Finlandiya’da İş İlanları ve Kariyer Fikirleri

90

Finlandiya’da İş İlanları ve Kariyer Fikirleri

ve iş imkanları son zamanlarda oldukça talep görür. Bizde yazımızda Finlandiya’ da iş ilanları ve kariyer fikirleri başlıklı konuyu ele alacağız.

Finlandiya’da iş ilanları ve kariyer fikirleri son zamanlarda cazip gelen fikirlerden biridir. Özellikle yakın zamanda çıkan haberlerde Finlandiya’nın yabancı işçi alacağına dair haberler çıkması birçok kimsenin ilgisini bu ülkeye çekti. Her ne kadar doğruluğu netleştirilemese de aslında bu haberlerin çıkmasının altında bazı nedenler vardı. Öncelikle Finlandiya çok gelişmiş ve her seviyede ileri olmasına karşın yaşlı nüfus oranı fazladır. Bu durum bazı noktalarda iş yapacak dinamik bir nüfusun olmayışı sıkıntılara neden oluyor. Doğum oranın çok az olması bu sorunun daha da derinleşmesine yol açıyor. Politikacılar bu durumu göz önüne alarak birtakım görüşmeler yapsa da ortada net bir sonuç yok. Fakat ilerleyen yıllarda Finlandiya işgücünü karşılaması adına yabancı işçi alınacağı söylentileri basında geniş yer buluyor. Bunların dışında Finlandiya her ülke gibi bazı şartlar öne sürerek ülkesine bazı meslek gruplarından kimseleri kabul etmektedir. Bizde bu meslekleri başlıklar halinde açıklayarak sıralayalım.

finlandiyada is ilanlari ve kariyer fikirleri
finlandiyada is ilanlari ve kariyer fikirleri

1-) Doktor

Dünyanın pek çok yerinde saygın bir meslek olan doktorluk geniş iş imkanları ile kariyer fikirlerinde en önde gelir. Özellikle Finlandiya gibi sağlık sektöründe çalışacak personel sıkıntısı olan ülkelerde doktorluk mesleğini yapmak birçok yönden avantaj sağlar. kariyeri yapmak isteyen doktorlar bu ülkede iş imkanlarından yararlanabilirler. Bunun için ingilizce bilmeleri yeterlidir. Sağlık sektöründe yaşanan bu personel sıkıntısının nedeni yaşlı nüfusun giderek artması ve doğum oranlarının azalmasıdır. Son dönemde yaşanan covid-19 salgın hastalığı Finlandiya ülkesinde yaşanan bu sıkıntının derinleşmesine neden oldu. Bu yönde istihdam edilecek dinamik bir nüfusun olmayışı ve son dönemde yaşanan salgınlar Finlandiya’yı yabancı ülkelerden vasıflı yada vasıfsız işçi aramaya yöneltir. Bu verilerden hareketle yurtdışında kariyer yapmak isteyen doktorlar Finlandiya’yı tercih edebilirler.Dünyada her konuda parmakla gösterilen bir ülke olan Finlandiya bu anlamda birçok kişiye cazip gelir.

2-) Hemşire

Finlandiya’da öne çıkan sorunlardan biri sağlık sektöründe personel sıkıntısıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaşlı nüfusun fazla olması bu kesime bakacak personelin yetişememesine neden oluyor. isteyen hemşireler Finlandiya iş ilanlarını takip ederek burada çalışabilirler. Finlandiya’da hemşire olarak çalışmak için ingilizce bilmek şarttır. Ayrıca Fin dilini bilenlerin bu yönde avantajları oldukça yüksektir.

Son zamanlarda hemşire sıkıntısı yaşayan Finlandiya bu konuda kendince önlemler almaktadır. Eş durumuyla gelen ülkeye gelen yabancılar işsizse Fin dil eğitimleri sonrası hemşire okulunda eğitim imkanlarından yararlanabilirler. Göçmen hemşirelik okulu olarak adlandırılan bu yerde Fin dilini başarılı bir şekilde öğrenenler bu yolla iş bulabilir.

