GTA Çevrimiçi Para Kazanma

0

GTA Çevrimiçi Para Kazanma

GTA çevrimiçi para kazanma nasıl yapılır? Hazırladığınız kılavuzumuzda GTA ile ilgili tüm ayrıntılara erişeceksiniz.

GTA çevrimiçi para kazanma yollarını detaylı olarak inceleyebilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz. Rockstar Games’in yaptığı güncellemeyle beraber GTA 5 online’da para kazanma sisteminde köklü değişiklikler yaşandı. Eski yöntemler artık çok fazla para kazandırmamaya başladı. Yeni sistem üzerinden daha yüksek paralar kazanmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

MC Business

Bu işle başlayabilmek mc business yerine sahip olmanız gerekiyor. En çok gelir getiren Coke bölümünde bu işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ise meth ve cash factory almanız gerekir. Tamamına sahip olamıyorsanız bu üçünü almaya odaklanın. Satış sonrası en fazla parayı bu ürünler vermektedir. Baskın sırasında güvenlik dahil tüm yükseltmeleri almanızı tavsiye ediyoruz. Her baskında istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Fazla paranız bulunuyorsa işletme için malzeme satın almalısınız. Güncelleme sonrasında iki barın dolması yaklaşık iki saat sürüyor. Bu süre içerisinde başka işler için tedarik çalışması yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber yaparsanız işleri daha hızlı bitirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla beraber supply toplayarak işletmelerin depolarını doldurma şansına sahip olabilirsiniz. Fakat birden fazla işletmeniz bulunuyor bu zamanınızı alacaktır. GTA Online oyun yerine yarı zamanlı bir işe dönüşebilir.

gta cevrimici para kazanma
gta cevrimici para kazanma

MC Business Satışları

Supply toplama işini tamamladıktan sonra satış noktasına geçiş yapabilirsiniz. Bu adım oldukça kritiktir. Bir veya birden fazla arkadaşınızla satış yapacaksınız stoğun 5 bara ulaşmasını beklemelisiniz. Satışlar en az iki kişiyle yapılırsa başarıya ulaşıyor.

Tek kişi oynuyorsanız 5 bar dolmuş bir stoğu tek başınıza satmanız imkansızdır. İki bar dolduktan sonra satmanızı tavsiye ediyoruz.

Hesaplamalar

MC Business bölümünde öngörülen en düşük ödeme miktarlarına aşağıdan bakabilirsiniz. Los Santos’ta motorla giderken roketle vurulma olasılığınız son derece yüksektir. Coke = $420.000* (5 saat)

 • Document Forgery 126.000$
 • Weed = 252.000$
 • Counterfeit Cash = 294.000$
 • Meth = 357.000$
Güncellenen Baskın Mekaniği

Baskınlar son güncellemelerle beraber artmaya başladı. Çalışma şekilleri tamamen değiştirildi. Güvenlik yükseltmesi yapmak baskını geciktirecektir. Sürekli olarak baskın yemek istemiyorsanız güvenlik yükseltmesi almanız gerekir. Güvenlik yükseltmesi olan işletmelerin korunma süresi şu şekildedir;

 • Coke (3-6 saat),
 • Meth (4-8 saat),
 • Counterfeit Cash (5-10 saat),
 • Weed (6-12 saat),
 • Document Forgery (7-14 saat),

Burada yer alan süreler serbest modda harcadığınız zamana dayalı olarak değişim gösteriyor. Serbest modda olsanız bile herhangi bir şey yaparken zamanlayıcılar duracaktır.

CEO

Paranızı biriktireceğiniz yer bu bölümdür. Ana gelir kaynağı ise Import/Export, VIP ve Terrorbyte üzerinden yapılır.

VIP Work

Fazla uğralmadan para kazanmak istiyorsanız Sightseer, Headhunter ve Hostile Takeover görevlerini yapmalısınız.

 • Sightseer –22.500$ ödeme alırsınız.
 • Headhunter –21.500$ ödeme alırsınız.
 • Hostile Takeover –15.000$ ödeme alırsınız.

