Finlandiya 30 Bin Personel Alımı Yapıyor 

14

Finlandiya 30 Bin Personel Alımı Yapıyor 

Finlandiya  personel alımı birçok kişi tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan finlandiya 30 bin personel alımı gerçekleştirecek.

Finlandiya personel alımı yapacağını söyledi. 30.000 göçmen personel alacağını geçtiğimiz günlerde dile getirdi.. Bunun için Finlandiya’da çalışmak isteyenlerin başvuru yapması ve ilanları düzenli bir şekilde takip etmesi gerekecek. Peki, çalışmak isteyenler ve yurt dışına gitmek isteyenler ne gibi süreçlerden geçecek? Başvuru şartları nelerdir ve başvurular nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında merak edilenler aşağıdaki gibidir.

finlandiya 30 bin gocmen personel alimi yapiyor
finlandiya 30 bin gocmen personel alimi yapiyor

Finlandiya Personel Arıyor

Özellikle son zamanlarda Finlandiya iş sorunu yaşadığını bildirdi. Genel olarak Finlandiya sorunu olmayan ve aynı zamanda mutlu olarak bilinen ülkelerin başında yerini alıyordu. Fakat son zamanlarda işçi sorunu yaşadığı görülüyor. Gelen bilgilere göre ise çeşitli iş kollarında Finlandiya’nın ihtiyacının olduğu görülüyor. Yaptıkları açıklamaya göre ise önümüzdeki yıllarda da iş gücü ile alakalı ciddi sorun yaşayacaklarını dile getiriyorlar.

Finlandiya da bulunan yetkililer bu konu ile alakalı çeşitli analizler gerçekleştiriyorlar. Genel olarak ihtiyaç duyulan meslekler; denizcilik ve bilişim uzmanı, metal işi yapan personeller ve sağlık çalışanlarıdır. Bunun için ise 30.000  göçmen personel alımı yapılacağını duyurdu. Finlandiya’nın personele ihtiyaç duyduğunu bu ülkede en çok bilinen ajanslar arasında yerini alan talented solutions duyurdu ve bu ihtiyacın artık herkes tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Senelik Olarak Göçmen Sayısının İki Katına Çıkması Gerekiyor

Finlandiya işçi alımı gerçekleştireceğini duyurduktan sonra birçok kişi bu konu ile alakalı araştırma yapmaya başladı. Finlandiya hükümeti bu konu ile alakalı detaylı bir şekilde rapor çıkardı. Bu raporun amacı Finlandiya’nın işçi ihtiyacının çözüme ulaşmasıdır. Çıkarılan bu raporda; personel sayısının kapanması  için serilik olarak ülkeye giriş yapan göçmenlerin sayısının iki katına çıkması gerektiğini dile getirdi. Eğer normal şartlarda ülkeye giriş yapan personel sayısının 2 katı personel ülkeye girecek ise bu oran 30 bini buluyor. Finlandiya’da çalışmak isteyen kişilerin çeşitli başvurularda bulunması gerekiyor.

Finlanda Da Çalışmak İsteyenlerin Dikkat Edeceği Hususlar

Finlandiya’da genel olarak normal şartlarda 10.000 kadar göçmen ülkeye giriş yapıyor. Bu sebeple de aslında bu ülkede yabancı oranı diğer ülkelere oranla daha düşüktür. Bu sebebe bağlı olarak da Finlandiya’da yabancı karşıtı olan kişilerin sayısının çok fazla olduğu iddia edilmektedir. İşverenlerin öncelikle kendi vatandaşlarını işe aldıkları ve yabancı işçilerden yana olmadıkları söylenmektedir. Finlandiya’nın yaşam koşulu pahalıdır ve aynı zamanda ise ülkede olan hava şartları herkes için uygun olmayabilir. Bu sebeple de  finlanda da çalışmak isteyen kişilerin bu hususlara dikkat etmesi tavsiye edilir.

Finlanda Da İşçi Olmak İçin Ne Yapılır?

Finlandiya’da birçok sektörde işçi eksikliği bulunmaktadır. Genel olarak personel açığı olan sektörler; kâğıt, bilişim, sağlık, tarım, metal, ormancılık ve elektronik dir. Finlanda ya gidip işçi olarak çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken çalışma izni ve aynı zamanda oturum izni almasıdır. Oturma izni ve çalışma izni alındıktan sonra işçi alacak şirketlere gidilmesi ve burada başvuruda bulunulması gerekir. Şirketler ile herhangi bir temas kurulmaz ise başvuru işlemi maalesef ki gerçekleşmez. Finlanda da işçi olmak istiyorsanız bu kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Finlandaya gidip çalışmak isteyen kişilerin çalışma izni ve aynı zamanda oturum izni alması şirketler tarafından büyük avantaj sağlanıyor. Yani başvuru yapan kişinin hem çalışma izni hem de oturma izni olması halinde kısa bir süre içerisinde onay işlemi gerçekleşiyor. Burada işçi olmak isteyen kişilerin belirli bir mesleğinin ve aynı zamanda eğitiminin olması gerekmiyor. Vasıfsız olan kişilerde burada başvuru yaparak çalışabiliyor