3-) Yaşlı Bakımı ve Hizmeti

Finlandiya’nın sağlık alanında ihtiyacı olduğu bir diğer meslek alanı yaşlı bakımı ve hizmetidir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi yaşlı nüfusun çok fazla olması bu alanda personel ihtiyacına neden olur.  Yaşlı nüfusun sağlığı kadar bakımları da gereklidir. Huzurevleri yada evlerinde tek başına yaşayan yaşlıların bakımı bu alanda çalışacak kimselere ihtiyaç duyulmasına neden olur. Bu alanda eğitim almış kişiler Finlandiya iş ilanlarını takip ederek başvuru yapabilirler. Çok üst düzey eğitimlere gerek kalmadan bu alanda çalışmak mümkündür. Ayrıca Finlandiya’ya eşleri vasıtasıyla gelmiş fakat işsiz kalan kimseler fin dili eğitimi alarak bu alanda çalışmaya yöneltilir. Genel anlamda bu alanda çalışan kimseler göçmenlerden ve Finlandiya’ya gelmiş işsiz kimselerden temin edilir. Yaşlı bakımı ve hizmetine yönelik eğitim almış kimselerde bu işlerden faydalanabilir.

4-) Yatırım Yapmak

Yatırım yapmak pek çok ülkede olumlu karşılanır. Finlandiya’da ülkesinde yatırım yapmak ve iş kurmak isteyenlere bu yönde ılımlı davranır. İş kurma talebinde bulunan Türkler Finlandiya ticari temsilcileri yanında direk bu ülke yetkilileri ile de temasa geçebilir. Kariyer fikirleri  olarak kulağa hoş gelen bu durum Finlandiya açısından olumlu karşılanacak bir durumdur.

5-) Yazılım

Dünyanın pek çok yerinde ilgi gören yazılım ve bilişim alanları Finlandiya da talep gören mesleklerdendir. Finlandiya’nın bir bilişim ve yazılım merkezi olduğu düşünülürse bu alanda çalışacaklara büyük fırsatlar doğar. Her alanda yaygınlaşan dijitalleşme ve teknolojiyle birlikte bu sektörde personelin varlığına ihtiyaç da artmaktadır. Bunun için sitesi ilanları yada ingilizce isteyen işlerin yayınlandığı bir anlamda rehberi görevi gören sitelerden yararlanılabilir.İyi bir iş fikirleri  olan ve özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisleri her konuda gelişmiş bu ülkede bu alanda iş bulabilirler. Bu siteler üzerinden yapılacak başvuru sonuçlarına göre yerleşme imkanı vardır. İlgili kurum yada şirketin olumlu cevabıyla birlikte oturum izni ve vize işlemleri kolay bir şekilde gerçekleşir.

6-) Finlandiya’daki Türk Firmaları

Finlandiya’da iş bulmak isteyenlerin yönelebileceği bir diğer alanda burada yer alan Türk firmalarıdır. Kariyer Fikirleri olarak Çeşitli alanlarda hizmet sunan bu firmalar bazı durumlarda işçi alımlarında önceliği Türklere verebilirler. Nasıl ki Avrupa Birliği üyesi olan Finlandiya ilk önce Avrupa ülkelerinden işçi talebini karşılıyorsa buradaki Türk firmaları da kendi ülkelerini bu noktada öne alabilirler.  Bu yönden Finlandiya’da çalışmak isteyen kimselerin burada yer alan Türk firmalarını takip etmeleri yerinde olacaktır. Finlandiya’da iş yapan Türk firmaları bu anlamda birçok Türk’e çalışma imkanı verir. Bu işler için en azından ingilizce dilini bilmek gerekir.

7-) Finlandiya Konsolosluk İş İlanları

Finlandiya’daki iş imkanlarından biride konsolosluklardır. Ülkemizin temsilciliğini yapan konsolosluklar burada çalışacak Türk personele ihtiyaç duyabiliyor. Finlandiya konsolosluk iş ilanları ile bu alanda gereksinim olan personel alımı yapılıyor. Bu ilanlar genel anlamda ingilizce bilme şartı taşır. Aynı zamanda Fin dilini bilmek bu alanda kesinlikle öne çıkaracak artılardan biridir.

