İnternetten Para Kazandıracak 15 Yöntem 

İnternetten Para Kazandıracak 15 Yöntem 

0

İnternetten Para Kazandıracak 15 Yöntem 

Para hayatımız için önemli bir araçtır, önemli olduğu kadar da kazanması zordur. Bu nedenle bu yazımızda internetten para kazanmanın kırk yolunu ele alacağız.

İnternetin gelişim göstermesiyle birlikte yeni iş alanları da doğdu. Bunun dışında az çok para kazanabileceğiniz belli başlı yöntemler de var. Bu yöntemler sayesinde çok olmasa bile az çok miktar para kazanabilirsiniz. Burada kazanacağınız miktar sizi zengin etmez, fakat küçük ihtiyaçlarınızı karşılamaya yarar. Ayrıca hızlı bir şekilde kazanıldığı için bazı yöntemler kolay gelecektir size.

Hızlı para kazanmak mümkün mü?

Hızlı para kazanmak mümkündür. Fakat çok kazanç elde edemeyeceğiniz için her zaman başvurmanız gereken bir yöntem değildir. Bu nedenle hızlı ılabilir. Fakat sürekli yapılacak bir iş değildir. İnternette hızlı para kazanmak için iyi bir alan burada vereceğimiz kırk yöntem ile sizde internetten para kazanabilirsiniz.

internetten para kazandiracak 15 yontem
internetten para kazandiracak 15 yontem

1- İle Para Kazanmak

Bu yöntemi çoğumuz az çok duymuşuzdur. 2005 yılında çıktığından beri para kazanmak isteyenlerin iyi bir alanı oldu 2008 yılına geldiğimizde Türkler de Youtube a yönelmeye ve bu yöntemle gelir elde etmeye başlamışlardır. Bugün televizyonda gördüğümüz bazı fenomenler dahi ilk olarak sayesinde para kazanmaya başlamışladır.

dan para kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit öyle zengin ve yakışıklı olmaya gerek yok. Eğer bir alana ilgi duyuyorsanız kamera ve birkaç teçhizatı elde ettikten sonra sizde para kazanabilirsiniz.

Buradan gelen gelir eğer çok iyi bir kitleye sahipseniz yüksek düzeyde olacaktır. Fakat küçük bir kitleye hitap ediyorsanız aylık 200-300 lira kazanabilirsiniz.

2- Makale Yazarak

Herhangi bir alan hakkında bilginiz varsa ve yazma konusunda becerikliyseniz, bunun yanı sıra akıcı cümle kurabilme yeteneğiniz varsa maliyetsiz bir şekilde bu işe girebilirsiniz. Sadece10, BiOnluk gibi freelancer çalışan sitelere kayıt olduktan sonra sizde 100 kelime başına 1 lira veren işlere göz atabilirsiniz. Bu işten daha fazla gelir elde etmek için bu özellikleriniz daha üst seviyede olmalıdır.

3- BlogYazarak Para Kazanmak

Herhangi bir alanda tecrübeleriniz varsa ya da gezip gördüğünüz yerleri anlatma tutkunuz varsa blog açabilirsiniz. Bu yöntemle birkaç yüz dolar ile bir milyon dolara kadar para kazanabilirsiniz. Harcamanız gereken maliyet iyi bir blog sahibi olmak isterseniz 500 liraya kadardır.

4- Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Satış ortaklığı herhangi bir satış sitesindeki ürünü sitenize, bloğunuza, sosyal medyanıza ekleyerek aracılık yapmaktır. Bu nedenle satıcının elde ettiği gelirden bir miktar da siz elde etmiş olursunuz.

5- Anket Doldurarak Para Kazanmak

Bazı işletmeler, işletmelerinin kalitesini ölçmek için bazı anketler sunar kullanıcılarına kullanıcılar bu anketleri doldurduğu süre boyunca da iyi bir miktar ödeme yapmaktadırlar.

6- İnstagramdan Para Kazanmak

Daha çok popüler hesapları ilgilendiren bu yöntemle reklam alarak, ya da bir ürünün tanıtımını yaparak para kazanabilirsiniz.

7- Adsenseİle Para Kazanmak

Google AdSense ile para kazanmanın yöntem ise reklamcılık denilmektedir. AdSense hesabı açarak sitenize AdSense reklamı ekleyerek sizde gelir elde edebilirsiniz.

8- Stok Fotoğraf Siteleri İle Para Kazanmak

Fotoğraf çekmeyi seven insanlara özel olan bu yöntem ile elinizdeki stok fotoğrafları siteye yükleyerek para kazanabilirsiniz. Bu yöntemin tek maliyeti iyi bir kameraya sahip olmaktır. Fotoğraflarınız ne kadar tercih edilirse o kadar kazanabilirsiniz.

9- Çevirimiçi kurs ile para kazanmak

Udemy gibi siteler bu yöntem için önemli araçlardır. Bir alanda uzmanlığınız varsa online kurslar ile para kazanmanız mümkün.

10- El İşi Ürünler Satmak

İnstagram, Facebook ve Twitter tarzı sitelerde var olan bu yöntem daha çok el işi üretim yapan kişileri ilgilendirmektedir. Buralarda yaptığınız el işlerini yayınlayarak sizde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

11- Tasarımlarını Sat

Eğer tasarımı seven biriyseniz bazı siteler sayesinde büyük firmalara bu tasarımlarınızı satabilirsiniz.

12- Forum Siteleri Sayesinde Para Kazanmak

Forum siteleri herhangi bir konuda yardımcı olduğu için buradaki insanların yönelimi ile sizde iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

13- Online Çeviri Hizmetleri

İnternette film, dizi ve video yayınlayan sitelere özgü olan bu yöntem sayesinde eğer iyi bir dil beceriniz varsa çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

14- E-Kitap Yazmak

Kitap yazmışsanız kitabınızı PDF halinde Kitaplar da ya da çeşitli sitelerde yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

15- Uygulama Oluşturmak

Yazılım işiyle uğraşıyorsanız kolay bir şekilde uygulama oluşturup bunu Play de uygulama yapıp yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.