Evde Paketleme Yaparak Para Kazanma 

Evde Paketleme Yaparak Para Kazanma 

27

Evde Paketleme Yaparak Para Kazanma 

Günümüzde maddiyat oldukça ön plana çıkmaktadır. Geçim artık daha zorlaştığı için kişiler ek iş yapmaya veya farklı yollarına başvurmaktadır. Bu kazanç yollarından bir tanesi ise evde paketleme yaparak para kazanmadır.

evde paketleme yaparak para kazanma
evde paketleme yaparak

Evde Paketleme Yapmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evde paketleme yapmak hakkında bilinmesi gerekenler listesine öncelikle güven eklenmelidir. Kişiler güvenilir kişi veya kurumlar ile çalışmaya özen göstermelidir. Bazen internet sitesinden bazen ise yakın çevreden destek alarak yapılabilmektedir. Ayrıca sanayi bölgelerine giderek, toplu iş alımı da mümkündür.

seçenekleri oldukça fazladır. Kişiler, bu seçeneklerden kendileri için en uygun olanı seçebilir ve bu doğrultuda para kazanabilir. Özellikle ev hanımları tarafından oldukça rağbet gören paketleme işi, sadece ev hanımlarının değil çalışan kişilerinde ek gelir elde etmek adına başvurdukları eğlenceli bir iştir.

Evde paketleme işinin avantajları ise oldukça fazladır. Mesela evde yapılan bir iş olduğu için yol ücreti veya ücreti gibi masraflar söz konusu değildir. Ayrıca çalışma saatlerini de kişiler kendileri belirlediği için rahat bir çalışma sistemi mevcuttur.

Evde Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırmaktadır?

ne kadar kazandırmaktadırsorusunun aslında tam bir cevabı yoktur. Kişiler çalıştıkları kadar kazanmaktadır. Ne kadar çok paketleme işi yaparsa o kadar gelir elde etmektedir. Fakat çok ve hızlı yapıldıkça aylık 4000 TL’yi bulan paketleme işleri mevcuttur.

Firmalar genellikle tek bir kişiye değil, birkaç kişiden oluşan gruplara iş vermektedir. Çünkü paketleme işi kalabalık kişiler ile daha hızlı ilerlemektedir.

Evde Paketleme İşleri Nelerdir?

Evde paketleme işleri nelerdir sorusu sıkça arama yapılan sorular arasındadır. Bu alanda seçenek oldukça fazladır. En gözde olanlar ise şu şekilde sıralanabilir:

   Sabun Paketleme

Sabun paketleme, denilince akla ilk gelen paketleme işleri arasındadır. Hem firmaların en çok vermeyi tercih ettiği paketleme işinin başında gelmektedir hem de yapan kişiler için oldukça pratik ve kazanç sağlayan bir seçenektir.

   Kına Paketleme

Kına paketleme işi düğünlerle paralel olarak oldukça yaygındır. Kına gecelerinde misafirlere verilen kınalar için paketleme işi yapılmaktadır. En çok talep gören bir diğer paketleme işi kına paketleme işidir. Hem kolay hem de zevkli olan kına paketleme işi gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

   Boncuk Paketleme

Boncuk paketleme işi, giyim ve süsleme gibi işlerde kullanılmaktadır. Tekstil firmaları oldukça fazla boncuk işi kullanmaktadır. Dikkat edilirse giyim ve aksesuarların pek çoğunda boncuk işlemeleri bulunmaktadır. Boncuk paketleme işi yaparken dikkat edilmesi gereken husus ise oranların aynı olması gerektiğidir.

    Emzik Paketleme

Bebek ve çocukların kullandıkları emzikler, kişiler için ek gelir sebebidir. Emzik paketleme işi yapılırken hijyen kurallarına son derece özen göstermek gerekmektedir. Eldiven ile çalışılması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı firmalar emzik paketleme işini verdikleri kişileri takip eder, yapılan işlerin özenli olmasına dikkat ederler.

    Fermuar Paketleme

Fermuar paketleme işi de tekstil firmalarının çokça verdiği paketleme işleri arasındadır. Fermuar paketleme işi yapmak isteyen kişilerin toza karşı herhangi bir alerjisi olmaması gerekmektedir. Çünkü tozlu bir paketleme işidir.