8 ) Yüksek Lisans

 Bilindiği gibi Finlandiya tüm alanlarda olduğu kadar eğitim sistemiyle de dünyada adından söz ettiren ülkelerin en başında yer alır. Etkin ve kaliteli eğitimi tercih edenlerin başvurduğu Finlandiya eğitim sistemi akademik kariyer fikirleri açısından da mercek altında. Akademik kariyer elde etmek isteyenlerin tercih ettiği ilk basamaklardan biri olan yüksek lisans yapmak isteyenlerin bu fikri kulağa cazip geliyor. Finlandiya’da yüksek lisans yapmak isteyenler burada eğitimlerine devam ettikleri gibi burs yada küçük çaplı işlerle burada yaşamaları mümkündür. İyi kariyer elde etmek adına burada yüksek lisans yapanların Fin dilini bilmelerine gerek yoktur. İngilizce bilmeleri yeterlidir. Fakat bu eğitim öncesi Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşlardan ücretler alınmaktadır.

9-) Doktora Eğitimi

Akademik anlamda doktora yapacakların tercih edeceği ülkelerden biri Finlandiya’dır. Eğitim konusunda kendini ispatlamış Finlandiya akademik kariyer yapacaklara cazip gelir. Doktora yapanların Finlandiya’da yüksek lisans eğitimi alanlara göre daha avantajlı yönleri vardır. Çalışılan alanlara değişmekle birlikte doktora ve doktora sonrası maaş verilmektedir. Özellikle deney gerektirmeyen sosyal bilimler alanı daha avantajlıdır. Verilen maaş aynı zamanda sosyal güvenlik primleri ve emeklilik primlerini de karşılar. Finlandiya doktora eğitimi ile kariyer fikirleri arasında cazip bir konumdadır.

10-) Mühendis

Finlandiya’nın ihtiyaç duyduğu mesleklerden biri mühendislerdir. Teknik alanda olan personel açığını bazı mühendislik çeşitlerinden karşılar. Lisansüstü eğitimi almış tekstil mühendisliği, elektronik-elektrik mühendisliği, makina mühendisliği ve kimya mühendisliği gibi alanlarda eğitim almış personele ihtiyaç vardır. Finlandiya’da iş bulmak isteyen mühendisler linkedin , jobsinfinland yada ingilizce isteyen buna yönelik ilanlara başvuru yapabilirler. Saydığımız sitelerin yanında birçok Finlandiya iş ilanları sitelerini takip edebilirler. Bu siteler fikirleri olarak oldukça yardımcı olacaktır.

11-) Metal İşleri

Finlandiya teknik anlamda işlerde çalıştırmak adına personele ihtiyaç duyar. Bu alanlardan biri metal işleridir. Metal işlerinden kasıt olarak kaynakçı kastedilir. Genellikle Avrupa ülkelerinden bu yönde eleman ihtiyacını karşılasa da yine de bu ülkede çalışmayı cazip bulmayanlarda olabilir. Oldukça soğuk iklimi ve havanın erken saatlerde kararması gibi nedenler Avrupa vatandaşlarını bu ülkeyi tercih etmemesine neden oluyor. Bu yüzden metal işleri yani kaynakçılık işleri için diğer ülkelerden gelen talepler öne çıkar. Bu işe yönelik yayınlanan Finlandiya kaynakçı iş ilanları sayfalarından başvurular yapılabilir. Olumlu sonuç alınması durumunda oturma izni ve vize işlemlerinden sonra Finlandiya’da çalışmak mümkündür.

12-) Denizcilik

Finlandiya çeşitli iş kollarının geniş yer bulduğu bir ülkedir. Ülkenin konumu da iş çeşitliliğini sağlayan durumları ortaya çıkarır. Finlandiya’nın Baltık Denizine kıyısı olması burada denizciliği geliştiren bir durumdur. Bu alanda yapılan çeşitli faaliyetlerde personel ihtiyacı olabiliyor. Denizcilik alanında yer alan kaptan, gemi mürettebatı, gemi teknik personeli birçok personelin istihdam edilmesini sağlar. Fakat 5 buçuk milyon gibi bir nüfusa sahip olan Finlandiya bu alanda ihtiyaç duyulan iş gücünü bazı durumlarda karşılayamıyor. Genel olarak ihtiyacını çevre İskandinav ülkelerinden karşılasa da yine başka ülkelere de bu konuda gereksinim duyar. Bu iş için uygun pozisyonlara başvurmak için ingilizce bilmek olmazsa olmazdır. Fince yada İsveç dilini bilmek bu alanda öne kesinlikle çıkaracak bir durumdur.