Finlandiya’da iş ilanlarını bulmak isteyen kişilerin mutlaka yanında da bulunan şirketleri internet üzerinden takip etmesi ve işçi alımı olur ise başvuruda bulunması gerekiyor. Birçok kişi internet üzerinden iş ilanları paylaşıyor ve işçi alımını gerçekleştiriyor

Finlandiya’da Saat Başı 17 Euro  Kazanacak

Finlandiya’da kariyer ve iş yapmak isteyen kişiler saat başı olarak hesaplandığında en az 17 avro alacaklar. Senelik olarak maaşlara gelen zamlar hesaplanıyor ve yılbaşında işçiler ile paylaşılıyor. Bir saatlik Finlandiya’da çalışanların alacağı en düşük rakam saat başı 17 euro’dur.

Finlandiya’da İşçi Olmak İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Finlandiya’da vasıflı işçi olmak isteyenlerin şansı diğer işçilere oranla daha fazladır.  Finlandiya sadece vasıflı işçi aramıyor ve aynı zamanda vasıfsız işçileri de alıyor. Peki burada işçi olmak için başvuru nasıl yapılır?. Başvuru yapmak için mutlaka şirketlere gidip oradan forum doldurulması gerekir. İnternet üzerinden yapılan boş başvuruların onaylanma oranı çok düşüktür. Aynı zamanda çalışma izni ve oturma izni olanların işe alınma ihtimali de daha yüksektir

Finlandiya Çalışma İzni Ve Oturma İzni Nasıl Alınır?

Günümüzde yabancı ülkelerde çalışmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Gerek hayat şartları gerekse yaşam biçimi insanları yabancı ülkelere gidip çalışmaya zorlamaktadır. Yabancı ülkelere gitmek ve orada çalışmak için ise gerekli olarak en önemli husus oturma izni ve çalışma iznidir. Oraya yerleşip çalışmak isteyen kişilerin bu iki izinleri mutlaka alması gerekir. Eğer kişinin oturma izni ve çalışma izni yok ise şirketler tarafından yaptığı başvurusu onay almayacaktır. İzni olanların ise olmayanlara göre işe alınma ihtimali daha yüksektir.

Finlandiya’da çalışacaksınız oturma izni ve çalışma izni göçmenlik dairesine gidip oradan almalısınız. Finlandiya çalışma izini aldıktan sonra ise düzenli bir şekilde başvuruları takip edebilir ve istediğiniz yere başvuruda bulunabilirsiniz. Çalışma izniniz ve aynı zamanda oturma izniniz olduğu için işe alınma ihtimaliniz yüksek oranda olacaktır.


14 Yorumlar
 1. Garbi boz diyor

  Finlandiya başvurusu

 2. Garbi boz diyor

  Mesleğim var operatör portif operatörü kaynakçı

 3. Zeynep diyor

  Filli Anıl da çalışmak istiyorum

 4. Recep diyor

  ben inşaatı sektöründe çalışıyorum ve ormancılık aram daha iyi olur aslında

 5. Yilmaz diyor

  Nasıl başvuru yapabilirim

 6. Berhudan diyor

  Ben aşçıyım mesleğim var yut dışına çıkmak istiyorum

 7. Mustafa diyor

  Bende gitmek istiyorum nasıl başvuru yapacağım yardımcı olurmusunuz

 8. Alpan hancı diyor

  Mesleğim şöfor vinç Oparetörü garsonluk İngilizce az bnde çalışmak isterim

 9. Fikret diyor

  Boru montaj imalat ustasıyım kamyon tır kullana bilirim

 10. Vural diyor

  Mobilya dekorasyon teknikeriyim 2 yıllık üniversite mezunuyum mesleğim üzerine ustalık kalfalık ve ustaogreticilik belgelerim mevcuttur

 11. Ömer kortalmiş diyor

  Ömer kortalmiş vasıfsız ve deneyimli değilim ama işe ihtiyacım var filanda da çalışmak istiyorum

 12. Ümit yanık diyor

  Ben 30 yıllık ekmek ustasıyım 44 yaşındayım rizeliyim yurt dışında iş arıyorum +905050498453

 13. Aman diyor

  salam

 14. Aman diyor

  salam aleykim nasyl gidilyo

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.