İnstagram Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur?

0

İnstagram Türkiye Temsilcisi Nasıl Olunur?

İnstagram sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. İnstagram 2010 yılının Ekim ayında kuruldu.

San Francisco’da geliştirilen uygulama kısa bir süre içinde yoğun kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 2012 yılında Android için bir sürümü yayınlanan İnstagram bu adımdan sonra bir günde bir milyon indirilmeye başlandı.

instagram turkiye temsilcisi nasil olunur
turkiye temsilcisi nasil olunur

İnstagram

2010 yılında IOS kullanıcıları için kullanıma açılan İnstagram 2012 yılında ise Android cihazlara gelmiştir. İlk piyasaya sürüldüğü andan itibaren hızlı bir şekilde popülerlik kazanan uygulamanın kullanıcı sayısı bir yıl içinde on milyonu buldu. Günümüzde ise İnstagram’ın 800 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılarına çeşitli efektlerle video veya fotoğraf yüklemeye imkan tanıyan bu platform, üyelerin diledikleri an paylaşım yapabilmesine neden oluyor. Keşfet sekmesi üzerinde aynı zamanda diğer üyelerin paylaşımlarını görebilmek mümkün olurken, keşfet sayfası üyenin kendi zevklerine göre değişmeye devam ediyor. Ayrıca platformda canlı yayın, hikaye paylaşma ve özel mesaj gibi farklı özelliklerde bulunuyor. Uygulama her geçen gün özellik bakımından zenginleşirken üye sayısını da katlayarak en büyük sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Ülkemizde de milyonlarca üyeye sahip olan sosyal medya platformu için geçtiğimiz günlerde temsilci zorunluğu getirilmişti. İnstagram’ın belirtilen süreye kadar temsilci atamaması halinde kademeli olarak uygulama yasaklanmaya başlanacak. Bu nedenle İnstagram Türkiye temsilcisi atama için geçtiğimiz zamanlarda çalışmalara başlandığını duyurmuştu.

Temsilci Atama Süreci Başlıyor

İnstagram Türkiye’ye temsilci atama sürecinin resmen başladığını duyurmuştu. İnstagram’dan yapılan açıklamaya göre yasadan etkilenen diğer firmalar gibi yeni düzenlemeler sonrasında Türkiye’de İnstagram temsilcisi olarak tüzel kişilik atama sürecine başlandığı haber edildi. İnstagram ifade özgürlüğünün temel bir insan hakkı olduğunu ifade ederken bu değerleri korumak için küresel çapta çalışmaları hızlandırdıklarının altını çizdi. Firma aynı zamanda ülkede kısa süre önce düzenlenen yükümlülükleri yakından takip ettiklerini ve bu süreç için titizlikle adım atmaya özen gösterdiklerinin altını çizdi.İnstagram Türkiye temsilcisi olmak için firma tarafından aranan çeşitli şartlara uyum sağlamak gerekir. Öncelikli olarak firmanın ilk aradığı konu temsilci için başvuruda bulunacak olan kişinin alanda en az beş yıl tecrübeli olmasıdır. Öte yandan liderlik vasfına sahip olunması, istenen eğitim seviyesinde olması ve firma tarafından aranan diğer özelliklere de uyum sağlaması gerekiyor.

İnstagram Temsilciliği

Şirket İnstagram temsilcisi olmak isteyen kişilerin bazı şartlara uymasını istiyor. Güçlü iletişim ilişkilerine sahip olmak, iş akışlarını değerlendirerek bu sürecin daha iyi hale getirilmesine yönelik çalışmalarda bulunmak, esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyum göstermek, İngilizce yazım ve konuşma dilinin akıcı olması gibi çeşitli özelliklere sahip olmak isteniyor. Öte yandan firma tarafından istenen başka ek şartlarda başvuru sürecinde İnstagram Türkiye temsilcisi olmak isteyen adaylara belirtilecek. Sosyal medya düzenlemesine göre sosyal medya platformlarının Türkiye’de temsilci bulunma zorunluluğu var. Bu düzenlemeye uymayan sosyal medya platformları ise kademeli olarak yasaklanarak para cezası alacak. Belirtilen süre içinde temsilci atanmaması halinde sosyal medya platformunun ülke sınırları içinde kullanımı mümkün hale gelmeyecek. Bu nedenle sitelerin bir an önce düzenlemeye bağlı olarak hareket etmeleri gerekiyor. Şu an temsilcilik açmayan sosyal medya siteleri arasında Twitter, İnstagram, Facebook ve Pinterest bulunuyor. İnstagram temsilcilik açma konusunda hazırlık aşamasında olduğunu belirtirken 2021 yılının yarısında temsilciliği resmi olarak açması bekleniyor. İnstagram temsilcisi konusunda tüm detaylar ilerleyen zamanlar içinde sitenin resmi hesaplarından yayınlanacak. Başvurulara ilişkin detayların da önümüzdeki günler içinde açıklanması bekleniyor.

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.