13-) Diş Hekimliği

Dünyanın pek çok yerinde prestijli mesleklerden biri olan diş hekimliği Finlandiya’da ihtiyaç duyulur. Sağlık sektöründe bulunan geniş personel açığı bu alanda iş arayanlara büyük bir fırsattır. Bu anlamada yurtdışında iyi kariyer hedefi olanlar Finlandiya iş ilanlarını takip edebilirler. Bunun dışında birçok site bu konuda yardımcı olacaktır. Bu ilanlara başvuru yapılırken birtakım noktaları göz önünde bulundurmak gerekir. Bunlardan ilki başvurulan pozisyonda en 2 yıl çalışmış olmak gerekir. Bunun dışında ingilizce bilmek kesinlikle istenen şartlardan biridir. Özgeçmiş hazırlanırken bu noktaları belirtmek gerekir. Ayrıca özgeçmiş çalışılan tüm işleri belirtmek yerine başvuru yapılacak pozisyonda çalışılan işler öne çıkarılmalıdır. İngilizce olarak hazırlanması gereken özgeçmişler bu anlamda net ve öz  olmalıdır.

14-) Sosyal Hizmet Görevlileri

Finlandiya her alanda gelişmiş bir ülkedir. Dünya sıralamasında en mutlu ülkeler arasında başı çeker. Verdiği eğitimlerle ve yüksek hayat standartları ile parmakla gösterilen bir ülkedir. Tüm bunlara nazaran hizmetleri yerine getirmede personel ihtiyacı oldukça önemlidir. Birçok alanda kendini gösteren yüksek hizmet kalitesi toplumun her kesimine ulaşmasında sosyal hizmet görevlileri devreye girer. Bu yöndeki eksiklerinin çoğunun Finlandiya Avrupa Birliği ülkelerinden temin eder. Fakat göçmenlere yönelik politikalarda başka milletlerden görevliler bu anlamda verimli sonuçlar çıkmasına yardımcı olur. Finlandiya iş ilanları yoluyla istihdam edeceği personeli belirler. Bu yönde çalışmak isteyen kişiler ingilizce iş ilanlarına bakarak bu pozisyonlara başvurmaları mümkündür.En fazla 2 sayfa olacak şekilde ingilizce özgeçmişlerini ilgili siteler aracılığıyla Finlandiya kurumlarına iletebilirler.

15-) Gemi İnşaatı

İskandinav ülkelerinden biri olan Finlandiya emek yoğunluklu işlerde çalışacak kimseler bulmakta zorlanmaktadır. Bu yüzden komşu ülkelerden özellikle Estonya’dan gemi inşaatında çalışmak üzere işçi almaktadır. Dilleri benzer olduğu için yakın çevrelerden karşılanan personel gemi inşaatlarında aktif görev alır. Baltık Denizine kıyısı olan Finlandiya bu konuda oldukça dinamik bir iş sahası vardır. Gemi inşaatında çalışacak teknik ekibi oluşturamadığı durumlarda komşu ülkeler kadar diğer yabancı ülkelerden karşılama yoluna gider.

16-) Restoran Açmak

Dünyanın birçok ülkesinde her milletten talep gören yemekler vardır. Bu yemeklerden fast-food olarak adlandırılan yiyecekler gıda sektöründe çalışmak isteyenlere istihdam sağlar. Bu konuda ülkemizde aşçılık mezunu olan kimselerin bu işi yapmaları yerinde bir davranış olacaktır. Pizza, hamburger gibi gıda sektöründe geniş yer tutan birçok ürün bunların usta eller tarafından yapılmasını gerektir. Finlandiya’da bulunan Türk vatandaşlarının birçoğu pizza dükkanları işletmeciliği yapmaktadır. Finlandiya’ya gitmek isteyenler iş ilanlarını takip ederek bu yönde çalışan yerlerde çalışabilirler. Ayrıca fast-food yiyeceklerden başka alanlarda çalışma fırsatları vardır. Aşçılık mezunu kimseler kariyer fikri olarak seçeneklerinden Finlandiya’yı tercih edebilirler.

