Evde Kutu İşi Yaparak Para Kazanma

12

Evde Kutu İşi Yaparak

Evde kutu işi yaparak , ek gelir kaynağı arayanların tercih ettiği işlerden biri. Ancak kazanılan tutarı arttırmak için işin püf noktalarını bilmek gerekiyor.

Evde ek iş imkânları, yıllardır süregelen sermaye algısını ortadan kaldırdı. Artık geliri arttırmak için sermaye gerekmiyor. Ek iş yaparak da gelirinizi arttırabilirsiniz. İlk başlarda yüksek gelir elde etmek hayalcilik olabilir. Ancak gün geçtikçe pratik kazanabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

En çok tercih edilen ek iş seçeneklerinden biri, kutu katlamadır. Özellikle fast food zincirleri, bu konuda fazla sipariş verir. Kutu katlama, bir ek iş olsa da zamanla bunu oyun haline getirebilir ve ailenizle birlikte yapabilirsiniz.

Ayrıca bu iş için herhangi bir bilgiye, deneyime ve birikime gerek yok. Bir firmayla anlaşmak ve siparişleri zamanında yetiştirmek yeterli.

evde kutu isi yaparak para kazanma
evde kutu isi yaparak

Kutu Katlama Nasıl Yapılır?

Pizza, hamburger gibi fast food satan firmalar, yiyeceklerin zarar görmemesi ve sıcak olabilmesi için karton kutular kullanır. Ancak bu kutular, firmalara katlanmış şekilde gelmez. Firmalarda katlama işiyle zaman kaybetmemek için öğrencilere, ev hanımlarına ve ek iş arayanlara bu işi makul bir fiyat karşılığında yaptırmak ister. Bu yüzden kutu katlama yaparak para kazanmak, birçok kişi tarafından tercih edilir.

Her kutunun şekli ve boyutu farklı olduğundan katlama yöntemi de farklılık gösterir. Bu yüzden doğru katlayabilmek için firma sahibinden ilk görüşmede katlama şeklini göstermesini rica edebilirsiniz. İlk siparişlerde katladığınız kutu sayısı az olabilir. Ancak zamanla bu sayı artacaktır.

Bu işi pratik haline getirdikten sonra birkaç firmayla anlaşabilir ve gelirinizi daha çok arttırabilirsiniz.

Kutu Katlama İşine Kat Saat Ayırılmalı?

Evde kutu katlama işi, ek gelir olduğu için 2-4 saat ayırmanız yeterli olacaktır. Bu süreyi ihtiyacınıza ve hedefinize göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ancak alınan siparişin teslim tarihi ve yoğunluğu da unutulmamalıdır. Dolayısıyla ilk dönemler, pratik amaçlı yarım saat daha fazla çalışılabilir.

Kutu Katlama İşinden Ayda Ne Kadar Kazanılır?

Kutu katlama işi, ek iş olduğu için sabit bir kazanç elde edilmez. Kişinin kutuyu katlama hızına bağlı olarak aldığı sipariş sayısı, kazancı belirleme de etkilidir. Ayrıca anlaşma yapılan firmanın uygun bir teklif vermesi kazancın daha çok artmasını sağlar. Uzun zamandır kutu katlama işi yapan kişiler, ayda ortalama 2000-2500 TL arası kazandığını belirtmektedir.

İlgili Haber

Evde Sabun Paketleme

Kutu Katlama İşinde Ödemeler Nasıl Olur?

Evde kutu katlama ek işi yapan kişiler, genellikle siparişi teslim ettikten sonra ödemelerini alır. Ancak ödeme günleri, firmaya göre de değişkenlik gösterebilir. Haftalık alındığı gibi 15 günde bir ya da aylık olarak ödeme yapan firmalar da vardır. Ödeme gününü belirleyen en büyük etken, işin yoğunluğudur.

Kutu Katlama İşi Veren Firmaları Nereden Bulabilirim?

Evde kutu katlama işi veren firmalar, genellikle orta ölçekli işletmelerdir. Küçük işletmeler, personellerine kutu katlama işini yaptırır. Büyük işletmelerin ise anlaştığı bir firma muhakkak vardır. Bu yüzden gelişmekte olan orta ölçekli bir lokanta ya da fast food firmasıyla anlaşmak iyi olacaktır.

Ancak kutu katlama yaptıracak firmaları bulmak biraz zordur. Çünkü kutu katlama bir ek iş olduğu için firmalar bu konuda iş ilanı vermez. Dolayısıyla kutu katlama işi yapmak isteyen kişi, ilan vermelidir. Bu sayede firmalar, kişiyle kısa sürede irtibat kuracaktır.

Burada göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur, rakiplerin fazla olmasıdır. Yani iş kolay olduğu için bu işi yapmak isteyen çok fazla kişi bulunuyor. Rakiplerin arasından sıyrılarak iş almak için ise firmaların dikkati çekmek gerekiyor. Bunun için ise bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor.

Firmaların Nasıl Dikkati Çekilebilir?

Kutu katlama işini yapmak istediğinizi yakınlarınıza söyleyebilir ve esnaflara sorabilirsiniz. Ayrıca ilan verirken anlaşılır ve açık cümleler kullanmalısınız. Aklınızdaki tutarı ve pazarlık durumunu belirtmelisiniz. Son olarak iletişim numaralarınızın doğruluğundan emin olmalısınız.

Bu sayede kısa sürede firmalarla iletişime geçebilir ve kutu katlama işini yapabilirsiniz. Firmalarla uzun süreli çalışabilmek için katlamaları doğru yapmak ve siparişleri zamanında teslim etmek önemlidir. Bu hususlara dikkat edildiğinde evde kutu katlama işi yaparak yüksek tutarlarda ek gelir elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

 


12 Yorumlar
 1. fırat diyor

  kutu katlama işine başvurmak istiyorum

 2. Ömer kilic diyor

  Bende basvurmak istiyorum

 3. Omer diyor

  Bende basvurmak istiyorum

 4. Zühal sezen diyor

  selam merhabalar 4 yıldır işsizim eşim de pandemiden dolayı işsiz kaldı bolu merkez de yaşıyoruz eşimle beraber 2 tane cocugum var 1 tanesi 12 1 tanesi 3 yaşında kirada oturuyorum 4 aylık kiram birikti lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 5. Zeynep arı diyor

  Bende başvurmak istiyorummmm yapmam gerekenlwr nelerdir

 6. Aslı diyor

  Bende yapmak istiyorum eve katkı için

 7. Kezban eser diyor

  Bnde yapmak istiyorum çok ihtiyacım var

 8. Narin diyor

  Merhaba. Çocuk gelişimi mezunuyum fakat pandemi dolayısıyla iş bulamıyorum. Eve katkıda bulunmak adına evde ek iş yapmak istiyorum. İşimde temiz ve titiz çalıştığımı belirtmek isterim. Verilen işi zamanında ve en güzel şekilde tamamlayıp teslim ederim. Adana Yüreğirde ikamet ediyorum

 9. Bahar diyor

  Bende çalışmak istiyorum lutfen yardımcı olur musunuz

 10. BAHAR diyor

  Merhabalar ben İstanbul Fatih’te oturuyorum kutu katlama işine ihtiyacım var yardımcı olup geri dönüş sağlarsanız çok memnun kalırım

 11. Gülce Şahinli diyor

  Ankarada yaşıyorum bu iş için talibim.

 12. Emine diyor

  Merhaba bende evde kutu katlama işi yapmak istiyorum ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim gaziantepte oturuyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.