Bu görevleri tamamlarken ne kadar çok zaman harcarsanız o kadar ödeme alırsınız.

Terrorbyte

Terrorbyte ile CEO ya da VIP görevleri açmak son derece kolay hale geldi. Terrorbyte görevleri de halen devam ediyor. VIP görevler arasında beklerken Terrorbyte görevlerini yapabilirsiniz. Tek başınıza oynuyorken Progress Diamond Shopping yapabilirsiniz. Bu görev ise 30.000+ kazandıracaktır. Bonus hafta sonu etkinliklerinde bu oran daha da yükseliyor.

Drone

Drone satın aldıysanız tel başınıza işleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

CEO Kasaları

Geliri yüksek olsa da depoları doldurması son derece zor olan işlerden bir tanesidir. Rockstar’a göre para çalmak isterseniz para ödemek zorundasınız. Kasaların konumlarını belirleyebilmek için ödeme yapmanın üç yolu bulunuyor. Her zaman üç sandık satın almanız tavsiye ediliyor. Yüksek kar elde etmek için en az 1 büyük depoya sahip olmalısınız. Depo almanızın esas nedeni size yardım edecek bir arkadaşınız varsa kasanızı doldurabilir ve arkadaşınıza satabilirsiniz. Tüm görevler iki kişi tarafından yürütülür. Görevleri tamamlamanız için iletişim önemli konulardan bir tanesidir.

Oyunda çok fazla harcama yapmaktan hoşlanmıyorsanız iki sandık için $8,000 ödeme yapabilirsiniz. Büyük bir depoyu doldurmak için tam 37 kez iş yapmanız gerekir. Depoyu doldurana kadar her oyun oturumunda 10-20 sandık toplamaya çalışın.

Import/Export

Arabaları kaçırdıktan sonra çeşitli özelleştirmeler yapabilir ve müşterilere satabilirsiniz. Bazı müşteriler için özel koleksiyonlar da yer almaktadır. Fakat satış yaparken birden fazla kişiye ihtiyacınız bulunuyor. En karlı iş ise depoda bulunan standart ve mid range araçlar yerine sadece top range olanları satmaktır. Depoda 12’den fazla top range araç bulunamayacağını bilmeniz gerekir.

Cargobob veya Jetsam hava aracınız bulunuyorsa uzak noktalardan araçları toplayabilirsiniz. Bu araçlarla yapay zekanın kurşunlarından kaçabilirsiniz.

Araba Satışları

Yüksek kar elde etmek için en pahalı seçeneği seçmelisiniz. Araçları depoya getirmek için yola çıktığınız zaman yapay zeka peşinize takılacaktır. Araçların satışları arasındaki bekleme sürelerinde VIP görevleri yapabilirsiniz.

Bunker

Bunker ile ilgilenirseniz sığınak size para kazandırabilir. Los Santos’ta bunker satarsanız bir depo ile 210.000$ gelir elde edebilirsiniz. Bunker aracılığı üzerinden çeşitli silah ve araç yapılandırmaları da yapabilirsiniz.

Satış Görevleri

 • Phantom Wedge – Bir tane aracı tek noktadan teslim edebilirsiniz.
 • Marshall – Bu aracı sürmek zordur. Eğer sığınak uzaktaysa yeni seansa geçmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Dune FAV – Görevler sinir bozucu olabilir. Tek kişi ile görevi başarmak son derece düşüktür.

Görevleri başarmak için deponun tamamen dolmasını beklemenize gerek yok. Hiç zarar etmeyeceğiniz için tam dolu depo satışlarına göre risk daha düşüktür. Şehir merkezine ne kadar uzaktaysanız yapacağınız görevler o kadar zor olacaktır.

Yazımızda yer alan GTA para kazanma yöntemleri ile sizde oyundan gelir elde edebilişiniz. Oyun içerisinde ne kadar fazla zaman geçirirseniz para kazanma miktarınızda o kadar yükselecektir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.