17-) Şoför

Finlandiya’da daha önce de bahsettiğimiz gibi emeğe dayanan işlerde çalışacak kimseler çok fazla yoktur. Bu yüzden bu amaca yönelik ilanlar verilir. Ülkemizden giden Türklerinde çoğunlukla yaptığı işlerden olan şoförlük özellikle otobüs kullanma yolunda istihdam edilir. Bunun dışında tır şoförlüğü de bu ülkenin ihtiyaç duyduğu iş kollarından biridir. Bu sektörlerde genel olarak Finlandiya’da göçmenler çalışsa da yine de bu personel gereksinimleri karşılamamaktadır.

18-) Mevsimlik İşçi

Finlandiya daha öncede bahsettiğimiz gibi yaşlı nüfusa sahip olduğu için tarım, ormancılık gibi alanlarda çalışacak kimselere ihtiyaç duyuyor. Özellikle tarım ağırlıklı olarak meyve ve sebze üretimi ile bunların toplanması gerekir. Herhangi eğitimi olmayan kimseler bu yolla Finlandiya’da çalışma fırsatı elde edebilirler. 3-9 ay arası değişen sürelerde bu ülkede çalışılabilir.

19) Tesisat İşleri

Teknik bilgi ve tecrübe gerektiren işlerden biri olan tesisat işleri farklı ülkelerde ihtiyaç duyulur. Bu ülkelerden biri olan Finlandiya alanında uzman kişilere ihtiyaç duyar. Teknik bilgi becerisi olan bu işlerde çalışmak için bu alanda ilan veren siteler takip edilmelidir. Bu siteler Fin dilinde olduğu gibi İngiliz dilinde de olanları vardır.

20-) Anaokulu Öğretmeni

Finlandiya her konuda olduğu gibi eğitimde de adını duyurmuştur. Gelişmiş bir eğitim sistemine rağmen anaokul öğreteni konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu yönde bir başvuru için bu yönde bir eğitim almış olmak gerekir. Ayrıca Finlandiya devletinin alınan diplomanın denkliğini tanımış olması diğer bir şartıdır. İngilizce yanında Fince dilini bilmek çocuklarla iletişim açısından koşul olarak öne sürülür. Finlandiya’da hakim olan dillerden olan Fince yanında İsveçce ve İngilizce yaygındır. Bu yüzden Finlandiya birçok iş kolunda İngilizce yanında Fince ve İsveçce de ister. Bu talepleri karşılayan personel genel anlamda komşu ülkelerden karşılanır.

Finlandiya İş imkankarı

Finlandiya her konuda ileri seviyesiyle dünyada önde gelen bir ülkedir. Eğitim sistemi, yüksek yaşam standartlarıyla birçok dünya vatandaşının ilgisini çeker. Finlandiya iş imkanları bu yönüyle her milletten talep görür. Finlandiya’da bulunan tüm sektörlerde Fin dili ağırlıklı olduğu için bu dili bilmek her yönden avantaj sağlar ve bazı sektörlerde yabancılara Fin dili şart koşulur. Finlandiya’nın bu tutumu benzer dil ve kültürlerden gelen komşularından gelmektedir. Ayrıca Avrupa Birliği üyesi olması bu ülkelerden iş gücünü karşılamasına neden olur. Fakat bu durumun ilerleyen yıllarda değişeceği ve Finlandiya’nın bu konuda kabuğunu kıracağı gündeme gelmektedir.


90 Yorumlar
 1. Şaban diyor

  Selam tantunici ustasyım aşçı yardımcısı olarak görev yapmtım pasaportum var

 2. Deniz diyor

  E sınıfı ehliyetim var lise mezunu her türlü işi yapabilirim kabiliyetli azimli biriyimdir.

 3. Akmurat diyor

  Is aryorum

 4. Hasan diyor

  Merhaba yaşım 26 8 senelik src pisko teknik
  C sınıfı ehliyet +5 yıl deneyim uzeri diksiyonu duzgun yakisikli mutevazi caliskan bir insanim 26 yasinda olmama ragmen calisma surekliligim fire vermeden bosluksuz calismaktayim fillandiya icin basvurmak istiyorum

 5. Erkan Saçlı diyor

  Kamuda18 yıllık reabilitasyon yaşlı bakım personeliyim eşimde 15 yıllık hemşire aynı zaman da diyaliz hemşireliği var fillandiya ya nasıl gidebiliriz… Yabancı dilimiz yok

 6. Fırat ALACA diyor

  harita ve kadastro teknikeriyim. iha1 ve e sınıfı ehliyetim var.

