İlan Girerek Para Kazanma

0

İlan Girerek

Hangi ilanlar vererek para kazanılır? İnternetten nasıl para kazanılır? İlgi çeken ilanlar nelerdir? Kolay nelerdir? Evde para kazanılır mı?

Sizlerde ilanlara girerek para kazanabilirsiniz! Birçok kişi salgın nedeniyle evde olduğu için internet sayfalarında evde olduğu şu dönemleri paraya çevirmek istiyor ve bunun için araştırmalar yapıyor. Evde para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Biraz üretken olmak, biraz yaratıcılık biraz beceri ve en önemlisi de kendinize güvenmeniz yetiyor.

Aslında yapmanız gereken kendinizin farkına varmak ve şu an olduğunuz dezavantajı avantaja dönüştürmektir. Sizlere vereceğimiz bazı önerileri değerlendirip kendiniz için en uygun olanını seçmeniz ve uygulamaya başlamanız yeterli olacaktır.

ilan girerek para kazanma
ilan girerek

İnternetten İlan Vererek Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

  • Öncelikle ne yapabilirsiniz? Bunu ilanlara girerek kendinizin ne yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Örneğin birçok kişi makale yazarlığı yaparak iş ilanlarından makale yazarlığı ilanlarına girerek para kazanıyor. Eğer makalelerinize olumlu dönüş yapılamadıysa hemen vazgeçmeyin. Yazdığınız makaleleri de çöpe atmayın. Bunları dilerseniz kendi web sitenizi kurup orada yayınlayabilirsiniz. Veya başka sitelere satabilirsiniz. Blog siteleri ile iletişime geçip yazılarınızı yayınlayabilirsiniz.
  • Yabancı diliniz varsa tercümanlık ilanlarına girerek kitap tercümanlığı, kitap çevirisi yapabilirsiniz. Çocukların yabancı dil eğitimini sürekli taze kalmasını sağlayarak bireysel eğitim verebilirsiniz. Sesli yabancı dil basılı kitaplar okuyabilirsiniz.
  • Günümüzde en popüler olan ve artık iş kolu haline gelenlerden biri de kanalı açabilirsiniz. Ancak burada tamamen özgün olmalı, eğlenceli veya ilgi çekici bir kanalınızın olması gerekir. YouTube kanalınızın aktif olduğunu ve sayfanızın tanıtımını başka sosyal medya sayfalarında ilanlar vererek abone kazanabilir, beğenilerinizi paraya çevirebilirsiniz. Özellikle eğitici ve nasıl yapılır videoları çok fazla tıklanan ve ençok abonelere sahip kanallar diyeibliriz.
  • Oyun oynamayı seviyorsanız bu tam da size göre bir iş. Evde oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Oyun siteleri ilanlarına girerek oyun oynamanızı nasıl paraya dönüştüğünü öğrenebilir ve hem oynayarak hem de eğlenerek para kazanabilirsiniz. Dilerseniz oyun yazılımcı veya şirketiyle iletişime geçerek oyunlarını kendi sayfanızdan veye hesabınızdan paylaşabilirsiniz.
  • Son yıllarda anket doldurma işi çok fazla duyduğunuz bir yoludur. Evde olduğunuz şu dönemlerde anket doldurarak internetteki şirketlerin ilanlarına girerek üye olabilir ve anketi doldurmaya başlayabilirsiniz. Zengin olamayabilirsiniz ancak ihtiyacınızı karşılayacak ücretler elde edebilirsiniz.

El Becerilerinizi Paraya Dönüştürmek İster Misiniz?

Yeteneklisiniz ancak bunu nasıl sergileyebilirsiniz, neler yapabilir, nasıl paraya dönüştürebilirsiniz? Şimdi bunlar için sizlere önerilerde bulunalım.

  • Online ders verebilirsiniz. Mesela resim yeteneğinizi evden online ders vererek yatırıma çevirebilirsiniz. Hem resim yapmayı seviyor hem de bu sevdiğiniz bu mesleği başkalarına öğretiyorsunuz. Ancak yapacağınız resim derslerinin ilanlarını başka sosyal medya platformlarında duyurmanız gerecektir. Yine el beceriniz var ancak ben öğretemem diyorsanız ve kendi özgün çalışmalarınız varsa baskı tişörtler yapabilirsiniz. Baskı tişört yaptırmak isteyenler size kolayca ulaşabilmesi için ilan vermeniz gerekir.
  • Yine yaygın olarak yapılan her fırsatta karşınıza çıkan bir iş alanı daha eliniz hızlı ise güvenilir sitelerden iş talep edebilirsiniz. Evde paket ilanlara girerek evinizde el hızınızı ve el becerinizi paraya çevirebilirsiniz.
  • Yine el becerilerinize bağlı kalarak örgü bebek (amigurimi) evde sabun, takı, dekorasyon, ahşap eşyalar yapabilirsiniz. Dikiş dikebiliyorsanız ve tasarım yeteneğiniz varsa tasarladığınız bebek giysileri dikip ilanlara girerek yeteneğinizin karşılığını para olarak alabilirsiniz. Çocuklar için kukla dikimleri yapıp onların satışlarını yapabilirsiniz.
  • Poğaça, simit, ekmek veya daha başka yemekleri yaparak komşularınıza satabilirsiniz. Veya yemeklerinizin tatlarından bahsederek kendi ilan sayfanızı oluşturabilirsiniz. ve hamur siparişi alarak hizmetinizin karşlığı alabilirsiniz. Çok sayıda poğaça veya pasta yapımları sizin için en iyi yolu olabilir.
  • İş ilanları sitesi kurabilirsiniz. Web siteniz varsa kendi sayfanızdan iş ilanlarının verilmesi için üyelerinizden her ay düzenli olarak iş ilanları yayınlamanız karşılığında ücret alabilirsiniz. İndirimli fiyatlarınızı vurgularsanız taleplerin çok olduğunu görebilirsiniz.

Tüm bu önerilerimiz sizlerin bu zor süreçlerinizi daha verimli bir hale getirmek, kendi yeteneğinizi ortaya çıkarmak ve bunlarla birlikte becerilerinizi paraya dönüştürmeyi sağlamaktır. İlanlara girerek sermayeniz olmadan ve kendi imkanlarınızla yeteneğinizi ortaya çıkarmak ve insanlara faydalı olarak onların yeteneklerini keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Veya onlara iş bularak aracı olabilir ve tüm yaptığınız bu davranışlarınızı paraya dönüştürebiliyorsunuz.

İLAN GİREREK PARA KAZANMAK

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.