İnternetten Satış Yapmak İsteyenler İçin İpuçları

0

İnternetten Satış Yapmak İsteyenler İçin İpuçları

Birçok kişi, dükkan satışını internete taşımaktadır. İnternetin satış potansiyeli dikkate alındığında, internetten diyenlerin sayısı artmaktadır.

İnternetin gücü göz önünde bulundurulduğunda internetten nasıl satış yapabilirim diyenlerin sayısı artmıştır. Sosyal medyanın veya web sitelerin ziyaretçi sayılarına bakıldığında çok büyük kitleler olduğunu göreceksiniz. Bu kitleleri reel olarak işyerinizde ağırlamanız mümkün olmayacaktır. Ancak sanal dükkanınız gün içinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilebilir. İnternetten satışın en büyük avantajlarından birinin bu olduğunu göreceksiniz.

internetten satis yapmak isteyenler icin ipuclari
internetten satis yapmak isteyenler icin ipuclari

Ürün Maliyeti ve Satış Fiyatı

Bir satışa başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey ürününüzün maliyetini hesaplamanız gerekmektedir.İnternetten satış yapmak istiyorum diyenlere verebileceğimiz ilk tavsiye satış fiyatını doğru belirlemektir. Maliyet hesabı yapılmayan ürünün fiyatlandırması doğru olmayacaktır. Yeni hizmet vermeye başlayan bir firma iseniz ilk başlarda kar oranınızı düşük tutmak daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır. Hiç kimse hiç bilinmeyen bir firmadan yüksek fiyatlara ürün almak istemeyecektir.

İnternette satış yaparken ilk öncelikle yapmanız gereken şey fiyatlandırmayı doğru yapmaktır. Fiyatlandırmayı doğru yapmak için de ürün maliyeti de doğru yapmak gerekmektedir. Satışa çıkaracağınız ürün için ürün maliyeti, kargo maliyeti, emek gibi hususları göz önünde bulundurarak bir satış fiyatı belirlemek gerekmektedir. Yeni hizmet veren bir işyeriniz varsa emek karşılığınızı düşük tutmanızı ayrıca öneririz.

Ücretsiz Tanıtım

İnternette yüzbinlerce, milyonlarca insan tarafından takip edilen internet fenomenleri bulunmaktadır. Bu tür kişilere ücretsiz hizmet veya ücretsiz ürün göndermeniz mutlaka bilinirliğinizi artıracaktır. Bu sayede ücretsiz bir şekilde reklam yapmış olursunuz. Fenomenlerin sizin ürününüz takipçileri karşısında kullanması, talep edilme oranınızı artıracaktır.

Eğer imkanınız varsa ücretli tanıtım yapmanızı da öneririz. Hizmet verdiğiniz sektör ve yaş aralığını önemseyerek, internet fenomenlerine reklam verebilirsiniz. Reklamınızı yaparak tanınmanızı artırabilirsiniz. İnternette ürün satışımı nasıl artırabilirim diyenler için en önemli seçeneklerden biri ücretli ve ücretsiz tanıtım olacaktır.

Çekiliş Düzenleyin

Bir ürün ve hizmet tanıtımı yaparken ücretsiz olarak tanıtım yapmak istiyorsanız, çekiliş düzenleyerek bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Örneğin bir sayfası açın. Verdiğiniz ürün veya hizmet ile ilgili birkaç gönderi paylaşın. Ve çekiliş yapacağınızı duyurun. Çekiliş katılım koşullarına kurduğunuz sayfayı takip etmeyi ve yorum atmayı ekleyin. Bu şekilde çok uygun fiyata sayfanızın trafiğini artırmış olacaksınız. Ürününüzün ve hizmetinizin çekilişini yaptıktan sonra kullanıcıların memnun kalıp kalmadığını da diğer insanlarla paylaşın.

Son zamanlarda onlarca hatta yüzlerce sayfanın çekiliş yaptığını görmekteyiz. Takipçi sayıları değişkenlik gösteren bu sayfalarda, milyonlarca takipçisi olan sayfalar dahi çekiliş yapmaktadır. Çünkü çekiliş en uygun reklam diyebiliriz. Çekiliş yaparak sayfanızın istatistiklerini artırabilirsiniz. Sayfanızın trafiğinin artması size hem takipçi hem de güven kazandıracaktır.Uygun fiyata nasıl reklam yapabilirim diyenlerin en çok tercih etmesi gereken yöntem çekilişlerdir.

Düzgün Hizmet ve Doğru İletişim

İnternetten satış ile ilgili en çok dikkat edilen husus kesinlikle güvenilirliktir. Kullanıcılar bir ürün veya hizmet almadan önce en güvenilir sayfa ve hizmeti aramaktadır. Güvenilir bir sayfa olmak sizin için hiç kolay olmayacaktır. Ancak güvenilir olduktan sonra fark edeceksiniz ki insanlar sürekli olarak sizden alışveriş yapacaklar. Bu nedenle insanlara aşılamanız gereken ilk duygu güvendir.

Güvenli alışverişin en doğru yolu düzgün hizmettir. Düzgün bir şekilde hizmet etmeniz, işe ve müşteriye ne kadar önem verdiğinizi göstermektedir. Bir sayfa kuruyorsanız bir profesyonelden yardım almanız düzgün hizmet vermenize fayda sağlayacaktır. Aksi takdirde özensiz ve düzensiz yapılan her iş karşıdaki kişide güvensizlik duygusu oluşturacaktır.

Güvenli alışverişin en önemli yolunun düzgün hizmetten geçtiğini söylemiştik. Düzgün ve en iyi hizmete ek olarak doğru iletişimi de bu konuya dahil edebiliriz. Takipçi ve talep sayınız ne olursa olsun, müşterilerinize kurumsal bir dille hizmet etmeniz güven oluşturacaktır. Doğru iletişimin kurulmadığı alışverişlerde, müşteriler sizden alışveriş yapmaktan vazgeçebilir.

İşinize ve sayfanıza gösterdiğiniz emeğe ek olarak doğru iletişim şekli ile müşterilerle iletişime geçmelisiniz. Aksi takdirde ilk başlarda az tercih edilecek, zamanla hiç tercih edilmeyeceksiniz.

Sırası ile ürün maliyeti doğru yapılmalı, en uygun fiyata hizmet ve ürün satışı yapılmalı, ücretli ve ücretsiz tanıtımlar yapılmalı, müşterilere güven verilmelidir. İnternetten satış ipuçları nelerdir diyenlere en önemli hususları açıkladık.

Katar’da İş Kurmak. Katar’da Ne İş Yapılır?

Katar’da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Katar’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar’da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar’da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.