Huawei Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

0

Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı 

En büyük telefon üreticilerinden biri olan bayilik açma imkanı sunuyor. Huawei bayisi açmak için istenen belli başlı şartlara uyum sağlamak yeterlidir.

Yüksek kazançlı iş kurma fırsatı tanıyan belirli bir sermaye ile kendi işinizin başına geçme imkanı verecek. bayilik başvurusu yapmak son derece kolay olup yalnızca dakikalar içinde talepte bulunulabilir.

huawei bayisi acmak maliyeti ve kar marji
bayisi acmak maliyeti ve kar marji

Firma Bilgisi

Çin merkezli bir teknoloji şirketidir. 1987 yılında Ren Zehengei tarafından kuruldu. Huawei’nin temel amacı ise kurulduğu günden bu yana telekomünikasyon ürünleri üreterek bu cihazlar için teknik destek vermektir. Huawei 2001 yılında ise ilk kez kendi cep telefonunu piyasaya sürmüştür. O zamanların en köklü şirketlerini bile geride bırakan firma bu dönemde yükselişini sürdürmeye devam etti. 2012 yılında Dünyanın en büyük telekomünikasyon cihazı üreticisi haline gelen firmanın pek çok ülkede Ar-ge enstitüne sahiptir. Türkiye’de ise 2002 yılında ilk ofisini Ankara’da açmış olup 2007 yılında ikinci ofisini İstanbul’da açmıştır.Aynı zamanda 2010 yılında ikinci uluslararası en büyük ar-ge merkezini İstanbul’da kurmuştur. Pek çok ilde deneyim mağazası açan şirket günden güne büyümesini sürdürerek en fazla tercih edilen üreticilerden biri oldu. Ayrıca şirket şu an 140’tan fazla ülkede halen hizmet vermekte olup, Dünyanın en büyük 50 telefon üreticisinden biri olarak kabul görmektedir.

Bayilik Açma Şartları

markası, markanın kalitesi ve takibi için bayiliklerini titizlikle seçmektedir. Yalnızca belirlenen şartlara uygun gözüken kişiler Huawei bayiliği açabilir.

  • Bayiliğin açılabilmesi için mağazanın büyüklüğüne, sahip olduğu konuma ve özelliklerine göre belirli bir yatırımın olması gerekir. Bu şartlara bağlı olarak bayilik açma maliyetinde değişiklikler söz konusu olacaktır.
  • Bayilik açmak için en az 50m2’lik mağaza bulunması gerekir. Aynı zamanda mağazanın işlek bir konumda olması istenmektedir. Mevcut konumda farklı bir bayi bulunması halinde yeni bir bayisi açılamaz.
  • Huawei bayilerinde yeterli sayıda personelin bulunması gerekir.
  • Cep telefonu bayisi açmak isteyen kişilerin yeterli tecrübeye sahip olması ve belli bir ticari geçmişlerinin bulunması lazımdır.
  • Başvuruda bulunan kişilerin girişimci ruha sahip olması önemli olmakla birlikte, markayı iyi şekilde temsil edeceğine inanılmalıdır.
  • Ayrıca bunlara ek olarak firma tarafından farklı ek şartlarda gündeme gelebilir.

Huawei Bayilik

Huawei bayilik maliyeti ise pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Başvuruda bulunan kişinin seçmiş olduğu mağazanın büyüklüğü, konumu, ürün kapasitesi gibi çeşitli konular maliyetin artmasına neden olabilir. Kar marjı son derece yüksek olan bu iş fikri kısa sürede yatırımcısının yüzünü güldürecek bir yapıya sahiptir. Özellikle sadık bir müşteri kitlesine hitap eden bu marka uzun süreli kazanç sağlamaya imkan tanıyor. Ancak yalnızca sektörle ilgili yeterli bilgiye sahipseniz cep telefonu bayisi açmanız doğru bir karardır. Bu konuya yeni giriş yapan ve alanda yeterli tecrübesi bulunmayan kişilerin zarar yapma ihtimalleri bulunur. Bu nedenle öncelikli olarak bu konuda hakkında araştırma yapılması daha mantıklı olacaktır. Uygun yatırım adımları ve doğru bir mağaza seçimi ile Huawei bayisi açmak kazançlı bir fikir olabilir.

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.