Evden Para Kazanma Yolları 2

4

Özellikle pandemiden sonra çoğu insan evlere kapanmak durumunda kaldı. Dolayısıyla evden çalışmak, para kazanmak da herkesin aklında bir soru işareti.

Evden para kazanmak çoğu insanın ilgisini çekmekte. Pandemi dolayısıyla evde kalan insanlar bir anda kendilerine ayırabilecekleri birçok boş zamana sahip oldular. Herkes bu boş zamanı farklı şekilde değerlendirmek için çeşitli alanlara yöneldi. Yeni hobiler edinmek, enstrüman çalmayı öğrenmek, resim çizmek, oyun oynamak… Herkes kendisine en uygun olan aktiviteyi ararken bunların dışında birçok insan da bu boş zamandan faydalanarak bir çeşit ek gelir elde ederek sıkıntılı pandemi sürecinde elini rahatlatmak istedi.

evden para kazanma yollari 2
evden yollari 2

Evden Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Evden çalışmak iş ortamına göre genelde daha tercih edilesidir. Bunun birçok farklı sebebi var. Örneğin evden çalışmanız halinde işiniz ve özel hayatınızı daha dengeli bir şekilde götürebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerdeyseniz her sabah erkenden katlanmak zorunda olduğunuz trafikten kurtulursunuz. Bu da stres düzeyinizin düşmesine sebep olacaktır. Evde çalıştığınızda ofisteki gibi tek masaya tıkılıp kalmanıza gerek olmuyor. Çalışma ortamınızdan sıkıldıkça yer değiştirebilme şansınız oluyor ki bu çok büyük bir artı. Bütün bunlar sizin çalışma veriminizi de artıracaktır. Bunun yanında sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilecek hale gelirsiniz. Dolayısıyla evden çalışmanın bir çok avantajı var diyebiliriz. 

Evden Yöntemleri

Evden çalışmanın rahatlığından bahsettik ancak evden çalışma ile nasıl para kazanabiliriz? Burada bahsedeceğimiz evden çalışma sizlerin halihazırda çalıştığı yerden bağımsız olarak, bir çeşit ek gelir gözüyle bakacağınız çalışma türü olacak. İnternet üzerinden çok çeşitli yollarla kendinize bir gelir kapısı açabilirsiniz. İşte bu yöntemlerden birkaç tanesi:

 • Makale Yazarlığı

İnternetten para kazanmak hakkında en ufak araştırma yapanlar görmüştür ki makale yazarak evden çalışanlar arasında en popüler para kazanma yöntemlerinden bir tanesi. için öncelikle bu işi organize eden belli sitelere üye olmalı veya çeşitli freelancing platformları üzerinden kendinize müşteri aramalısınız. Makale yazdığınızda parayı makalenizdeki kelime sayısına göre alırsınız. Bu ücret değişiklik göstermekle birlikte 100 kelime başına 1-4 TL aralığında seyretmektedir. Satacağınız makaleleri yazarken dikkat etmeniz gereken belli kurallar vardır. Bu kurallar topluluğu SEO olarak geçer. Makaleleriniz SEO uyumlu olmak zorundadır. 

Günümüzün en popüler medya platformları arasında başı çekmekte. Neredeyse herkesin bildiği üzere Youtube bir çeşit video paylaşım platformu. İnsanlar ilginç olduğunu düşündükleri şeyleri, yeteneklerini, bilgi birikimlerini ve güzel anlarını bu platform sayesinde dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanla paylaşarak büyük bir etkileşime girmiş oluyor.  İnsanlar bu şekilde kendi kanallarının abone sayısını yükseltip para kazanmaya başlayabiliyor. Tabii ki bu o kadar kolay bir süreç değil. özelliğinin aktif olması için abone sayısı, beğeni sayısı, videoların izlenme süresi gibi çeşitli faktörler göz önünde bulundurulmakta. Dolayısıyla hazırladığınız içeriğin insanları sıkmayacak, eğlenceli ve akıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Günümüzde çoğu insan artık Youtube’u eğlenmelik bir platformdan ziyade bir iş kolu olarak görmekte ve gerçekten de çoğu insanın bu platformdan kazandığı paralarla oldukça lüks hayatlar sürdüğüne şahit olmaktayız.