 7. Emrah diyor

  Merhaba ben pide lahmacun pizza ustasıyım
  Pasaportum hazır cıkışıma hiç bir engel yok

 8. DDDD diyor

  O KADAR BİLGİ YAZILIYOR ANCAK EN ÖNEMLİ NOKTA NE HİKMETSE ES GEÇİLİYOR. KARDEŞİM DÜŞÜNEN KİŞİ BUNA NASIL BASVURACAK HİÇ BİŞR SEY YAZMIYORSUNUZ ?? NEDEN ???

 9. ahmet zafer diyor

  merhaba barmenim iş arıyorum

 10. süleyman diyor

  merhaba 12 yıllık klima montaj ve tamir ustasıyım 33 yaşındayım iş arıyorum

 11. Mehmet diyor

  Kaynakciyim

 12. yusuf diyor

  merhaba 20n yildir tekstil isi yapiyorum 4 yil katarda askeri giyimde hizmet verdim imalat ve kesim hakkinda bilgim var katir makinesi kullanabiliyorum .+905419612100

 13. Selçuk diyor

  Merhaba ekmek ekmekcesitleri ve unlumamuller ustasiyim yurt disinda calismak istiyorum 00905465773502

 14. Haluk diyor

  Doner ustasıyım

 15. Faruh diyor

  Mevsimlik işini çok güzel yapabilirim,şöförlük işini de ehliyetim var

 16. Remzi diyor

  Merhaba ben 30 yaşında tesisatçıyım ve her türlü iş gelir elimden yurt dışı iş ariyorum lütfen yardımcı olun 0543 745 84 70

 17. Cafer Öztürk diyor

  Mevsimlik işçi olarak çalışabilirim. Vasıfsızım orman çiftçilik yaparım 35 yaşındayım. Çalışkan ve azimliyim. Nasıl başvuru yapabiliriz…

 18. Cafer Öztürk diyor

  Mevsimlik işçi olarak çalışabilirim. Vasıfsızım orman çiftçilik yaparım 35 yaşındayım. Çalışkan ve azimliyim. Nasıl başvuru yapabiliriz… 0533 197 64 38

 19. İbrahim diyor

  Şoför ve cam bide mevsimlik işçi ihtiyacı varsa nerden basvura biliriz

 20. İsmail demir diyor

  Textil is iscisiyim 5422991827 isomde uzmanim

 21. serdar diyor

  tır ve kamyon soforuyum yas 40 yurt dısına cıkmam konusunda yardımcı olursanız veya olacak kisi varsa sevinirim

 22. emre civelek diyor

  Kule vinç operatörüyüm iş arıyorum seyahat ülke veya herhangi sağlık sorunum yoktur

 23. Murat diyor

  Slm ben kaynak çı ustasıyım ustalık belgem var

 24. Muhammed diyor

  Merhaba iyi günler ben oto mekaniker ustasıyım 26 yasindayim

 25. Perman diyor

  Ben ekonomistim 27 yaşindayim

 26. Deniz yalçın diyor

  Kaynamalıyım imalatlar argon gazaltı elektrot oksijen saz kesim büküm özel imalatlar yurt dışı iş arıyorum 0507 317 81 02

 27. Azat diyor

  Selamalekum ben gitmek istiyorum bana yardımcı olursunuz

 28. Mustafa diyor

  25 yaşındayım elektrik teknikeriyim yurt dışı iş arıyorum herhangi bir işte olabilir

 29. Ozan Yıldız diyor

  27 yaşındayım, hemşireyim ve B1 seviyesinde İngilizce biliyorum.

 30. OKTAY Türk diyor

  İş için başvuru yapmak istiyorum. Ne olursa olsun

 31. Sait diyor

  Merhaba 27 yaşındayım evliyim 2 çocuğum var kamyon şoförüyüm yurt dışı işi arıyorum.

 32. Mustafa diyor

  Merhaba benim hasta bakım belgem var bana yurtdışına çıkmamda yardımcı olurmusunuz?

