Günlük 10 Dolar Kazandıran İş Fikirleri  

1

İçindekiler

Günlük 10 Dolar Kazandıran İş Fikirleri  

Günlük 10 dolar kazandıran iş fikirleri birçok kişi için hayal olsa da bu kazancı elde edenler için son derece pratiktir. 

Günlük 10 dolar kazandıran iş fikirleri Türkçesi, günde 40-50 TL kazanabileceğiniz işler olarak adlandırılır. Boş zamanlarında internetten günde 10$ kazanmak ister misin? Şeklindeki reklamları görmüşsünüzdür. Bunlar genelde çevrimiçi anketler, reklam izlemeleri, makale yazarak para kazanma ya da takip, yorum ve beğeni gibi işlerdir. İyi haber şu ki, internette günde 10$ kazanmanıza yardımcı olabilecek birçok uygulama ve araç var. Bu yazıda en iyilerinden bazılarını listeledik.

Tabi internetten bir milyon dolar kazandığını söyleyen web sitelerindeki reklamlar kadar abartılı olmayan bu işler kolay para kazandıran işler değildir. Bir milyon dolar kazanamazsınız ama günde 10 dolar kazanabilirsiniz. Bu da ayda 300 dolar eder  ki bu hiç de fena değildir. 

gunluk 10 dolar kazandiran is fikirleri
gunluk 10 dolar kazandiran is fikirleri

Dolar Kazanabileceğiniz İnternet Siteleri

Genelde ülkemizde yapılan işlerden dolar kazanmanız mümkün değildir. Ancak internet üzerinden para kazanmanın birçok yolu vardır. Bunların başında en popüler internet sitelerinden biri olan freelancer.com gelmektedir. Senaryodan içeriğe, teknik çeviriden şarkı sözüne kadar birçok hizmet kategorisinde iş alabilirsiniz. 

Teklif sistemiyle işleyen bu sitede oldukça kısa bir zaman diliminde iş almanız mümkün olabilir. İşi aldıktan sonra ödeme ve diğer detayları değerlendirerek kazanç elde edebilirsiniz. Dolar kazanabileceğiniz işler bulacağınız bu sitede, özellikle İngilizce, Arapça dillerine hakimseniz çok sayıda iş bulabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi güvenli olarak alabilmenizi sağlayacak bir sistem de söz konusu olmaktadır. 

Sosyal Medya Paylaşımları 

Sosyal medya paylaşımları yaparak para kazanabilirsiniz. Küçük işlerle başlayıp bu işi büyüterek paylaşımlarınızdan iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşım yapmak istediğinizde birçok farklı uygulamayı kullanarak Paylaşımlarınızı zenginleştirebilirsiniz. 

Sosyal medya paylaşımları yaparak günde 10 dolar kazanmak mümkün olabilir. Ancak işin sürekliliği konusunda kesin bir çözüm bulmanız söz konusu olmayacaktır. Daha minimal konseptler oluşturularak sosyal medya paylaşımlarınızı daha minimal bir şekle getirebilirsiniz. 

Logo Tasarımı

Logo tasarımı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu iş için birçok ücretsiz program kullanabileceğiniz gibi ücretli programlarla daha yüksek gelir elde etme şansını da bulabilirsiniz. Küçük ya büyük işletmelerden yararlanarak logo tasarımı yapabilirsiniz. Bunun için yaratıcılığınızı kullara değişik tasarımlara imza atabilirsiniz. 

Çocuk Bakıcılığı

Dolar kazandıran işler arasında özellikle dil biliyorsanız çocuk bakıcılığı her zaman ilk sıradadır. Çocuklarla keyifli zamanlar geçirirken para da kazanabilirsiniz. Bunun için internette hizmet veren sitelere üye olarak güvenilir bir aile bulmanız mümkün olacaktır. Çocuk bakımı için günlük, haftalık, aylık seçenekler bulacağınız çok sayıda internet sites vardır. Yabancıların çocuklarına bakacağınız iş imkanları ya da tatil merkezlerinin mini klüplerinde çocuk bakımı için gereken niteliklere sahipseniz gelir elde edebilirsiniz. 

