Hollanda Havalimanları İş Başvurusu ve Formu

15

Hollanda Havalimanları İş Başvurusu ve Formu

Hollanda ülkesinde çalışma izni almak biraz uğraştırıcı bir işlem gibi gelebilir. Hollanda’da çalışmak isteyen ve vatandaşı olmayan yabancı uyruklu olan vatandaşların alması zorunlu olan Hollanda izin belgesi bulunmaktadır. Hollanda çalışma izni, Hollanda Havalimanları İş Başvurusu ve Formu MVV (Machtiging Voorlopig Verblijf) olarak bilinir.

Hollanda ülkesinde çalışma izni almak için Türkiye’den Hollanda çalışma vizesine başvuru yapılması gerekmektedir.

Hollanda çalışma vizesi D tipi vize kategorisine girmektedir. Hollanda çalışma vizesi, hamiline 90 günden fazla olmak üzere o süre boyunca Hollanda’da ikamet izni sağlayacaktır. Hollanda’da çalışmak için Hollanda çalışma izni programlarından herhangi birisine kabul edilmiş olunması gerekmektedir. Resmi iş teklifi ya da çalışma sözleşmesi ile Türkiye’deki Hollanda dış temsilciliklerinden birinden randevu alınmalıdır. Hollanda çalışma vize başvurusu mutlaka yapılması gerekmektedir. Hollanda’da son dönemde artan işçi sıkıntıları nedeni ile bir kere daha zorunlu olarak Türk işçi alımları yapılacağı ilan edilmiştir. Hollanda’da havalimanlarına işçi ya da personel alımı için ağırlık kontenjan hakkı Türkiye’ye tanınmıştır.

hollanda havalimanlari is basvurusu ve formu
hollanda havalimanlari is basvurusu ve formu

Hollanda Havalimanı İş Başvuru Formu

Hollanda Havalimanı iş başvuru formu internet üzerinden ulaşılabilir durumdadır. Ancak bu iş ilanları için aktif olarak yayınlanan bir personel alımı olması gerekmektedir. Personel alımı yapacak her firma internet üzerinden mutlaka bilgilendirme yapacaktır. İnternet üzerinden iş ilanları yayımlanmaktadır. İnternetten gereken araştırmayı yaparak yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilmeniz mümkündür. Öncesinde hangi ülkede çalışmak istediğinizi belirlemeniz ardından da ona göre araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

İşçi alımı vasıfsız ya da vasıflı şekilde olacaktır. Çalışmak istediğiniz pozisyon ve ülkeye ait uygun bir iş bulduktan hemen sonra ve öncesinde İnternet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Bulduğunuz link üzerine tıklayarak kısa süre içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formunuzu düzgün bir şekilde yapmanız gerekir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız çok önemlidir. Ardından başvuru belgeniz onaylayarak firmaya iletmiş olacaksınız. Devamında ise firma başvurunuzu inceleyecektir.

Kendilerine uygun görürler ise başvurunuz onaylanacaktır. Başvuru yaptığınız sırada verdiğiniz iletişim bilgileri sayesinde sizlere dönüş sağlanacaktır. Ardından yüz yüze görüş yapılabilmek adına firmaya davet edileceksinizdir. Bu şekilde iş hakkında tüm bilgiler detaylı bir şekilde konuşulur.

Hollanda Havalimanı İş İmkanları

Havaalanı, hava meydanı ya da havalimanı; hava araçları kalkması ve inmesi için özel olarak hazırlanan, hava araçları bakım ve diğer ihtiyaçları karşılanmasına, yolcu ve yük alınmasına ve verilebilmesine ilişkin tesisler bünyesinde bulunduran yerler olmaktadır. Bu önemli yerlerde aktif bir yolcu akışı ve hava trafiği bulunur. Bu sebeple binlerce personel ya da Hollanda havalimanlarında iş imkanları ile istihdam edilir.

