Günde 5 TL Kazanma 

0

Günde 5 TL Kazanma 

Günümüzde herkes para kazanmanın farklı yollarını aramaktadır. Bu kişiler belli bir maaşla çalışan kişiler olsalar bile, farklı sektörler ile gelir elde edecek ek işler aramaktadır.

Bazı kişiler yüksek ek gelir imkanı için çalışmalarını sürdürse de özellikle öğrenci kategorisinde yer alan kişiler, günlük küçük miktarlarda para kazandıracak işleri bile denmektedir. Özellikle öğrenciler tarafından günde 5 TL kazanma için birçok farklı yöntem denenmektedir.

gunde 5 tl kazanma
gunde 5 tl kazanma

Mobil Uygulamalar Üzerinden Para Kazanmak

Günde 5 TL kazanmak için tercih edilen yöntemler arasında, mobil uygulamalar üzerinden para kazanmak yer almaktadır. Birçok mobil uygulama sizden bazı sorulara doğru cevap vermek, bazı görevleri yerine getirmek, video izlemek ve yorum yapmak gibi pek çok şeyi yapmanızı isteyerek, bunların karşılığını size bir takım puanlar kazandırmaktadır. Bunu kazandırırken aynı zamanda keyifli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Belki 5 TL günlük olarak çok büyük bir rakam olmayabilir. Fakat bu uygulamalar sayesinde birçok kişinin keyifli vakit geçirdiğini de unutmamak gerekiyor.

Komik Videoları Çekerek

Dünya genelinde komik videolar çekerek para kazanma imkanı sağlayan birçok yabancı web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri üzerinden çekmiş olduğunuz, komik videoları talepte bulunan kişilere uyarlayarak, az da olsa gelir elde edebilirsiniz. Eğer çektiğiniz videolar beğenilirse ve zaman içerisinde çekilen bu videoları talep eden kişilerin sayısı çoğalırsa, kazandığınız ücret de doğal olarak artış gösterecektir. Örneğin; komik doğum günü videoları çekerek bu videoları sisteme yükleyebilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Belki bir video size yaklaşık 5 TL civarında günlük bir gelir kazandırabilir ama zamanla bu işi büyüterek, alacağınız ücretinde artmasını sağlayacaktır.

Anket Doldurma

Belki de bilinen en eski ek gelir yöntemleri arasında yer alan anket doldurarak para kazanmak, günümüzde internet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Bu tarz sitelere üye olduktan sonra, sizden istenilen profili doldurmanız gerekmektedir. Profilde doldurmuş olduğunuz bilgiler dahilinde, şirketler tarafından yapılan anketlere uygun olmanız halinde sizlere özel anketler gönderilecektir. Profil durumunuza göre çok sayıda anket doldurma fırsatı olabileceği gibi, diğer taraftan çok düşük miktarlarda ve sayıda anket seçeneği karşımıza çıkabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, size gönderilmiş olan adresleri dondurarak günde 5 TL gibi bir ücret kazanmanız mümkün olabilir.

Şunu da hatırlatmakta fayda var; bu tarz pek çok uygulamada olduğu gibi anket işinde de para çekme işlemini gerçekleştirmek için belli bir alt limiti aşmanız gerekmektedir. Yani günlük 5 TL kazandığınız zaman, bunu hemen çekmeniz büyük ihtimalle mümkün olmayacaktır. O yüzden anket sitelerine üye olduktan sonra, profil doldururken bunu düşünerek daha çok anket almanızı sağlayacak şekilde doldurmanız sizin yararınıza olacaktır.

Mobil Oyunlardan

Günümüzde mobil oyunlar birçok kişi tarafından oynanarak bağımlılık yaratacak seviyeye gelmektedir. Bazı oyunlar eğlencesine oynanırken, bazı oyunlarda seviye atlamak için yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunun dışında bazı mobil oyunlarda başardığınız görevler ile alakalı kazanç elde etme durumunuz bulunmaktadır .Sizi zengin edecek büyük paralar kazanacak mobil oyunlar ve bu oyunlardan büyük paralar elde etmek pek mümkün değildir fakat küçük miktarlarda da olsa bu oyunlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Günde 5 TL civarında kazanacağınız mobil oyunlar bulunmaktadır. Belli bir tutara ulaştıktan sonra, bu tutarları nakit olarak çekebilir veya oyun içerisinde bazı özellikleri satın almak için kullanabilirsiniz. Bu konuda net bilgi sahibi olmak için oynadığınız oyunlardan gelir elde ederken nasıl kullanabileceğiniz ile alakalı oyunun açıklamalarını ve kullanım şartlarını okumanız gerekmektedir.

Günde 5 TL Kazanmak Yeterli Mi?

Daha birçok şekilde ihtimaliniz mümkündür. Fakat daha büyük paralar kazanmak istiyorsanız; bunun için farklı işler yapmanız gerekecektir. Bu işler ile alakalı bilgileri ve bu işlerin hangi işler olduğunu, kısa bir araştırma yaparak öğrenebilir ve enerjinizi bu alana yönlendirebilirsiniz.

Günde 5 TL kazanmak için yapabileceğiniz pek çok şey bulunmaktadır. Bu makalemizde bunların bir kısmından size bahsetmeye çalıştık. Günde 5 TL kazandıracak işler, çok büyük bir fırsat olmadığı için, hayatınızı büyük ölçüde değiştirebilecek bir duruma yol açmaz fakat güzel vakit geçirmek ve bunu sağlarken küçük bir miktarda para kazanmak sizi daha iyi bir şekilde motive edecektir.

 

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.