Evli Çiftler için 10 Para Biriktirme Stratejisi

0

Evli Çiftler için 10  Para Biriktirme Stratejisi

Yeni evli veya evlenecek olan çiftler, evlilik öncesinde para biriktirme stratejisi belirlemişlerse, ilerleyen süreçte çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedirler.

Özellikle yeni evli çiftler, para biriktirme stratejisi yapmadıklarından dolayı yaşayabilecekleri çeşitli sıkıntılardan dolayı, ya başlamadan, ya da başlayıp, çok kısa bir sürenin ardından biten evlilikler görülebilmektedir. Bu durum oldukça acı bir durumdur ancak, alınabilecek bir takım önlemlerle, bu durumun önüne geçilebilmektedir.

Mutlu bir başlangıç yapılabilmesi ve bu başlangıcın uzun süreli olması için, yeni evlenecek veya evlenmeye hazırlanan kişilerin dikkat etmesi gereken ilk nokta, bu güne özel olarak öncesinde yatırım yapılmasıdır. Bilinçli bir birey veya tüketiciyseniz, geleceğinizi düşünme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Evli çiftler para biriktirme stratejileri uygulamadan önce, oldukça etkili ve inanılmaz derecede sonuç veren aşağıdaki stratejileri uygulamadırlar:

  • Birikim yapmaya hazırlanılması
  • Altın alınıp, satılması
  • Etkinliklerin çiftler tarafından birlikte organize edilmesi
  • Firmaların düzenlediği kampanyaların takip edilmesi
  • Eve gelen faturalara dikkat edilmesi
  • İhtiyaçların çiftler tarafından birlikte belirlenmesi
  • Tatilin aylar öncesinden planlanması
  • Çiftlerin sahip olduğu finansal güçlerin birleştirilmesi
  • Borç planının yapılması
  • Çocuk veya emeklilik dönemi için hesap oluşturulması
evli ciftler icin 10 inanilmaz para biriktirme stratejisi
evli ciftler icin 10 inanilmaz para biriktirme stratejisi

Birikim Yapmaya Hazırlanılması

Eğer evli çiftler para biriktirmek istiyorlarsa, birikim yapmaya başlamadan önce bu konu hakkında birbirleriyle konuşmaları gerekmektedir. Çünkü bir taraf para biriktirmek için istekliyken, diğer taraf istekli olmayabilir. Bir taraf tutumluyken, diğer taraf savurgan olabilir. Bu durumlarda, çiftler arasında tartışmalara yol açabilir. Bundan dolayı, çiftlerin oturup, konuşarak, plan yapmalı ve para biriktirmeye karar vermelidirler.

Altın Alınıp, Satılması

Genel olarak düğün sonrasında çiftler düğünde takılan altınların bazılarını satarak, düğün öncesinde açılan borçlarını kapatabilmektedir. Kadınların altını sevmelerinden dolayı, bazı zamanlarda gelinler tarafından bu durum sorun teşkil edebilmektedir.

Kenarda duran altınlar, çiftler için yatırım yönünden pek karlı değildir. Günümüzde artık online olarak, altın alışverişi yapılarak kar elde etme durumu söz konusudur. Çiftlerin forex alanında yatırım yapmaları, altın düşse de, çıksa da para biriktirmelerini sağlayabilmektedir.

Etkinliklerin Çiftler Tarafından Birlikte Organize Edilmesi

Eğer akşam yemeğini dışarıda yiyecekseniz veya sinema gitmek gibi bir aktivite yapmak istiyorsanız, bu isteklerinizi birlikte planlayarak gerçekleştirmeniz, hesap ödemesinde pişman olmamak ve yapılan tüm hesapların dengesinin bozulmaması için yapılması gereken basit bir uygulamadır.

Firmaların Düzenlediği Kampanyaların Takip Edilmesi

Yapılması gereken bir giyim veya market alışverişi varsa, kampanyaların takip edilmesi, para biriktirme serüveninizde büyük bir öneme sahiptir. Firmaların düzenlediği kampanyalar sayesinde, alacağınız ürünlerin indirime girmesi ve 3 al, 2 öde gibi kampanyalardan yararlanılması, ihtiyaçlarınız için daha az ödemeler yapmanızı sağlayacaktır.

Eve Gelen Faturalara Dikkat Edilmesi

Elektrik, doğal gaz, internet ve su gibi evinize gelen faturalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Faturaların normalden daha fazla tutarda yüksek gelmesi, eşler arasında çeşitli tartışmaların çıkmasına ve aralarının bozulmasına neden olabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçilebilmesi için, bilinçli bir şekilde tüketim yapılmalı ve gereksiz kullanımlardan kaçınılmalıdır.

İhtiyaçların Çiftler Tarafından Birlikte Belirlenmesi

Evinize alınacak en küçük bir ürünün kararını bile birlikte verin. Amacınız geleceğinize yatırım yapmak için, para biriktirmek ise, bunu mutlaka yapmalısınız. İhtiyacınız olan eşya ve ürünlere, gerekli olma durumlarına göre listeleme yaparak bir liste hazırlamanız, birçok probleminde önüne geçecektir.

Tatilin Aylar Öncesinden Planlanması

Herkesin ve pek tabi evli çiftlerinde en çok sevdiği aktivitelerden biri, tatildir. Ama tatil planının yapılmasında geç kalınması, en çok sevilen aktivitenin eğlenceli geçmemesine neden olabilecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, en az 6 aylık bir süre öncesinde tatil planı yapılması, geç kalınan tatilden çok daha eğlenceli olacaktır. En az 6 ay öncesinden bir tatil planı yapılması, aynı zamanda daha uygun bir fiyatlı tatil yapılmasını da sağlayacaktır.

Çiftlerin Sahip Olduğu Finansal Güçlerin Birleştirilmesi

Eğer evli çiftlerin ikisi birden çalışıyorsa, bu gücün birleştirilmesi önemlidir. Evli çiftler arasında yaşanan en büyük problemlerden biri, kesinlikle paranın kim tarafından yönetildiğidir. Her şeyden önce evli çiftlerin bilmesi gereken durum, paranın her iki tarafın ortak hareketi sonucunda yönetilmesi gerektiğidir.

Finansal gücün birleştirilip, paranın çiftlerin her ikisi tarafından beraber yönetilmesi, başarılı bir para biriktirme stratejisi uygulama imkanı sağlayacaktır.

Katar’da İş Kurmak. Katar’da Ne İş Yapılır?

Katar’da İş İmkanları. En Fazla İhtiyaç Duyulan Meslekler

Katar’da Nasıl İş Bulunur? Katar İş İlanları

Katar’da Maaşlar ve İşçi Ücretleri

Katar’da Yaşam Koşulları ve Sosyal Hayat

Katar’da Yaşam Giderleri. Aylık Ne Kadara Geçinilir?

Katar’da Üniversite Okumak. Üniversite Ücretleri

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.