 33. Osman kurtuluş diyor

  Merhaba e sinif ehliyetim var tesrubeli şöförüm

 34. Fatih diyor

  Merhaba 38 yaşındayım 10 yıl BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş de mağaza Müdürlüğü yaptım

 35. Mehmet Emin diyor

  Uluslararası yolcu taşıma şoförü tüm evraklarim var iş ariyorum

 36. Serkan kaygusuz diyor

  Kamuda kamyon şoförüyüm finlandiyada çalışmak istiyorum

 37. Hakkı diyor

  Merhabalar ismim hakkı ve istanbulda yaşıyorum, 24 yaşındayım bekar bireyim, fabrika gıda gibi restorant gibi her iş yaparım, irtibat için numaram ; 0537 777 93 36

 38. Halit diyor

  Alçı boya ustasıyım MYK belgem var

 39. Yusuf diyor

  30 yıllık profesyonel. alçı boya dışcephe .izolasyon ustasıyım .dünyanın her yerine gidebilirim..

 40. Salih diyor

  Merhaba yaşım 29 ekskavatör operatörüyum iş makinası konusunda iyiyimdir belgem vardir

 41. Özcan diyor

  Endüstri meslek lisesi metal bölümünden mezunum.elektrik kaynakçısıyım genel işlerde düz işçi olarak çalışabilirim tecrübeli ve kabiliyetliyim.yaptığım işin hakkını fazlasıyla veririm.acil yurtdışı işlerinde çalışmak istemekteyim saygılar 05070046319

 42. Yunus emre diyor

  Tesisat işlerinde iyiyimdir. Bir süre çobanlık yaptım. Sağlık mezunuyum. Elimden her iş gelir. Yurt dışın da çalışmak istiyorum. Irtibat no. 05075767957

 43. Mehmet Özdoğan diyor

  Merhaba ağır Çelik imalat ve montaj ustasıyım projem var ayrıca gazaltı ve çelik elektrik kaynağı yapıyorum numaram: 0539 886 6938 saygılar

 44. Yürekseven diyor

  Başvuruyu nasıl yapıyoruz çoğunuz yorum yapmış ama boş yapmis

 45. Recai diyor

  Prefabrik,ağır çelik hafif çelik ve alçıpan ustasıyım.bu alanda iş arıyorum.

 46. Yalçın diyor

  Ben kaynak ustasıyım yurt dışı is arıyorum

 47. Özcan diyor

  Endüstri meslek lisesi metal bölümünden mezun um Elektrik kaynakçısı yım

 48. Yasin diyor

  Nerde başvuru yapılıyor

 49. Myrat diyor

  Merhaba men pastacila ceramik ustasiyim

 50. Rıdvan diyor

  MERHABA BEN TİR ŞOFÖRÜYÜM NERESİ OLURSA LÜTFEN CİDDİYE ALİN BENİ 05414014073

 51. Ali diyor

  Ekmek ve un mamulleri

 52. Feruzjon diyor

  Şofor işi arıyoyorum yaş 36 özbekistanlıyım

 53. Erol diyor

  Tecrübeli otobüs kaptanıyım. Ayrıca tır şoförlüğüm de vardır. Tüm evrakların vardır.

 54. Yusuf şensoy diyor

  Merhaba elektrik işleri ile uğraşıyorum 2008 den bu yana. Lise mezunuyum elektrik tesisatı ve pano montörlüğü belgem vardır çalışmak isterim.

 55. FURKAN ODABAŞ diyor

  Selam forklif operatörü ve robot kaynak punta kaynak operatörüyüm otomotiv ve textil bölümlerinde forklif operatörü olarak çalıştım OYAK RENAULT OTOMATİV fabrikasında GRAMMER gibi büyük firmalarda tecrübe sahibiyim

 56. Bahredin diyor

  Aşçiyim her yemekden iyi anliyorum ama Türkmen vatandaşyim türkiyede 4 senedir aşçykyk yapyorum Dünya mutfagynda…

 57. Cihat baran diyor

  Merhaba ben ekskavatör operatörüyüm nasıl başvuru yapabilirim? Ne gerekli size zahmet bilgi verirmisiniz

 58. ömer bolat diyor

  şoför olarak başvurmak iin nasıl başvuru yaparım

 59. ömer bolat diyor

  şoför olarak başvurmak iin nasıl başvuru yaparım

 60. Öncü diyor

  Nasıl başvuru yapılıyor tarımdan anlarım

 61. Şiyar diyor

  21 yaşındayım restorant da çalışabilirim ayrıca şoförlük ve paket servisliği yapabilirim A2 ve B sınıfı ehliyetim var

 62. M.E. diyor

  Burada sadece bilgi veriliyor. İş başvurusu veya bilgilerinizi yazarak boşyere ümitlenmeyin.