    Maske Paketleme

Covid-19 nedeniyle dünya bir pandemi sürecine girdi. Maske kullanımı ise gündelik yaşamda zorunlu hale geldi. Bu nedenden dolayı maske paketleme işi oldukça revaçtadır. Özellikle pandemi süreci ilk başladığı zaman maske yetersizliğinden dolayı nasıl bir yöntem izleneceği belli değilken, zaman ilerledikçe rayına girmiştir ve maske paketleme işi düzenli bir hale gelmiştir.

Bunlar dışında yapılan evde paketleme işleri de mevcuttur. Telefon kılıfı paketleme, tespih paketleme, mum paketleme, plastik toka paketleme, bardak altlığı paketleme, erzak kutusu paketleme, mevlit şekeri paketleme,kürdan paketleme ve çorap paketleme gibi farklı seçenekler de mümkündür. Kişilerin el becerilerine göre veya firmaların talep ettikleri paketleme işlerine göre en uygun olana yönelmek gerekmektedir.

yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir durum vardır. Bazen firmalar paketleme işi vermek için kişilerden kaparo adı altında para talep etmektedir. Bu talebe asla cevap verilmemeli, herhangi bir ücret ödenmemelidir.


27 Yorumlar
 1. Emre yaman diyor

  Ben bu işi yapabilirim

 2. Mustafa diyor

  Ben bu isi yapabilirim

 3. Mustafa diyor

  Guzel is

 4. Hatice yanaz diyor

  Ben bu işi yapabilirim

 5. Hatice yanaz diyor

  Evde magnet işi yaptım daha önce paketleme yaptım boya işleri yaptım antalyada yaşıyorum 24 yaşındayım iki çocuk annesiyim alanyada ikamet ediyorum

 6. Şilan Güçlü diyor

  Evde paketleme yapabilirim

 7. Cem diyor

  Mersinde evde paketleme işi yapabilirim

 8. Dilan diyor

  İstanbul ümraniye de ikamet etmekteyim paketleme işi yapmak istiyorum

 9. Zeliha diyor

  Ben bu isi yapabilirim

 10. Beyza diyor

  Bu isi yapmak istiyorum

 11. Büşra Livöksüzgil diyor

  İş almak istiyorum

 12. Ceylan diyor

  Evde sabun vs paketleme işi yapabilirim İzmir’de ikamet ediyorum

 13. Berna arslan diyor

  Her türlü paketleme işine açığız evde yedi yirmidört boşuz ve elim çok hızlıdır . Ablamla birlikte bu işin üstünden geleceğimize inanıyorum.

 14. Öznur diyor

  Evde paketleme işi yapabilirim.

 15. Gülce Şahinli diyor

  Ankarada yaşıyorum . 18 yaşındayım. Çalışmıyorum. Paketleme işlerini annem ve kardeşimle yapacağım.

 16. Seda diyor

  Bende paketleme işini yapabilirim İstanbul /osmanbeyde ikamet ediyorum ama başvurulmuyor neden anlıyamadım ? İletişime geçilirse memnuniyet duyarım

 17. Mahperi İnce diyor

  Bende yapmak istiyorum İzmir’den yazıyorum

 18. Sultan aydiner diyor

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

 19. Hüseyin wfe diyor

  Bende yapmak istiyorum bana yarcdımcı olurmusunuz

 20. Meral diyor

  Evde sabun paketleme yaparım lütfen işe ihtiyacım adana0545 275 5612

 21. Sema Mutlu diyor

  Merhaba;
  Kayseride yaşıyorum evden ek iş yapmak istiyorum paketleme daha önce yaptım bunun için örneklerde mail adresi olursa gönderebilirim bunun için geri dönüş yaparsanız sevinirim

 22. Aysenur diyor

  Bende çalışmak istiyorum ihtiyaçım var 2 çocugum var banada yardımcı olur musunuz

 23. Elif diyor

  Bende çalışmak istiyorum evden

 24. Elif diyor

  Paketleme işi yapmak istiyorum evde çalışarak her türlü iş olur

 25. melek diyor

  Elazığda yaşıyorum evden ek iş yapmak istiyorum paketleme daha önce yaptım. Çalışmıyorum sürekli evdeyim elim çok hızlıdır geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 26. nazlı diyor

  Elazığda yaşıyorum evden ek iş yapmak istiyorum daha önce paketleme işi yaptım kalabalık bir aileyiz elimiz hızlıdır beraber yapabiliriz. Okulum bitti çalışmıyorum evdeyim dönüş yaparsanız memnun olurum.

 27. melek diyor

  paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.