İngilizce Öğrenerek Para Kazanmak 

0

İngilizce Öğrenerek Para Kazanmak 

Dünyada yaygın olarak kullanılan İngilizce yabancı diller arasında en popüler olanıdır. Peki İngilizce öğrenerek para kazanmak kolay mıdır? İngilizce öğrenerek nelerdir?

İngilizce öğrenerek para kazanmak için alternatif olan birçok yollar vardır. Türkçe her ne kadar çok güzel olsa da dünya dilleri arasında henüz çok popüler değildir. Buna karşın İngilizce hem yaygın diller arasında ilk sıraya almaktadır hem de avantaj sağlamaktadır. Yabancı dil bilmek kişiye avantaj sağlar evet. Ancak İngilizce diğer dillerden çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır. İngilizce yabancı dili ile para kazanmak, yeni oluşturmak en çok tercih edilenler arasındadır. 

İngilizce öğrenmek günümüzde daha kolaydır. Pratik ve teorik uygulamalar ile İngilizceniz genişleyebilir. Bu sayede de yeni iş alanlarında yer alabilirsiniz.

Günümüz koşullarında da İngilizce öğrenerek gelir elde etmenin yolları çeşitlidir. Birkaç öneri ile İngilizce öğrenerek nasıl gelir elde edileceğini sunacağız.

ingilizce ogrenerek para kazanmak
ingilizce ogrenerek para kazanmak

1-) Çevirmenlik

Dünya gittikçe küçülüyor. Ülkeler arası iletişimler hızlanıyor. Bu yüzden farklı dillerdeki yazıların çevirmenliğine özelliklede iş dünyasında sıklıkla ihtiyaç duyuluyor. İngilizce öğrenerek çevirmenlik mesleği işini yapabilirsiniz. İlk başlarda basit yazıları kendiniz çevirirsiniz. 

Çevirileriniz arttıkça İngilizceniz güçlenecektir. Belirli bir süre sonra ise iş olarak çevirmenlik yapabilecek seviyeye ulaşmış olursunuz. Çünkü günümüzde İngilizce dilinden çeviri yapılması gereken pek çok iş kolu bulunuyor.

2-) Eğitmenlik

Dil öğrenmelerde en büyük yardımcı pratik yapmaktır. Bu yüzden de İngilizce öğrenirken pratik yapma ihtiyacını sıklıkla hissedersiniz. İngilizce öğrenme aşamasında iken başlangıç seviyesinde dersler verebilirsiniz. Böylece sürekli olarak tekrar yaptığınız için İngilizceniz başlangıç seviyesinde ilerlemiş oluyor. Zaman içerisinde öğrendiklerinize göre eğitmenlik aşamasında İngilizce seviyesi de artar. 

Son zamanlarda eğitimler online olarak işlenmeye başladı. Bu durum İngilizce öğrenerek eğitmenlik yapmak isteyenler için avantaj sağlayan bir durumdur. Çünkü çocuklar ile dersi daha rahat işleneeceğinde derslerden verim daha yüksek alınır. Ayrıca rahat bir ortamdan dolayıda siz de İngilizcenizi hızlı olarak geliştirebilirsiniz.

Zamanla İngilizce öğrenerek sizde para kazanmış olursunuz. Genellikle minik öğrencilerle ve oldukça makul ücretler ile İngilizce dersine başlanır. Sonraki süreçte İngilizce seviyesi ile ücret miktarı artar.

3-) Makale Yazarlığı

Günümüzde son zamanların en popüler meslek dallarından birisi de makale yazarlığıdır. Özelliklede home ofis tarzı iş hayatının sürekli olarak tercih edilen mesleğidir. Makale yazarlığı mesleğinde İngilizce dilinde yazılar yazarak daha çok para kazanmanız mümkündür. İngilizce öğrenirken ilk başlarda sadece küçük yazıları kendinize yazarsınız. Yazı olarak İngilizce yazmak İngilizcenin teoride ilerlemesinde önemli derece etkilidir. 

Belirli bir süre sonra teorik olarak İngilizceniz ilerlediğinde az kelimeli makale yazarak para kazanmanız mümkündür. Kısa süre sonra ise yavaş yavaş kelime sayısını artırarak İngilizce makale yazarlığında yüksek kazançlar sağlamanız mümkündür.