 63. Halil diyor

  Başvuru nereye kime nasıl yapilacak bilgilendiriseniz memnun olucam

 64. Mehmet Aktürk diyor

  20 yılı aşkın serigrafi baskı sulu çıkartma tekniği ile cam ve porselen üzerine desen yapmaktayım yurt dışı işi arıyorum cevabınızı bekliyorum

 65. Sedat diyor

  Motor kurye lik kamyon tir şoförlüğü yaparım belgelerim tam. 0552 340 82 88

 66. Adem oral diyor

  Ahşap kalıp ustasıyım aynı zamanda duvar IŞİD’e yapamıyorum cevap bekliyorum

 67. murat diyor

  i working on electrical automatic control system i looking a work

 68. Osman diyor

  Metal kesme oporötör bölgesi ve vinç operatörü belgem var bunlara Uygun işte çalışırım

 69. Şenol demirkol diyor

  Nasıl başvuru yapacağız

 70. Halil diyor

  İş başvurusunda bulunucam 28 yaşındayım iş arıyorum

 71. Hüseyin Kaplan diyor

  Nasıl Başvuru yapabiliriz ???

 72. Ali kayadelen diyor

  İş arıyorum kaynakciyim

 73. Nesim diyor

  12 yıldır mermer fayan işleri yapıyorum varsa böyle bı imkan gidi çalışmak isterim iş farketmez

 74. Masum diyor

  Herkese merhaba ben askerliğimi yapmışım 26 yaşındayım yaklaşık bir 5 sene inşaatta çalıştım iki üç senedir de lokantada çalışıyorum ben de kendime bir iş arıyorum

 75. İsmail diyor

  Herkese merhaba 30 yıllık bayan kuaförüyüm isimde uzmanim bütün belgelerim tam ihtiyacı olan yardımcı olacak biri olursa dönüş yaparsa bekliyorum.

 76. Alican bulum diyor

  Alüminyum kaynakcısıyım dış mekan mobilyaları yapıyorum yurt dışı işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 77. Ali diyor

  Merhaba tır şöförüyüm tüm evraklarım var

 78. Gökhan diyor

  Yıllardır fabrikalarda çalışıyorum makinelerler aram iyidir uygun görüldüğü takdirde her işte calisirim

 79. ERKAN diyor

  Usta Terziyim iş arıyorum

 80. Necip diyor

  Merhaba yurt dışına çalışmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim ben döner ustasıyım

 81. Uğur Eroğlu diyor

  Turizm sektörü ve tasarim boya badana

 82. Uğur Eroğlu diyor

  Almanca İngilizce ve Flemenkçe dil biliyorum

 83. Nurettin diyor

  İnşaat duvar.sıva.alcı.şap.seramik.mermer.boya.dekoratif sıva her kalemde deneyimliyim yurt dışı deneyim var tekrar yurt dışında calışmak istiyorum

 84. Nurettin diyor

  İnşaat ince işler yurt dışı ve yurt ici yüksek deneyim var

 85. Mehmet diyor

  MYK belgeli kaynakçı ve e sınıfı sürücü belgesi ve SRC 1234 var.yas 53

 86. Yusuf yıldızöz diyor

  Merhaba iyi günler bana ulaşım

 87. Mustafa eriş diyor

  3 yıldır garsonum deneyimim var yunan italiyan rstorantkarında çalıştım gorsonluk haricinde de her türlü iş yapabilirim

 88. Fatih diyor

  Vasfız porselenım

 89. Berkay diyor

  İngilizce seviyem B1. B sınıfı ehliyetim var. 5 sene lojistik sektorunde çalıştım lütfen bana ulaşın.

 90. çağrı topsakal diyor

  evet ben istiyorum çalışmak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.