 • Pinterest İş Ortağı

Yine popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Pinterest üzerinden de para kazanmak mümkün. Pinterest fotoğraf odaklı bir ürün ve genellikle eşya, kıyafet tarzı paylaşımlar ilgi görmekte. Bu durumdan faydalanarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinize bir soru belirlemelisiniz. Bu örneğin “Almanya’da ne tarz kıyafetlere ilgi duyuluyor?” olsun. Bu soru üzerine araştırma yapıp Almanya’daki bu kıyafetleri satan mağazalarla iletişime geçmeli ve satış ortaklığı linki almalısınız. Bu linki yapmış olduğunuz paylaşımlara koyarak takipçilerinizi o link üzerinden ürünün satıldığı mağaza sayfasına yönlendirebilirsiniz. Takipçilerinizin yine bu link üzerinden giriş yaparak o mağazadan ürün alması halinde mağaza size anlaştığınız oranda komisyon ödeyecektir.

 • Web Sitesi Tasarımı

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla internet insanlık için hayati öneme sahip hale geldi. Bu özellikle firmalar ve işletmeler için geçerli. Dolayısıyla web sitesi de bu kuruluşlar için çok büyük önem taşıyor. Firmalar bu web siteler sayesinde kendilerine müşteri çekebiliyor, satışlarının önemli bir kısmını yapabiliyor. İşte bu web sitelerini tasarlamak çok değerli bir ek gelir hatta tek gelir kapısı olmakta.  Eğer siz de web sitesi tasarlayabiliyorsanız yapmanız gereken şey çeşitli freelancing sitelerine ilanlar vermek. Bu ilanlara yapılacak dönüşler neticesinde farklı farklı teklifler alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu işte gerçekten başarılıysanız çeşitli firmalardan birçok teklif alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

 • Grafik Tasarım Yapma

Grafik tasarımı yapmak web sitesi tasarımıyla birlikte yazımızdaki en komplike yöntemlerden biri. Bu işi yapabilmek için Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw tarzı programlara belirli düzeyde hakim olmanız gerekmekte. Yaratıcı yönünüze ve görsel iletişiminize güveniyorsanız bu yöntemle evde para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak için de yine çeşitli freelancing sitelerine ilan vererek müşterilerinizden gelecek teklifleri bekleyebilirsiniz.

Whatsapp neredeyse akıllı telefonu olan herkesin kullanmakta olduğu dünyanın en popüler mesajlaşma platformu. Böyle dediğimizde nasıl para kazanılacağını anlamamış olabilirsiniz. Burada para kazanmak için öncelikle bilgili olduğunuz bir alan bulmanız gerekmekte. Buna örnek olarak kripto para borsaları, hisse senetleri, çeşitli bahis tahminleri verilebilir. Öncelikle bir Whatsapp grubu açmalısınız. Bu gruba girişi ücretli tutabilir veya grup ücreti adı altında üyelerden aidat alabilirsiniz. Grubu kurduktan sonra ise yapmanız gereken şey birtakım sosyal mecralarda ilanlar vererek grubunuza müşteri çekmek. Bu sayede grubunuza giren insanlardan para kazanacak ve onlara danışmanlık yapabileceksiniz.

Yukarıda bahsettiklerimiz internetten para kazanmanın sadece birkaç yöntemi. Araştırmanız halinde mutlaka kendinize uygun bir iş bulup ek gelir sağlayabilirsiniz.


4 Yorumlar
 1. Başak özmen diyor

  Merhaba ben başak evde paketleme isi istiyorum elim pratik ve hızlıdır sorun yaşamazsınız

 2. Dilan diyor

  İnşallah güvenilir olur

 3. Dilan diyor

  İnşallah bu sitede iş olur

 4. Tugba diyor

  Evde esime destek olmak istiyorum lutfen bana ulasirmisiniz paketlemem isi gibi seyler ariyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.