Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

0 1.232

Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal medyanın etkili araçlarından biri haline gelmeyi başaranInstagram popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu durum intagramın değerini de arttırıyor. Peki İnstagram’da nasıl fenomen olunur? Bu konuda tüm detayları ele alıyoruz.

Instagramaktif kullanıcı sayısı ile en popüler uygulamalardan biri olmayı başarmıştır. Günden güne yenilenmesi de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Farklı uygulama özellikleri ile kullanıcılar İnstagram’da uzun süre vakit geçirebiliyor. Bu da kendisini göstermek isteyen insanlara yeni bir fırsat sunuyor. Bu yazımızda İnstagram’da fenomen olmak için yapmanız gerekenleri sizlere sunuyoruz.

instagramda nasil fenomen olunur
instagramda nasil fenomen olunur

Instagram’ınızı Geliştirmek

İlk olarak akılda kalıcı bir hesap adı belirleyin. Paylaşacağınız içerikleri düşünmeye başlayın. Seçeceğiniz isim içeriklerle ilgili olmasına özen göstermeniz gerekir. Dilerseniz isimde özel karakterlerde kullanabilirsiniz.

Topluluk Oluşturun

Hashtag kısmına girerek hangi konuların trend olduğunu inceleyin. Doğru hashtag’i kullanmak sizlere ekstra kullanıcı kazandıracaktır. Bu durumu gözden kaçırmamanız gerekiyor.

Takipçilerinizle İletişim Halinde Kalın

Düzenli olarak güncel kalarak kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ne kadar çok içerik paylaşırsanız o kadar iyi olacaktır. Ayrıca paylaşımlarınızda kullanıcı yorumlarına cevap verebilirsiniz. Ödüllü yarışmalar da kitlenizin daha da artmasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ve Video Paylaşma

Paylaşım yaparken Instagramfiltrelerine hakim olmanız gerekir. Renklerle oynayarak efektleri karıştırabilirsiniz. Ayrıca başka fotoğraf düzenleme programlarından da destek alabilirsiniz. Çok sayıda fotoğraf çekerek en iyilerini seçin ve paylaşıma sunun.

Özgün Paylaşımlar Yapın

Fenomen olmak için mutlaka özgünlüğe önem vermeniz gerekiyor. Yapmacık davranışlardan mutlaka kaçınmanız önemli bir konudur Gönderileriniz kişiliğinizi ve duruşunuzu yansıtmalıdır. İçinize sinmeyen iletileri ve içerikleri göndermemelisiniz.

Diğer SosyalMeyda Bağlantılarını Kullanın

Instagram, Facebook’un uygulamasıdır. Bu nedenle iki uygulama beraber iş birliği yapmaktadır. Bu etkileşim sayesinde Instagramda yaptığınız bir paylaşımı diğer sosyal medya sitelerinde de paylaşabilirsiniz. Bu sayede görünürlüğünüz daha da artacaktır.

Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

Instagram fenomeni olmak için paylaşım zamanlarını doğru ayarlamanız gerekir.Kullanıcıların aktif olduğu zamanlarda paylaşım yapmak gönderilerinizin popülerliğini düşürecektir. Bu nedenle en doğru saati seçmeniz gerekir. Bu saatleri ve günleri en iyi şekilde öğrenmek istiyorsanız, sayfanızı işletme hesabına çevirebilirsiniz. Genel olarak

Önerilen Kişileri Takip Etme

Instagram, karşınıza farklı öneriler çıkarabiliyor. Tanıyor olabileceğiniz kişiler sürekli olarak önünüze geliyor. Bu önerilenleri takip etmeniz hızlı geri dönüş almanızı sağlar.

Ünlü Hesapları Takip Etme

Instagram’da popüler olmayollarından bir tanesi de ünlü hesapları takip etmektir. Ünlüleri takip ederek yapmanız sizin görünürlüğünüzü ve etkileşimlerinizi daha da etkilemektedir. Bu hesapların paylaşımlarını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Hedef Kitlenize Odaklanın

Instagram’da bir marka kimliği oluştururken mutlaka hedef kitlenize yönelik adımlar atmanız gerekir.Paylaşımlarınızda hedef kitlenize değer katmaya odaklanmalısınız. İnsanlar sizin ulaşılabilir bir insan olduğunuza inandıkları zaman daha da bağlanacaktır.

Fotoğrafçılık Becerilerinizi Geliştirin

Fotoğraf paylaşımında belirli filtreler her zaman ihtiyacınızı karşılamaz.İnstagram üzerinde fenomen olmak istiyorsanız mutlaka daha iyi kalitede fotoğraflar paylaşmalısınız.Profesyonel bir lens ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilir.Kaliteli fotoğraflar sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Kendinizi sıradan kullanıcılardan ayırmak için mutlaka daha fazlasını yapmanız gerekiyor. Becerilerinizi geliştirmek için ekipmana ve fotoğrafçılık kurslarına para harcamaktan çekinmemelisiniz. Ekipmanlara yatırım yapmak iyi bir fikir olsa bile ekipmanların nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız aradığınız kaliteyi hiçbir zaman yakalayamazsınız.Dilerseniz fotoğraf konusundaeğitim veren sitelerden destek alabilirsiniz.Ayrıca video paylaşım sitelerinde eğitici paylaşımları takip ederek fotoğrafçılık alanında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu eğitimleri alıp alarak paylaşımlarını çok daha efektif hale getirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.