4-) Yayın Çevirmenliği

Dünyanın her yerinde yabancı yayınlar bulunuyor. Özelliklede İngilizce dilindeki yayınlar ülkemizde oldukça fazladır. İngilizce öğrenme aşamasında ilk olarak ücretsiz yayın çevirmenliği yapabilirsiniz. Bazı yayınevleri yayınladıkları yazılarının çevirisine ihtiyaç duyar. Bazen başka yayınlardaki yazıları okuyabilmek için çeviri isterler. Bazen ise yazmak istenilen alanda araştırma yapmak için çeviri isterler. Yayınevlerinin genellikle çevirmenlere ihtiyaçları olur.

Yayınları ücretsiz çevirmenlik yaparak İngilizce hızlı bir şekilde ilerler. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ise; çevirmenlik mesleğini ücretli olarak yapılır. Böylece hem İngilizce öğreniliyor hem de gelir elde edinmiş oluyor. 

5-) Rehberlik

Günümüzde pek çok kili rehber olmak ister. Fakat rehber olabilmek için bazı yerler hakkındaki bilgilerin sağlam olması gerekiyor. Ülkemize yabancı turist çeken bir ülkedir. Turistler ile anlaşmanın yolu İngilizce dilinden sağlanır. İngilizce seviyesiniz henüz başlangıç seviyesi ise; fakat gezilen yerlerin gerekli bilgisine sahip iseniz ilk olarak ücretsiz rehberlik ya da yardımcı rehberlik yapabilirsiniz. Sürekli turistler ile birlikte iletişim halinde olunduğu için pratikte İngilizce seviyeniz kısa sürede artar. 

İngilizce seviyesi en üst noktaya geldiğinde ise; sizde İngilizce öğrenirken para kazanan kişilerden olursunuz. Çünkü bu zaman sürecinde rehberlik yapabilme yeteneklerine sahip olursunuz.

6-) Tercüman

7-) Site Çevirmenliği

Dünyada son zamanlarda oyun sitelerine yoğun ilgi bulunuyor. Sürekli tercih edilen oyun siteleri ise; ilk olarak İngilizce dili ile oynanması sağlanıyor. Türkiye’de oyun sitelerini oynamak isteyenler ise dil sorunundan oynanamaz haline geliyor. Bu durum ise oyun sahiplerinin site çevirmenliği aramasına neden oluyor.

Oyun çeşitleri ile aranız iyi fakat İngilizce dilini bilmiyorsanız; site çevirmenliği sizin işiniz olabilir. Öncelikli olarak oyun çeşitleri ile aranız iyi olduğu için oyun oynanması gerekenleri otomatik olarak yaparsınız. Bu arada da İngilizce dilindeki terimlere hakim olarak İngilizce diliniz genişler. Fakat site çevirmenliği için bu seviye İngilizce yetersizdir. Bu yüzden de ekstra olarak İngilizce çalışmanız gerekir. İngilizce seviyeniz yeterli olduğunda; İngilizce öğrenerek site çevirmenliği mesleğini de yapmış olursunuz. Böylece istenilen meslek ile gelir sağlanmış olur. Site çevirmenliği işi ile İngilizce öğrenmek biraz uzun bir süreyi kapsamaktadır. Tek dezavantajı zamandır.

😎 Yabancı Markalar İçin Danışmanlık

Türkiye ile yabancı şirketler sürekli olarak çalışıyor. Yabancı şirketlerde marka danışmanlığı yapmanız için öncelikle; ilgili alanda iş kolunda yer alan İngilizce terimleri öğrenmeniz gerekir. İngilizce öğrenirken kendinizi bu alanda yazıları okuyarak daha çok geliştirebilirsiniz. 

Markaların istediği İngilizce seviyesi oluşmak zordur. Bu yüzden de İngilizce dili için temel sağlamlaştıktan sonra deneme amaçlı olarak markaların mail adreslerine yazılarının Türkçe’ye çevrilmiş halini atabilirsiniz. Deneme yazılarının sürekli olarak yazılması gerekiyor. Bu durum ayrıca markaların dikkatini de çeker. Marka ile anlaştığınız da ise İngilizce seviyeniz oldukça artmış olur. Ayrıca iş kolundaki termolojiye de hakim olduğunuz için marka sizinle çalışmak ister. Böylece İngilzce öğrenerek yabancı şirkette çalışma fırsatı elde etmiş olursunuz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.