Temizlik personeli, personeli, müşteri danışmanı gibi giriş seviyesi işlerin yanından hostesler, host, yer hizmet memuru gibi uzmanlık gerektiren alanlar çerçevesinde personeller de mevcut olmaktadır. Havaalanlarına gelen yolcular kapıdan girdiği andan itibaren farklı hizmetler alması gerekecektir. Örnek olarak kapıda bir güvenlik personeli bulunması önemli ve zorunludur. Daha sonra yolcuların bilet işlemlerini yapan farklı bir personel hizmeti verilmektedir. Uçağa girerken karşılayan başka görevli, uçağa bavulları getiren götüren farklı görevli personeller vardır. Havalimanlarında çok büyük bir personel yelpazesi bulunur. Aynı zamanda görülmeyen arka planda çalışan kayıp eşyalardan sorumlu olan, müşteri hizmetlerinden sorumlu olan ve lojistiği sağlayan farklı kategorilerde de birçok personel bulunmaktadır.

Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Hollanda’da çalışmak isteyen birçok insan bulunmaktadır. Hollanda’da çalışabilmek için gerekli izin belgesi ve önemli belgeler mutlaka tamamlanmalıdır. Aynı zamanda en önemli detay çalışma izni vizesi olmaktadır. Çalışma izni her yabancı ülkeye iş amacıyla gidileceği zaman alınması gereken belge olarak tanımlanabilir. Çalışma izni olmadan yabancı bir ülkede çalışan bir kişi kaçak olarak görüşeceği için çalışma izninin önemi bu şekilde anlaşılmaktadır. Hollanda çalışma izni vizesi başvurusu yapmak için izlenmesi gereken en önemli adımlar aşağıda şu şekilde sıralanmıştır:

 • Hollanda’da çalışma izni vizesi almak için gerekli olan bütün evraklar toplanır.
 • Hollanda vize resmi aracı kurumu olan VFS Global’den Hollanda MVV vize başvurusu randevu alınır.
 • Randevu günü ve saatinde istenilen evraklar ile birlikte ilgili aracı olan kuruma gidilir.
 • Başvuru yapan kişinin biyometrik fotoğrafı ve parmak izi verilir
 • Son olarak başvuru sonucu beklenir

15 Yorumlar
 1. Ümit diyor

  Mrb ben alçı sıva montalama boya kaynak işleri yapıyorum ihtiyaç varsa bana ulaşın daha önce 2 yıl yurtışında çalıştım

 2. Nurali diyor

  Mesleğim şoför kamýonda kullanıyorum İstanbul’da ýaşıýorum Aslen Türkmenistan lıýim yurt dışında çalışmak istiyorum traktör fortlift de kullanıýorum

 3. Kerem diyor

  Airport

 4. Kerem diyor

  Can you halp me

 5. Bünyamin diyor

  Calismak için neler yapmaliyiz

 6. Ali diyor

  Selam asma tavan ustasıyım alçıpan bölme duvar tavan pirojeyi bilirim herşey hazır acil oraya gelmek istiyorum çok zor durumda yim

 7. Hakan diyor

  Hollanda’da çalışmak

 8. Hakan diyor

  Hollanda’da çalışmak için başvuru formu istiyorum

 9. Agajan diyor

  Nereden başvuru yapmak gerekiyor ben host sertifikam var

 10. şerif diyor

  forklift ve ranctrak ile tum indirme bindirme yapılır ehliyet var deneyim 7 sene

 11. Rıdvan Demireki diyor

  Herhangi bir başvuru linki bulamadım.. Başvurmak istiyorum

 12. Fikret Aygün diyor

  Varsa bizde gelelim

 13. engin eker diyor

  türkiyede yaşıyorum holandada iş başvurusu yapmak istiyorum havaalnında çalışımak için çok ihtiyacım var teşekür ederim

 14. fedai diyor

  slm iş başvurusu nasıl yapılıyor otomotiv sektöründe çalışıyorum

 15. firat diyor

  arkadaşlar önemki bir hatırlatma: bu yazı nasıl çalışma vizesi alınır onu söylüyor. fakat değinilmeyen bir nokta var. önce işinizi bulacaksınız. orayla sözleşme imzalayacaksınız veya görüşme davet mektubu gibi birşey. bu belgeleri aldıktan sonra vize başvurusu yapacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.