Google Adsense Ne Kadar Kazandırır

0

Adsense Ne Kadar Kazandırır

Adsense kullanarak düzenli olarak ürettiğiniz içeriklere reklam alabilir ve bu reklamlardan gelir elde edebilir yada elde ettiğiniz geliri daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Teknoloji çağı olan günümüzde hemen hemen tüm işlemler dijital alanda online bir şekilde gerçekleştirilmektedir ve bu durum nedeniyle dijital alanlardan gelir elde etmek fikrini benimseyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. İnternet üzerinden üretmiş olduğunuz  içerikler sayesinde, doğru adımları atarak düzenli bir şekilde reklam alabilir ve bu reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz.

Adsense hakkında bilgi almak, Adsense etkin kullanımı ve neler yapmanız gerektiği hakkındaki bilgileri öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

google adsense ne kadar kazandirir
adsense ne kadar kazandirir

Adsense Nedir?

Adsense, interneti kullanarak para kazanmak isteyen kişilere  minimumrisk ve kolay bir  kullanım ile gelirini arttırma imkanı sunmaktadır. Herhangi bir kategoride yayın yapan internet sitenizin bulunması veya YouTube kanalınızın olması durumunda, Adsense üzerinden reklam tıklayarak para kazanmaimkanı yakalarsınız. Reklam veren kişi ya da şirketlerin internet sitenizde ya da YouTube’da yayınladığınız videolar içerisindeki reklam kısımlarına verdikleri reklamlar üzerinden para kazanma fırsatını yakalamak Adsense ile mümkündür.

sahip olduğu algoritma ile web sitelerine uygun reklam seçmektedir. Yayınlanacak olan reklamları, algoritması ile değerlendiren Google, belli içerik ve hedeflenen gruplar ile alakalı olarak reklamların uygunluk düzeyini kontrol etmektedir. Birbirinden farklı tasarımlara ve değişken yapılara sahip olan birçok web sitesine uygun  yayınlanacak reklamlar bulmak mümkün olmaktadır. Google Adsense tarafından yayıncılara ücretsiz bir kullanım fırsatı sunulmaktadır.Google Adsense üzerinden kazanacağınız gelir ile alakalı olarak herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Başarılı bir şekilde web sitenizi yöneterek, ciddi miktarlarda Google Adsense reklam geliri elde edebilirsiniz

Adsense İle Ne Kadar Kazanılır?

Google Adsense ile para kazanmak istiyorsanız, bunun için Google, internet reklamcılığı konusunda sizlere yardımcı olan Google Adwords üzerinden, reklam veren kişilerin reklam başına ödedikleri fiyatları kontrol etmek gerekmektedir. Burada reklam başına verilen tıklama teknikleri ile alakalı olarak Adsense üzerinden gösterilen reklam ve bu reklamları tıklama durumunda web sitesi sahipleri için kazanabilecekleri miktarlar gözükmektedir. Ülkemizde Google Adsense üzerinden verilen reklam başına tıklama karşılığındaki ücret, diğer ülkelere göre daha düşüktür fakat yine de ülkemizde Google Adsense üzerinden gelir elde etmek mümkündür. Websiteniz veya YouTube kanalınız üzerinden reklamlara tıklayan ziyaretçi sayısının yüksek olması, kazanacağınız para miktarının da yükselmesini sağlayacaktır.

Orta ölçekli bir web sitesine sahipseniz, tahminen her 100 ziyaretçide ortalama 1 lira civarında bir kazanç elde edersiniz. Diğer taraftan sahip olduğunuz internet sitesini veya YouTube kanalının İngilizce olarak yayınlanması alacağını gelirin daha fazla olmasını sağlamaktadır. Günlük 1000 ziyaretçiye sahip İngilizce yayın yapan bir web sitesi,günde 30 Dolar civarında bir gelir kazanabilir.Gerekli şartları sağlayarak sizde bu miktarlarda veya daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Google Adsense İçin İngilizce Site Açmanın Avantajı

Google Adsense ile sitenizde yer alan reklamlardan kazanmak için sitenizin ziyaretçi sayısının yüksek olması ve bu ziyaretçilerin reklamları tıklaması gerekmektedir. Sahip olduğunuz internet sitesinin İngilizce olması dünya genelinde daha fazla ziyaretçi elde etmenizi ve sitenizde yer alan Google Adsense reklamlarının daha fazla saklanmasına yardımcı olacaktır. Böylece Google Adsense üzerinden yapacağınız çalışmalar sonucu elde edeceğiniz gelir de daha fazla olacaktır. Bununla birlikte satış ortaklığı yaparak bir ürünün satışını gerçekleştirmeniz halinde hatırı sayılır miktarda bir gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı ile bir üründen elde edeceğiniz gelir miktarı, Türkçe sitelerdeki 1 aylık Google Adsense reklam gelirinden çok daha fazla olacaktır.

Eğer İngilizce seviyeniz yeterli derecede yüksekse ve internet siteniz ile para kazanmayı düşünüyorsanız, bunu gerçekleştirmek için İngilizce site ile bu işe başlamak oldukça avantajlı bir alternatiftir. Google Adsense üzerinden para kazanmaya başlamak için İngilizce web sitesi her açıdan çok daha kazançlı ve garanti bir yöntem olmaktadır.Kısaca bahsetmek gerekirse Google Adsenseile reklam geliri elde etmek istiyorsanız, öncelikli olarak İngilizce bir internet sitesi yüksek ziyaretçi sayısı ve trafik oluşturacak içeriklerin paylaşılması en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bu şartları sağlayarak Google Adsense ne kadar kazandırır sorusunun cevabını kendiniz belirleyebilirsiniz.

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.