YouTuber Olmak

Tabi ki herkes için oldukça kolay bir şey değildir. Ancak yabancı diliniz varsa YouTube Global platformuna özel içerikler üreterek dolar kazanabilirsiniz. Sayısız konuda içerik üretecek olan binlerce kişiden biri olarak siz de içerik üretiminde başarıya ulaşabilirsiniz. Özellikle çocuklara yönelik içeriklerde çok fazla hit alabilirsiniz. Oyun, bebek kıyafeti dikimi, oyuncak paketi açılışı, çocuk şarkıları gibi onlarca farklı kategoride içerik üreterek para kazanabilirsiniz. 

Özel Ders

Herhangi bir yeteceğiniz ve uzmanlığınız varsa özel ders verebilirsiniz. İngilizce, Matematik, paten, tenis, yüzme gibi birçok farklı konuda eğitim vermeniz mümkün olabilir. Bunun için dolar üzerinden kazanç elde etmeniz mümkün olabilir.  Özel ders vererek para kazanmak istediğinizde son derece önemli olan sitelere ilan vererek kitlenizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Özel ders vermek istediğiniz birçok farklı konuda iyi bir ders verebilirsiniz. Bunun için farklı yeteneklerini de değerlendirin. Araç kullanmak ya da motosiklet dersleri vermek gibi çok sayıda ders verebilirsiniz. 

Tercümanlık

Her zaman para kazandıran yollardan biri tercümanlıktır. Özellikle yaz sezonunda turistik yerlerde bulunarak turistlere bilgi vermek, tercüme işleri yapmak ya da farklı işleri gerçekleştirmek için tercümanlık yapabilirsiniz. Yazılı ya da sözlü tercümanlık işlerinde başarıyla sonuçlanacak olan çalışmalar yapmak istediğinizde bu tür işleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Son dönemde artış gösteren görüntülü konferans görüşme sistemlerinde de tercümanlara ihtiyaç vardır. Bu şekilde de simültane çeviri yapma beceriniz varsa çeviri yapıp para kazanabilirsiniz. 

Anket Doldurmak

Anket doldurarak para kazanmak en eski internet işlerindendir. Özellikle ünlü sitelerde iyi gelirler elde etmek istediğinizde anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Farklı konularda eğer hedef kitle dahilindeyseniz  hemen anket doldurabilirsiniz. Yabancı sitelerde katıldığınız anketlerden dolar kazanma şansınız da olacaktır. 

Makale Yazmak

Eğer genel kültürünüz sağlamsa ve makale yazarak para kazanmak istiyorsanız mutlaka bu işi denemelisiniz. Özellikle kaleminiz sağlamsa oldukça kısa süre içinde içerik üreterek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yazı yazarak kazanç elde etmek istediğiniz her durumda makale yazabilirsiniz. Özellikle belli başlı konular dahilinde sürekli talep gören birçok işlem için içerik üreterek para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Ancak bu işlerden dolar kazanmak isterseniz yabancı dilde makale yazmanız gerekecektir. Özellikle freelancer sitesinde bulunan ilanlar farklı dillerde makale yazarak dolar kazanmak konusunda size yardımcı olacaktır. 

Boya Yapmak

Ev ve ofislerde tercih edilen boya badana işlerinde başarılı sonuçlar almanızı sağlayacak bir ustayı her zaman arıyor olabilirsiniz. Bazen siz de bu usta olabilirsiniz. Özellikle yurt dışında dolar kazanmak istiyorsanız en kısa sürede bu işe girişebilirsiniz. Boya yaparak para kazanmanız mümkün olabilir. Yeter ki doğru müşteri kitlesine ulaşın! Boya badana işleri hem zevklidir hem de para kazanırken formunuzu korumanıza da yardımcı olur. 


1 yorum
  1. öylesine biri diyor

    boya yaparak para kazanmak hakkındaki yeri kim yazdı acaba merak ettim. boya yapmak hem zevklidir hem de formunuzu korursunuz yazmış. ben bu işin içinde biri olarak söylüyorum zevkli falan değil ve de çok yourucu bir iş sırf tıklama tuzakları bunlar inanmayın bulnalra

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.