalı hale getirdiğinizden emin olun.

Katar’da İş için CV yazmayla ilgili ipuçları
 • Stil basit ve özlü olmalıdır. Standart kağıt ve Times New Roman (12 yazı tipi) veya Arial (10) yazı tipi gibi basit bir yazı tipi kullanın.
 • Orijinal kopyaları yüksek kaliteli kağıda yazdırın – fotokopi göndermeyin.
 • Özgeçmişinizin sunumuna, tasarımına, boşluklarına ve yazımına dikkat edin. 
 • Kısaltmalar kullanmayın. Altı çizili veya kalın yazı tipiyle önemli olan bölümleri ve şeyleri vurgulayın.
 • CV’nizin mümkün olduğunca düzenli olduğundan emin olun, böylece bilgiler kolayca bulunabilir.
 • Özgeçmişinizi tarihlendirmeniz veya imzalamanız gerekmez.
 • Başvurduğunuz her işe göre ayarlayabileceğiniz bir temel özgeçmişiniz olsun.
Katar’da İş İçin Kariyer Fuarları

Katar kariyer fuarları, mevcut işler ve fırsatlar hakkında bilgi edinmenin mükemmel bir yoludur. Genellikle bir günde ziyaret edip başvurabileceğiniz çok çeşitli işverenler vardır. Giriş genellikle ücretsizdir, ancak çevrimiçi kayıt yaptırmak teşvik edilebilir. Özgeçmişinizi getirin ve yerinde görüşmeler olabileceğinden akıllıca ve muhafazakar giyinin.

Katar’ın her yıl düzenlenen Kariyer Fuarı, her yıl Nisan ayında Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Daha fazla bilgi için Katar Kariyer Fuarı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ülkemizde de yurtdışındaki işlerde uzmanlaşan kariyer fuarlarına gitmeyi de deneyebilirsiniz.

Herhangi bir türde kısa süreli çalışmaya ihtiyacınız varsa, size başka bir şirkette iş bulabilecek ajanslar vardır. İşler, ofis işleri, bebek bakıcılığı, bahçıvanlık, güvenlik veya diğer iş türlerinden oluşabilir. Beceri setinize uyan mesleklere uymaya çalışacaklar. Ek bir avantaj olarak, bazen kısa süreli çalışma daha uzun sözleşmelere yol açabilir.


21 Yorumlar
 1. eyyüp diyor

  katarcalısmak

 2. Murat diyor

  Katarda calısmak

 3. Murat diyor

  Is ıhtıyacı

 4. Ayhan Sarıkaya diyor

  Katar’da çalışmak istiyorum ve para durumu iyi olduğu için Kazancı güzel

 5. Ömer Faruk diyor

  Çalışmak iyidir hele parasıda iyi ise neden olmasın

 6. Muhacir diyor

  Üç çocuk babasıyım çocuklarım eğitimden mağdur kalmışlar ne Bi maaşım var ne Bi iş var yapıyım hakkari şemdinlide yaşıyorum evim yok 5 kişi Bi odada yatıyoruz fabrika her hangi Bi iş yok ufak tefek iş oluyor oda mutfak giderine yetmiyor ailemden çekiniyorum maddiyata o yüzden işe ihtiyacım var

 7. adem diyor

  Merhaba ben Türkiye’den yazıyorum nşaat Restaurant spor alanları olarak bilgim var dönüş yaparsanız çok sevinirim

 8. adem diyor

  05398443352

 9. adem diyor

  Merhaba ben Türkiye’den yazıyorum nşaat Restaurant spor alanları olarak bilgim var dönüş yaparsanız çok sevinirim

 10. Garbi boz diyor

  Mesleğim
  Ekskavatör operatörlüğü portif operatörü kaynakçı araba şoförlüğü

 11. Samet diyor

  Başvuru yapamadım ki
  Aşçı veya aşçı yardımcısı da olabilir katar da çalışmak istiyorum

 12. Samet diyor

  İletişim numaram 541 477 47 37 dönüş yaparsanız çok memnun olurum

 13. Mehmet diyor

  Merhaba sizinle çalışmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz gıda sektöründe çalışıyorum İskender tavuk dürüm et dürüm soğuk meze ve ızgaradan anlıyorum mutfakta çalışmayı çok seviyorum tel 05444222377 Mehmet gökduman Edirne/Uzunköprüden size ulaşmaya çalışıyorum iyi calışmalar

 14. Murat diyor

  8 yıllık kurumsal market deneyimim var bende çalışmak istiyorum no 0505 367 20 49

 15. yaşar diyor

  inşaat sektörü , textil farkertmez gitmeyi çok istiyom kazanç elde elde etmek istiyom dönüş yaparsanız sevinirim , 05070189630

 16. Orhan diyor

  İnşaat sektöründe yalıtım ve pilastik işleme ustasıyım

 17. mehmet Ali özlen diyor

  inşaat işi alçı boya kartonpiyer yaparım is katarda çalışıp para kazanmak

 18. Ömer Altay diyor

  Benim mesleğim döner üzelikle et döner tavukta dönerde yapiyormuş yurt dışınca çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 19. Süleyman kaya diyor

  Sanayi oto sektöründe çalışıyorum 3 dil biliyorum yurt dışında çalışmak heyecan verici olmalı

 20. Yasin diyor

  Selam ben yasin yaşım 30 yurt dışında çalışmak istiyorum daha önce kuveyt ve ırak ta çalıştım mesleğim garsonluk. Fakat vasıfsız olarakta inşaat veya temizlik benzeri işlerde çalışabilirim tam bir görev adamıyım ne denirse eksiksiz yaparım saygılar

 21. Ali yıldiz diyor

  Yurt dışı tecrubem var.exkavatör loder oprtlügü.ağir vasita araç şfrlüğü.üretim formnliği.idarecilik ve saha sorumluluğu tecrübem sertifikalarim vardır.çalıştığım şrktler yapımeekezi etopya.mng gold liberya.mng gold burkinafaso.afrika kitası tecrubem var.iş aryorum05334878660 ali yildiz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.